برند گوچی: صد سال مد نمادین | DW | 25.11.2021

04/09/1400 08:28 ب.ظ

در حالی که برند لوکس ایتالیایی گوچی یک قرن موفقیت در دنیای مد را جشن می‌گیرد، فیلمی از رایدلی اسکات با بازیگری لیدی گاگا و آدام درایور به یکی از دوره‌های افول این برند در تاریخچه فعالیت آن می پردازد.

هنگامی که گوچیو گوچی در سال ۱۹۲۱ اولین فروشگاه خود را در خیابان ویا ویجنا در شهر فلورانس ایتالیا افتتاح کرد، تصورش را هم نمی‌کرد که نام خانوادگی او مترادف با نمادی برای جذابیت‌های جنسی، هیپ‌هاپرها و یا لباس‌هایی با جنسیت ویژه قرار گیرد و ۴۶ میلیون فالوور (دنبال کننده) بر روی یک پلتفرم قرن بیست و یکم شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام، داشته باشد.

این فیلم با حضور ستارگانی چون لیدی گاگا و آدام درایور، بر قتل مائوریتزیو گوچی، نوه بنیان‌گذار برند گوچی در سال ۱۹۹۵ تمرکز دارد که به دستور همسر سابقش به ضرب گلوله روی پله‌های دفتر کارش کشته شد.گوچیو گوچی در ۲۶ مارس ۱۸۸۱ در خانواده‌‌ای تولیدکننده کالاهای چرمی به دنیا آمد، زادگاهش ایتالیا را در نوجوانی ترک کرد و در کنار مشاغل دیگر، در اواخر دهه ۱۸۹۰ عضو خدمه هتل لوکس ساووآ (Savoy) در لندن شد.

برای مثال، آلدو مجری و ناظر افتتاح نخستین فروشگاه گوچی در هتل لوکس ساووآ پلازا در شهر نیویورک در سال ۱۹۵۳ بود. با اینکه بنیانگذار گوچیو تنها ۱۵ روز بعد از افتتاح این فروشگاه از دنیا رفت، این برند موفق شد در شهر نیویورک غوغا کند.یکی از کیف‌های دستی این برند پس از اینکه در دست یکی از مشهورترین ساکنان نیویورک، ژاکلین کندی دیده شد، «جکی» نام گرفت.

دهه‌های ۷۰ تا ۹۰ میلادی خانه گوچی شاهد درگیری‌ میان خواهر و برادران گوچی، اتهامات فرار مالیاتی، مدیریت ضعیف، کاهش فروش و در نهایت قتل نوه گوچیو و رئیس سابق گوچی، ماوریزیو بود که تیتر اول روزنامه‌ها شد. headtopics.com

پلنگهای ما هز اینا بپوشن میشن پلنگ صورتی

هایک هم از جمله بازیگران فیلم پرستاره رایدلی اسکات،"خانه گوچی" است که بر وقایعی که به به قتل مائوریتزیو گوچی (با بازی آدام درایور) توسط همسر سابقش پاتریسیا رجیانی (با بازی لیدی گاگا) منجر شد، تمرکز دارد.مائوریتزیو که زمانی از زندگی مشترک پر زرق و برق با پاتریسیا لذت می برد، سرانجام او را برای پیوستن به معشوقه خود پائولا فرانچی ترک کرد.

با قرار گرفتن فورد در راس این برند به عنوان ارائه‌دهنده „مد سطح بال" (اوت کوتور) در برابر گرانج، مد رایج دهه ۹۰ میلادی، گوچی به یک تجارت میلیارد دلاری تبدیل شد و شهرت خود را به عنوان یک برند مد"it" (بدون جنسیت) به تثبیت رساند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

بازداشت یک شهروند بهائی در شیراز؛ فرهاد ثابتان: امسال بیش از ۵۰ بهائی بازداشت شد‌‌ه‌اند🔺بازداشت یک شهروند بهائی در شیراز؛ فرهاد ثابتان: امسال بیش از ۵۰ بهائی بازداشت شد‌‌ه‌اند به گفته آقای ثابتان، منزل مسکونی پدرام عبهر مورد تفتیش قرار گرفته است و او در حال حاضر به مکانی نامعلوم در تهران منتقل شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: It is not surprising to the world that countries that have nuclear weapons themselves, such as the United States, have even used them in Japan, even Israel, which is not part of the PT, and does not allow inspectors to inspect. Then we are told that you should not have nuclear e

شمار جانباختگان کرونایی در آلمان از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت | DW | 25.11.2021همه‌گیری کرونا تا کنون جان بیش از ۱۰۰ هزار نفر را در آلمان گرفته است. شاخص هفتگی ابتلا در این کشور همواره افزایش می‌یابد و دولت آینده در حال برنامه‌ریزی برای محدودیت‌های بیشتر است. بی ریسیدین به ویکسینه شیصت دیرصید ایمینی جیمعی حیصیل میشیوید تاثیرات واکسن کاملا محسوسه

جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری در مخالفت با اجرای پروژه‌های انتقال آب تجمع کردندتجمع جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری در مخالفت با اجرای پروژه‌های انتقال آب جمعی از مردم چهارمحال و بختیاری امروز با هدف اعلام مخالفت با اجرای پروژه‌های انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به استان‌های کویری، در محل امامزادگان دو خاتون شهرکرد تجمع کردند انتقال آب چاره کار نیست استانها را نباید درگیر هم کرد چاره کار کشیدن آب از دریای عمان و خیلج فارس و شیرین کردن هست یا صنایع را از اصفهان برد به سواحل دریا

سیر نزولی آمار مرگ و میر کرونا در کشور ناشی از رفتار ویروس نیستدبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: اینکه مدارس و دانشگاه‌ها تا به حال بسته بودند، یکی از عوامل مهم کمک‌کننده در کاهش تعداد مرگ و میر و بستری کرونا بود.

سایت‌های برخی نهادها و سازمان‌ها در ایران از دسترس خارج شدند☑️تکذیب حمله سایبری به اطلاعات سدهای کشور 🔹مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو ضمن تکذیب اخبار منتشر شده در خصوص حملات سایبری به سیستم اطلاعات سدهای کشور گفت: برخی محدودیت‌ها از سوی وزارت نیرو برای افراد خارج از سیستم به منظور دسترسی به اطلاعات اعمال شده است.

برنامه دولت فرانسه برای جلوگیری از خشونت در ورزشگاه‌ها | DW | 24.11.2021دولت فرانسه اعلام کرده تدوین برنامه‌ای را برای ممنوعیت اعمال خشونت هواداران در استادیوم‌ها با همکاری اتحادیه‌های فوتبال، در نظر گرفته است.