بروز تنش در مرز آذربایجان و ارمنستان

21/10/1400 09:34:00 ب.ظ

وزارت دفاع آذربایجان از بروز تنش در مرز این کشور با ارمنستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع آذربایجان از بروز تنش در مرز این کشور با ارمنستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 11.01.

2022 باکو/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل اقدامات تحریک‌آمیز نیروهای مسلح ارمنستان ظهر امروز در سمت شهر کلبجر در مرز دو کشور تنش به وجود آمده است. طبق این اطلاعیه، ارتش آذربایجان با هدف جلوگیری از حملات طرف مقابل تدابیری را اجرا می‌کند.

گفته شد ارتش آذربایجان از توپ یا دستگاه‌های هوایی استفاده نمی‌کند و وضعیت تحت کنترل نظامیان آذربایجان قرار دارد. از سوی دیگر وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز طی بیانیه‌ای تداوم تحریکات نظامی ارمنستان را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه فوق آمده است که مسئولیت این تنش برعهده نظامیان و سیاستمداران ارمنستان است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هشدارِ بروز پیک ششم کرونا در کشور / اُمیکرون خفیف نیستدبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا ضمن تشریح چرایی گرفتاری کشورهای اروپایی در پیک جدید با سویه اُمیکرون و همچنین خطر واکسن‌نزده‌ها در ایجاد پیک ششم در کشور، گفت: بر خلاف تصور ایجاد شده، ‌اُمیکرون می‌تواند سنین بالا را هم گرفتار کرده و حتی منجر به بستری در آی‌سی‌یو و مرگ شود.

یک سرباز آذربایجان در پی تیراندازی نیروهای ارمنی جان باختدر پی تیراندازی نیروهای مسلح ارمنستان یک سرباز آذربایجان جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی جان باخت😡سرباز آذربایجانی شهید شد،متاسفانه خبرگزاری تورکیه نیز ظاهرا با کلمه شهادت سربازان مسلمان آذربایجان مشکل دارند.هنوز مذاکرات شما با ارمنستان شروع نشده اینچنین رفتار می کنید!

رقص سنّتی آذربایجان؛ سرشار از ظرافت و نیازمند ورزیدگیگروه ملی رقص آذربایجان که در سال ۱۹۳۸ و در دوران حکومت شوروی ایجاد شده، تاکنون اجراهای بسیاری در سراسر دنیا داشته است.

دومین روز پیاپی اعتراضات گسترده کارکنان قوه قضائیه؛ معترضان: «دولت خیانت می‌کند، مجلس حمایت می‌کند»اعتراض گسترده قضات و کارکنان قوه قضاییه در استان‌های تهران، اصفهان، البرز، و آذربایجان شرقی برای دومین روز پیاپی ادامه یافت. بدون شرح

آذربایجان: همبستگی با برادران قزاقستانی، مسئولیت مشترک همه ماستآذربایجان: همبستگی با برادران قزاقستانی، مسئولیت مشترک همه ماست وزیر خارجه آذربایجان بر همبستگی با مردم و دولت قزاقستان در عبور از بحران فعلی تاکید کرد. ملتهای تورکان باید با پلادفرم هویت و مدنیت بزرگ مشترک کاملترین علوم عالم و جهان،علوم طبیعی خردمندانه حضوریکتائی(انجمن مغان)ده هزارساله عمل کنند مالک جغرافیای مدنیت بزرگ خویش باشند روسیه و دیگر صلیبچیهای استعمارجهانی نباید تاثیری در حکومتهای جغرافیای مدنیت بزرگ تورکان داشته باشند این باصطلاح سازمان در بحران قزاقستان چه کار کرد؟ ایستادن در کنار برادر توقایف و حمایت از او که مشروعیتی ندارد و دستور تیراندازی مستقیم به مردم را صادر کرد و نیروهای روسیه را وارد کشور کرد چه افتخاری دارد؟

تحلیل رویترز از آزمایش موشکی کره شمالی؛ آیا پیونگ یانگ از فن‌آوری جدیدی در موشک‌هایش بهره می‌برد؟استفاده از سیستم جدید مخزن سوخت موشک در کره‌شمالی، پرسش‌ها و تردیدهای تازه‌ای را در خصوص این فن‌آوری و همچنین توانایی پیونگ یانگ در پرتاب موشک‌هایی با سرعت مافوق صوت مطرح می‌کند.