برنامه راست افراطی دانمارک برای برگزاری تظاهرات ضد اسلامی جدید در سوئد

19/06/1399 11:20:00 ب.ظ

راسموس پالودان، رهبر دست راستی‌های دانمارک به یورونیوز گفت: «ما می‌خواهیم مردم سوئد بیدار شوند.»

راسموس پالودان، رهبر دست راستی‌های دانمارک به یورونیوز گفت: «ما می‌خواهیم مردم سوئد بیدار شوند.» آقای پالودان درباره طرح خود برای بیداری مردم سوئد گفت: «یکی از راه‌های بیدار کردن سوئدی‌ها این است...

آقای پالودان درباره طرح خود برای بیداری مردم سوئد گفت: «یکی از راه‌های بیدار کردن سوئدی‌ها این است که به آن‌ها نشان دهیم بعضی افراد وقتی شما یک قرآن را آتش می‌زنید، چه واکنشی نشان می‌دهند. از قرار معلوم دولت سوئد به مردمش می‌گوید که اسلام دین صلح است. بسیار خوب. در این صورت درست خواهد بود که به مسلمانان سوئد یک فرصت بدهیم که این فرضیه را اثبات کنند.»

مقام‌های سوئد در هفته پایانی ماه اوت و در زمانی که راسموس پالودان در حال ورود به این کشور بود وی را با دستور دولت و برای جلوگیری از پایمال شدن منافع بنیادین سوئد بازداشت و اخراج کردند. وی تا دو سال دیگر حق ورود به سوئد را ندارد.

به گزارش رسانه‌های محلی، گروه‌های راست‌گرای افراطی درخواستی را برای مجوز برگزاری تظاهرات در شنبه آینده در وزارت کشور سوئد ثبت کرده اند. با این حال به نظر می‌رسد که هواداران این جریان ۱۲ سپتامبر با یا بدون مجوز در استکهلم راهپیمایی کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

صد تایی شدن رونالدو مقابل سوئد؛ فقط ۸ گل تا سلام به علی داییرونالدو در دیدار سه شنبه شب که در ورزشگاه فرندز آرنا واقع در شهر سولنا سوئد و در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد هر دو گل تیم ملی کشورش را مقابل تیم میزبان به ثمر رساند.

لیگ ملت‌های اروپا| پیروزی تیم ملی پرتغال در خانه سوئد با 101 گله شدن رونالدو/ جشنواره گل فرانسه و بلژیک در شب توقف انگلیس- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimدیدارهای هفته دوم از مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها، تیم‌های ملی فرانسه، بلژیک و تساوی تیم ملی انگلیس به پایان رسید.

مرگ و میرها در اروپا؛ آلودگی هوا جان ۴۰۰ هزار و کرونا جان ۱۸۳ هزار نفر را گرفتدر رومانی از هر ۵ مورد مرگ، یک مورد آن به دلیل آلودگی است اما این نسبت در سوئد و دانمارک یک به ۱۰ می شود.

فائزه هاشمی: خاتمی ورزش زنان را ابتر کرد، احمدی‌نژاد تیر آخر را به آن زدفائزه هاشمی،‌ رییس اسبق فدراسیون ورزش اسلامی زنان، ضمن اشاره به کارشکنی‌ دولت‌های جمهوری اسلامی برای توسعه ورزش زنان گفت «ابتر» کردن این حوزه در دولت محمد خاتمی صورت گرفت و دولت محمود احمدی‌نژاد «تیر آخر» را به آن زد

اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری ها جهت توسعه مترومعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان کمک به شهرداری ها برای توسعه مترو در سال ۹۹ خبر داد.

آغاز دور جدید مذاکره برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی در ۲۷ مهرآغاز دور جدید مذاکره برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی در ۲۷ مهر | رییس سازمان هواپیمایی کشوری: جلسه ایران با اوکراین در خصوص سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی روز ٢٧ مهر در تهران با حضور کشورهای مربوطه برگزار می‌شود