برنامه ای برای واردات آب نداریم/٣٣٠ پروژه اولویت‌دار در دستور کار است

29/05/1401 08:39 ق.ظ

وزیر نیرو: برنامه‌ای برای واردات آب نداریم

وزیر نیرو گفت: هیچ برنامه ای برات واردات آب نداریم و در حوزه دیپلماسی آب در مورد اجرای طرح‌های مشترک آبی، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و حق آبه‌ها با کشورهای دیگر در حال مذاکره هستیم. وی افزود: تقویت دیپلماسی آب و انرژی جزو اولویت‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم است ‌و از ابتدای روی کار آمدن دولت مردمی با تاکیدهای رییس جمهوری این موضوع با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: تقویت دیپلماسی آب و انرژی جزو اولویت‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم است ‌و از ابتدای روی کار آمدن دولت مردمی با تاکیدهای رییس جمهوری این موضوع با جدیت دنبال می‌شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

کمبود آب در ایران فقط با انتقال آب از دریای خزر و خلیج فارس و نصب آب شیرین کن و احداث خط لوله به اُستانها دُرُست میشه !!

قطعی آب به همدان و ارومیه هم رسید؛ استاندار: در ماه‌های آینده حل می‌شوددر حالی که هنوز مشکل قطعی و افت فشار آب در شهرهای همدان و شهرکُرد حل نشده است، گزارش‌های مردمی حکایت از بروز مشکلات مشابه در ارومیه دارد.

اعلام مواضع جدید آمریکا و اسرائیل در مورد احیای برجامشورای امنیت ملی آمریکا در پیامی توییتری اعطای امتیازات گسترده به ایران برای احیای_برجام را تکذیب کرده است.همزمان رویترز نوشته که «یائیر لاپید» روز پنجشنبه در تماس با صدراعظم آلمان، خواستار پایان دادن به مذاکرات احیای برجام شده است. مذاکرات_هسته‌ای

آغاز مذاکرات برای اعزام کارشناسان آژانس به نیروگاه هسته‌ا‌ی اوکراینرافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که مذاکرات برای اعزام کارشناسان این سازمان به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا در جنوب اوکراین در جریان است.

ضارب سلمان رشدی: برای خمینی احترام قائل هستم«هادی مطر» ضارب ۲۴ ساله و لبنانی‌الاصل سلمان_رشدی در مصاحبه ویدئویی با «نیویورک‌پست» که در زندان چاتاکوا انجام شده است، گفته که «من برای آیت‌الله احترام قائل هستم. به نظرم او مرد بزرگی بود. این چیزی است که می‌توانم در مورد او بگویم». اخبار_ایران

ند پرایس: آمریکا و اسرائیل درباره برجام اختلاف تاکتیکی دارندند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به گزارش نشریه اکسیوس گفته است، ایالات متحده و اسرائیل بر سر برنامه هسته‌ای ایران اختلاف تاکتیکی دارند.

آغاز تحویل اموال مسروقه مشتریان بانک ملی/ شناسایی و احراز مالکیت اموال تمام شد- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimآغاز تحویل اموال مسروقه مشتریان بانک_ملی اموال مذکور توسط صاحبان آن‌ها طی روزهای گذشته در اداره امور شعب مرکزی بانک ملی ایران در تهران مورد شناسایی قرار گرفت و احراز مالکیت شد

علی اکبر محرابیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مذاکرات تاکنون پیشرفت خوبی داشته است، اظهار کرد: برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و حق آبه‌ها به نقاط خوبی دست یافته ایم.

وی افزود: تقویت دیپلماسی آب و انرژی جزو اولویت‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم است ‌و از ابتدای روی کار آمدن دولت مردمی با تاکیدهای رییس جمهوری این موضوع با جدیت دنبال می‌شود.

او درباره برنامه وزارت نیرو برای اجرای پروژه‌های نیمه تمام گفت: پروژه‌ها در حوزه‌های آب، برق و آبفا اولویت‌بندی شده است؛ به طوری که ٢٣٠ پروژه اولویت‌دار در حوزه آب و آبفا و حدود ٥٠ پروژه اولویت‌دار نیز تنها در بخش نیروگاهی در دستور کار داریم و معادل همین عدد نیز در خطوط انتقال و پست و شبکه مورد توجه است.