برنامه حزب دموکرات‌ آمریکا: بازگشت به برجام و ماندن در خاورمیانه | DW | 23.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حزب دموکرات آمریکا برنامه خود برای سال ۲۰۲۰ خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد. بر اساس این برنامه آمریکا به برجام بازخواهد گشت و هدف تغییر رژیم جمهوری اسلامی در ایران را دنبال نخواهد کرد.

پلتفرم حزب دموکرات آمریکا برای سال ۲۰۲۰ بیش از هرچیز بر تغییر سیاست خارجی این کشور در دوران ترامپ استوار است. این برنامه توسط کمیته‌ای متشکل از اعضای حزب دمکرات که در کمپین انتخاباتی جو بایدن و برنی سندرز مشارکت داشته‌اند تهیه شده و هفته آینده در یک کمیته بزرگتر مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت در ماه اوت به تایید کنوانسیون ملی دموکرات‌ها می‌رسد.

در پلتفرم حزب دموکرات آمده است: «دموکرات‌ها حرکت پرشتاب دولت ترامپ به سمت جنگ با ایران را متوقف خواهند کرد و دیپلماسی اتمی، کاهش تنش و گفت‌وگوهای منطقه‌ای را در اولویت خود قرار خواهند داد.» در این برنامه آمده است: «ما ضمن حمایت از حق مشروع شهروندان‌مان برای آزادی بیان، مخالف هرگونه تلاش برای سلب مشروعیت از اسرائيل هستیم، چه این تلاش‌ها در سازمان ملل باشد چه از طریق حرکت‌هایی مثل بایکوت و تحریم کالاهای اسرائیل.»

اوایل سال جاری میلادی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی در عراق، پارلمان عراق قطعنامه‌ای را برای خروج نیروهای امریکایی از این کشور تصویب کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تحریم‌های آمریکا علیه سوریه، «حزب الله» را بیش از پیش در لبنان منزوی می‌کند🔺تحریم های آمریکا علیه سوریه، «حزب الله» را بیش از پیش در لبنان منزوی می کند ⚡️تحریم های تازه ایالات متحده علیه دولت سوریه به نظر می رسد موقعیت حزب_الله را در لبنان تضعیف می کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهوری آمریکا با روسای‌جمهوری فرانسه و مصر در مورد کاهش تنش در لیبی گفتگو کرد🔺رئیس‌جمهوری آمریکا با روسای‌جمهوری فرانسه و مصر در مورد کاهش تنش در لیبی گفتگو کرد ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، روز دوشنبه ۳۰ تیرماه درباره راه‌های تنش‌زدایی در لیبی گفت‌و‌گو کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انفجار ۲ بمب در مسیر کاروان نظامی ارتش آمریکا در جنوب عراقالمیادین: کاروان حامل تجهیزات نظامی ارتش آمریکا در غرب ناصریه مرکز استان ذی‌قار در جنوب عراق هدف قرار گرفته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز 144 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد نسبت به لغو تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد🔺سفیر آمریکا در سازمان_ملل متحد نسبت به لغو تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد ⚡️کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، نسبت به برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی این سازمان علیه ایران هشدار داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شدآمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شد و پکن این اقدام واشنگتن را تحریک‌آمیز خواند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »