برنده نوبل ادبیات بلاروس به آلمان سفر کرد | DW | 28.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سِوِتلانا الکسیویچ، کشورش را ترک و به آلمان رفت. یک فرد بسیار نزدیک به او گفته که این نویسنده به دلیل انجام معالجات پزشکی به آلمان رفته است. او یکی از اعضای شورای هماهنگی اپوزیسیون بلاروس است.

سِوِتلانا الکسیویچ، برنده نوبل ادبیات بلاروس این کشور را ترک کرد و به آلمان رفت. یک سخنگوی این نویسنده گفته او به دلیل انجام معالجات پزشکی و یک اقامت کاری به آلمان رفته و هیچ قصد سیاسی از این کار ندارد.الکسویچ یکی از اعضای هیأت رئیسه"شورای هماهنگی اپوزیسیون" در بلاروس است. پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست جمهوری بلاروس در روز نهم ماه اوت، مخالفان شورایی برای هماهنگی فعالیت‌های خود با هدف"تغییر مسالمت‌آمیز قدرت" تأسیس کردند.

سِوِتلانا الکسیویچ یکی از سرسخت‌ترین منتقدان الکساندر لوکاشنکو، رییس‌جمهوری بلاروس است. او پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست جمهوری بارها از لوکاشنکو خواست تا کناره‌گیری کند.فعالیت‌های او و نیز عضویتش در هیأت رئیسه شورای هماهنگی اپوزیسیون، می‌تواند منجر به دستگیری او در بلاروس یا تبعیدش شود. او پیشتر برای بازپرسی فراخوانده شده بود.

برندگان صلح نوبل همچنین با الکسویچ و سایر همراهانش در شورای هماهنگی ابراز همبستگی کرده‌ و خواهان توقف"ارعاب و اقدامات تروریستی" علیه جنبش مسالمت‌آمیزمردم بلاروس شده‌اند. ماکسیم اسنک یکی دیگر از اعضای شورای هماهنگی نیز بازداشت شده و الکسویچ به طور علنی دستگیری او را محکوم کرده بود. دو تن از اعضای هیأت رئيسه شورای هماهنگی نیز به دلیل همین فشارها پیشتر بلاروس را ترک کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

املا خرابه کشورش را ترک کرد و به آلمان رفت

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تظاهرات مردم آلمان در اعتراض به محدودیت‌های کروناییهزاران نفر در آلمان به محدودیت‌های جدید دولت این کشور جهت مقابله با ویروس کرونا اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 39 هزار و 227 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا امکان دارد بدون بازگشت به ایران مهریه‌ام را به اجرا بگذارم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تعطیلی صحن شورای شهر به دلیل ابتلای یکی از اعضا به کرونارئیس شورای شهر تهران به ایلنا خبر داد: تعطیلی صحن شورای شهر به دلیل ابتلای یکی از اعضا به کرونا
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هشدار هواشناسی نسبت به نفوذ سامانه هوای سرد به کشورسازمان هواشناسی نسبت به نفوذ سامانه هوای سرد به کشور و کاهش دما به‌طور متوسط ۶ تا ۸ درجه سلسیوس در ۱۳ استان هشدار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس ایستگاه سیا به ابراهیم یزدی گفته بود صدام قصد حمله به ایران را دارد / استارت گرفتن سلاح‌های فرانسوی از سفر طارق عزیز به پاریس زده شدمحمد درودیان، پژوهشگر تاریخ جنگ، با اشاره به اینکه «زمان وقوع جنگ چون آمریکایی‌ها درگیر تصرف سفارت و انتخابات بودند تمرکز آنچنانی نداشتند این احتمال وجود دارد که در آن دوره فرانسوی‌ها نقش داشتند» گفت: بعد از اینکه جنگ شروع شد، [و] شوروی تسلیحات نداد، طارق عزیز به فرانسه سفر کرد. استارت گرفتن سلاح‌های فرانسوی و نقش فرانسه در جنگ با سفر طارق عزیز زده شد و حتی فرانسوی‌ها منافقین را به صدام وصل کردند. چرا شهبانو رو با اسم کوچک و بدون رعایت احترام خواندن، کسی که در مورد ریشه لغات خانم و آقا آگاهی میده باید در مورد احترام به تاریخ ایران هم رعایت کلام رو داشته باشه من همون نسل جدیدم که می فهمم خط فکری این جماعت به چه سمتی هست امام امام از دهنش نمیافته!
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »