برند نوین‌دورف رئیس جدید فدراسیون فوتبال آلمان شد | DW | 12.03.2022

21/12/1400 06:25 ب.ظ

کنگره فدرال فدراسیون فوتبال آلمان روز ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) با اکثریت آرا، برند نوین‌دورف را به عنوان رئيس جدید فدراسیون فوتبال آلمان انتخاب کرد. نوین‌دورف پیشینه سیاسی دارد و عضو حزب سوسیال‌دموکرات‌ آلمان است.

کنگره فدرال فدراسیون فوتبال آلمان روز ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) با اکثریت آرا، برند نوین‌دورف را به عنوان رئيس جدید فدراسیون فوتبال آلمان انتخاب کرد. نوین‌دورف پیشینه سیاسی دارد و عضو حزب سوسیال‌دموکرات‌ آلمان است. برند نوین‌دورف پس از انتخاب خود اشاره کرد: «من می‌خواهم پس از سال‌ها تنش و ناآرامی، دوباره تمرکز بر امور فوتبال و آرامش به بدنه DFB بازگردد.

» رئیس جدید فدراسیون آلمان ۶۰ سال دارد و در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ میلادی به عنوان معاون وزیر در وزارت"ورزش، جوانان، خانواده و فرهنگ" در ایالت نوردراین‌وست‌فالن جمهوری فدرال آلمان مشغول به کار بود. او عضو حزب سوسیال‌دموکرات‌ آلمان (SPD) است.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویربرند نوین‌دورف روز ۱۱ ماه مارس ۲۰۲۲ در کنگره فدرال فدراسیون فوتبال آلمان به عنوان رئیس جدید DFB انتخاب شد. او عضو حزب سوسیال دموکرات‌های آلمان است و سابقه شغلی به عنوان معاون وزیر در وزارت ورزش و جوانان ایالت نوردراین‌وست‌فالن را دارد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرفریتس کلر (Fritz Keller) در سال ۲۰۱۹ به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال آلمان انتخاب شد. اما در بهار سال ۲۰۲۱ رؤسای هیئت‌های ایالتی و مدیران اتحادیه‌های منطقه‌ای فوتبال آلمان خواستار استعفای فریتس کلر شده‌اند. اظهارات جنجالی فریتس کلر در مورد راینر کُخ، نایب‌رئیس DFB بحران‌آفرین شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

ساعت داربی تغییر کردساعت داربی تغییر کرد با اعلام سازمان لیگ، مسابقه دو تیم پرسپولیس و استقلال از هفته بیست و سوم لیگ برتر روز پنجشنبه ۲۶ اسفند به جای ساعت ۱۹ در ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود

تلاش آمریکا برای خرید نفت از ایران و ونزوئلا و تمسخر پوتین | DW | 10.03.2022رئیس جمهوری روسیه تلاش آمریکا برای خرید نفت از ایران و ونزوئلا را به تمسخر گرفت. او گفت که تحریم‌ها علیه این کشور بازارهای جهانی را بی‌ثبات می‌کند و روسیه 'راهی برای انطباق' پیدا خواهد کرد. به گماشته ات شمعخانى رجوع كن كه متخصص فروش نفت قاچقيه، اصلا اين بشر قاچاقچى بدنيا اومده خوب پوتین حق داره تلاش غرب واسه خرید نفت ایران و ونزوئلا مسخره کنه! خلاصه نوکران پوتین تو تهران و کاراکاس بدون اجازه ارباب آب نمی‌خورند چه برسه به فروش نفت!؟ Iron_Dome_4_Ukrain

روسیه، آمریکا یا تندروهای ایران برجام را 'گروگان' گرفته‌اند؟ | DW | 10.03.2022گروهی از جمهوریخواهان آمریکا خواستار توقف مذاکرات برجام شدند. روسیه توافق را مشروط به مسئله تحریم‌ها علیه خود کرده است. اروپایی‌ها می‌گویند بدون روسیه هم می‌شود به توافق رسید، اما جناحی در ایران آمریکا را مانع می‌داند. چهلوچندساله مردم ایران به گروگان گرفته شده،روزت بخیر! دقیقا همشون👌هرکدوم هم فاسد تر از دومی البته روسیه وآمریکاآگاهانه وبنابه مصلحت خود و مردمشون تلاش میکنن ولی تندروهای داخلی نه علم دارن نه آگاهی ونه سواد فقط صرف تخلیه عقده هم به خودشون وهم اطرافیان صدمه میزنن متاسفانه باز هم نمیدونن چکارمیکنن که از بدترین نوع گروهه

دیدنی‌های ایلام؛ از پایتخت عیلامیان تا طاق شیرین و فرهاد | DW | 11.03.2022ایلام که نگارش دیگر آن 'عیلام' است، به معنای مکان مرتفع و کوهستانی است. در کتیبه‌های بابلی، ایلام را 'آلامتو' یا 'اِلام' خوانده‌اند، که به قولی به معنای کوهستان یا 'کشور طلوع خورشید' است. عیلام عربیه

انتقاد چین از تحریم‌های گسترده جهانی علیه روسیه | DW | 11.03.2022نخست وزیر چین، از محکومیت حمله روسیه به اوکراین خودداری کرد و در مقابل، گفت که تحریم‌ها علیه روسیه به اقتصاد جهانی آسیب می‌زند. این در حالی است که او، شرایط جنگ در اوکراین را ''واقعا نگران‌کننده'' توصیف کرده است.

مرگ کهنه‌سربازی که چه گوارا را کشته بود | DW | 11.03.2022یک افسر ارتش بولیوی که گفته می‌شود بیش از نیم قرن پیش، ارنستو چه گوارا را به ضرب گلوله از پای درآورده بود، در سن ۸۰ سالگی در گذشت. چه گوارا در اکتبر سال ۱۹۶۷ در جنگل‌های بولیوی دستگیر و کشته شد. ? maca=per-tco-dw روحش شاد یادش گرامی 🤣 خدابیامرزدش رحمت خدا شامل حالش بشه آمین🤲 عدالت همیشه کور بود

سرنوشت صندلی ریاست فدراسیون فوتبال آلمان (DFB) پس از استعفای فریتس کلر و نزدیک به یک سال خلاء و بلاتکلیفی، سرانجام دوباره مشخص شد. اعضای کنگره فدراسیون فوتبال آلمان روز ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) در اجلاس خود، برند نوین‌دورف با اکثریت آرا (۱۹۳ رای) به عنوان رئیس جدید DFB انتخاب کردند.برای نخستین بار در تاریخ DFB ‌دو نفر به عنوان کاندیدا برای کسب مقام ریاست DFB در مراسم رای‌گیری شرکت کردند. پتر پترس، رقیب برند نوین‌دورف، ۵۰ رای را از آن خود کرد. در حالی که پترس به عنوان گزینه اصلی از سوی فوتبال حرفه‌ای آلمان مطرح بود، نوین‌دورف به ویژه از حمایت بخش فوتبال آماتور آلمان برخوردار بود.

برند نوین‌دورف پس از انتخاب خود اشاره کرد: «من می‌خواهم پس از سال‌ها تنش و ناآرامی، دوباره تمرکز بر امور فوتبال و آرامش به بدنه DFB بازگردد.»

رئیس جدید فدراسیون آلمان ۶۰ سال دارد و در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ میلادی به عنوان معاون وزیر در وزارت"ورزش، جوانان، خانواده و فرهنگ" در ایالت نوردراین‌وست‌فالن جمهوری فدرال آلمان مشغول به کار بود. او عضو حزب سوسیال‌دموکرات‌ آلمان (SPD) است.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویربرند نوین‌دورف روز ۱۱ ماه مارس ۲۰۲۲ در کنگره فدرال فدراسیون فوتبال آلمان به عنوان رئیس جدید DFB انتخاب شد. او عضو حزب سوسیال دموکرات‌های آلمان است و سابقه شغلی به عنوان معاون وزیر در وزارت ورزش و جوانان ایالت نوردراین‌وست‌فالن را دارد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرفریتس کلر (Fritz Keller) در سال ۲۰۱۹ به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال آلمان انتخاب شد. اما در بهار سال ۲۰۲۱ رؤسای هیئت‌های ایالتی و مدیران اتحادیه‌های منطقه‌ای فوتبال آلمان خواستار استعفای فریتس کلر شده‌اند. اظهارات جنجالی فریتس کلر در مورد راینر کُخ، نایب‌رئیس DFB بحران‌آفرین شد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرفریتس کلر (سمت راست در عکس) در چارچوب یک بحث در جلسه هیئت مدیره فدراسیون فوتبال آلمان، راینر کُخ (Rainer Koch چپ)، نایب‌رئیس این فدراسیون را با رولاند فرایسلر که به عنوان"قاضی خون" در دوران رژیم نازی در آلمان معروف بود، مقایسه کرد. راینر کُخ در حال حاضر در شغل اصلی خود به عنوان قاضی در ایالت بایرن آلمان فعال است.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرراینر کُخ (Rainer Koch سمت راست در تصویر) و راینهارد رائوبال (ْReinhard Rauball چپ) یک بار از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ و بار دیگر نیز در سال ۲۰۱۹، پس از استعفای وولفگانگ نیر‌س‌باخ و نیز راینهارد گریندل، به طور موقت تا انتخاب رئیس بعدی، مسئول هدایت فدراسیون فوتبال آلمان بودند.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرراینهارد گریندل (Reinhard Grindel) در سال ۲۰۱۵ رئیس فدراسیون فوتبال آلمان شد. او پیش از آن نماینده پارلمان آلمان بود. دوران ریاست گریندل با جنجال‌های فراوانی همراه بود. مسعود اوزیل، ملی‌پوش وقت فوتبال آلمان که ترک‌تبار است، گریندل را به"برخورد ناعادلانه با ملی‌پوشان خارجی‌تبار" تیم ملی آلمان متهم کرده بود. گریندل سرانجام در پی افشای دریافت یک هدید گران‌قیمت از سوی یکی از اسپانسرها استعفا کرد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویردوران ریاست وولف‌گانگ نیرس‌باخ در DFB از سال ۲۰۱۲ آغاز شد. نیرس‌باخ که پیشینه خبرنگاری دارد، پیش از آن مدیر روابط عمومی و رسانه‌ای فدراسیون فوتبال آلمان بود. دوران ریاست نیرس‌باخ اما به خاطر مسئولیت و نقش او در رسوایی‌های مالی و مالیاتی DFB در چارچوب میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ تنها ۳ سال طول کشید.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرتئو تسوانتسیگر (Theo Zwangiger) از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ مسئولیت هدایت فدراسیون فوتبال آلمان را به عهده داشت. او در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ به طور مشترک با گرهارد مایر فورفلدر، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان بود. دوران ریاست تسوانتسیگر مصادف بود با دومین میزبانی آلمان در جام جهانی فوتبال که در سال ۲۰۰۶ برگزار شد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرگرهارد مایر فورفلدر (Gerhard Mayer-Vorfelder) به مدت ۵ سال از سال ۲۰۰۱ رئیس فدراسیون فوتبال آلمان بود. فورفلدر پیش از آن در عرصه سیاست ایالتی آلمان نیز رد پای خود را باقی گذاشت و به عنوان وزیر دارایی و نیز وزیر آموزش و پرورش، عضو کابینه دولت ایالت بادن‌ ورتمبرگ بود.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویراگیدیوس براون (Egidius Braun) از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۱ سکان رهبری DFB را در دست داشت. او به عنوان یکی از"اجتماعی‌ترین" رؤسای تاریخ فدراسیون فوتبال آلمان از محبوبیت بالایی برخوردار بود.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرهرمان نوی‌برگر (Hermann Neuberger) هفتمین رئیس در تاریخ فدراسیون فوتبال آلمان است. نوی‌برگر سال ۱۹۷۵ ریاست DFB را به عهده گرفت. او به مدت ۱۷ رئیس این نهاد بود و طولانی‌ترین مدت ریاست این فدراسیون پس از جنگ جهانی دوم را به خود اختصاص داد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرهرمان گُوسمان (Hermann Gösmann) از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۷۵ رئیس فدراسیون فوتبال آلمان بود. در دوران رهبری گُوسمان، رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان در سال ۱۹۶۳ راه‌اندازی شد و تیم ملی فوتبال آلمان نیز در سال ۱۹۷۴ به عنوان قهرمانی فوتبال جهان دست یافت.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرپکو باونس (Peco Bauwens) نخستین رئیس فدراسیون فوتبال آلمان پس از پایان جنگ جهانی دوم بود. او از سال ۱۹۵۰ به مدت ۱۲ سال مسئولیت اداره فوتبال آلمان را در دست داشت. تیم ملی فوتبال آلمان در دوران ریاست دکتر باونس در سال ۱۹۵۴ برای نخستین بار قهرمان مسابقات جام جهانی فوتبال شد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرفلیکس لینه‌مان (Felix Linnemann) از سال ۱۹۲۵ به مدت ۱۵ سال تا دوران جنگ جهانی دوم، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان بود. او در زمان ریاست خود، سپ هربرگر را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان انتخاب کرد. سپ هربرگر پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۵۴ با تیم ملی فوتبال آلمان قهرمان جام جهانی شد.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویرگوتفرید هینتسه (Gottfried Hinze) از سال ۱۹۰۵ به مدت ۲۰ سال رئیس فدراسیون فوتبال آلمان بود. هینتسه در کنار این سمت، همچنین داور برجسته‌ای نیز محسوب می‌شد و از جمله قضاوت دیدار فینال فوتبال قهرمانی آلمان میان تیم‌های فونیکس کارلسروهه ویکتوریا برلین در سال ۱۹۰۹ را به عهده داشت.

رؤسای فدراسیون فوتبال آلمان از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۲۲ به روایت تصویردر روز ۲۸ ژانویه سال ۱۹۰۰ مجمع بنیان‌گذاری فدراسیون فوتبال آلمان برگزار شد. در پی آن، فردیناند هوپه (Ferdinand Hueppe سمت چپ در تصویر) به عنوان نخستین رئیس در تاریخ ۱۲۱ ساله فدراسیون فوتبال آلمان، انتخاب شد. فردیناند هوپه تا سال ۱۹۰۴این سمت را بر عهده داشت.