برنامه‌ریزی روسیه برای تزریق 'نمونه سبک' واکسن کرونای اسپوتنیک | DW | 19.12.2020

29/09/1399 01:21 ب.ظ

روسیه قصد دارد 'نمونه سبک' واکسن کرونای خود به نام اسپوتنیک (Sputnik V) را وارد بازار کند. هدف رسیدن به یک راه حل موقتی است. واکسن مزبور در درجه اول برای صادرات در نظر گرفته شده است.

روسیه قصد دارد 'نمونه سبک' واکسن کرونای خود به نام اسپوتنیک (Sputnik V) را وارد بازار کند. هدف رسیدن به یک راه حل موقتی است. واکسن مزبور در درجه اول برای صادرات در نظر گرفته شده است. روسیه قصد دارد"نمونه سبک" واکسن کرونای خود به نام اسپوتنیک (Sputnik V) را وارد بازار کند. هدف رسیدن به یک راه حل موقتی است. واکسن مزبور در درجه اول برای صادرات در نظر گرفته شده است.

دو هفته است که روسیه در کارزاری گسترده واکسینه شهروندان کشور با واکسن اسپوتنیک (Sputnik V) را برای مقابله با واکسن کرونا آغاز کرده است. نتایج این واکسیناسیون هنوز روشن نیست، زیرا دو دوز واکسن در عرض سه هفته لازم است و طبق گفته سازنده آن، ایمنی پس از ۴۲ روز ایجاد میشود.اکنون روسیه می‌خواهد از مسیری میانبر،"نمونه سبک" این واکسن (Sputnik V Light Version) را به بازار بیاورد که می‌گوید بسیار سریعتر کار میکند. این وعده‌ای است که موسسه گامالیا (Gamaleja) تولیدکننده این واکسن می‌دهد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از کنفرانس مطبوعاتی سالانه بزرگ خود به نقل از کارشناسان از پتانسیل عظیم این واکسن گفته است که فقط با یک تزریق عمل می‌کند و میزان اثرگذاری آن تا ۸۵ درصد است.تاکنون گفته شده است که واکسینه کردن خود روس‌ها باید همچنان با واکسن اسپوتنیک Sputnik V ادامه داده شود. نسخه سبک در درجه اول برای صادرات در نظر گرفته شده است تا در مناطق بحرانی مورد استفاده قرار گیرد و گسترش سریع کرونا را در این مناطق کاهش دهد؛ این یک راه حل موقت است، زیرا اثر آن سه تا چهار ماه بیشتر نیست.

ادامه مطلب:
dw_persian »

چرا کسی هیچ کامنتی زیر این نمی گذارد؟ دکان اینها مشتری ندارد؟

آسوشیتدپرس: اسرائیل برای سوریه از روسیه واکسن کرونای اسپوتنیک خریدخبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رسانه‌های اسرائیلی خبر داد که دولت بنیامین نتانیاهو در جریان وساطت مسکو برای آزادی یک زن اسرائیلی زندانی در سوریه، ۱.۲ میلیون دلار به دولت ولادیمیر پوتین پرداخت کرده تا در ازای آن واکسن روسی کرونا در اختیار دولت بشار اسد قرار دهد. باور کردنی نیست اره چون اگر نمیکرد، ایران میکرد اونوقت اسراییل به چوخ سگ میرفت، هنوزم معلوم نیست واسشون واکسن مرگ نگرفته باشن ! خریده بزنن همه یکجا بمیرن

صدراعظم اتریش: در حال گفتگو برای خرید واکسن اسپونتیک از روسیه هستیمسباستین کورتس، صدراعظم اتریش اوایل ماه جاری میلادی اتحادیه اروپا را به دلیل روند تامین واکسن و نحوه اجرای برنامه واکسیناسیون مورد انتقاد قرار داد و اعلام کرد که واکسن‌های تهیه شده به صورتی نابرابر در میان کشورها توزیع می‌شود. ملتتان بایدبه شماافتخارکنند قرار محموله سفارش نظام رو بدن به اونا...بسوزی اقتدار....بسوزی عزتمندی کسخل دکتر یه چیزی میدونست اسپونتک زده therezarad jackthefatalist

روسیه واکسن کرونا برای حیوانات را با کارآیی «صد در صدی» تولید می‌کندکارنیواک-کوو بر روی گربه‌‌ها، سگ‌ها، روباه‌های جنگلی و قطبی و همینطور مینک‌ها (گونه‌ای از راسو) آزمایش شده و کاملا کارا بوده است. خوش به حال آخوندا کاش به خفاشا هم بزنن پس حیوان‌ها هم مبتلا. میشوند

کاشف واکسن کرونا: هدف بعدی عرضه واکسن برای سرطان استاوزلم توره‌چی و همکارانش در جریان تولید واکسن بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» از فناوری موسوم به «پیام رسانی آر ان ای» استفاده کردند. این فناوری سیستم ایمنی بدن را وادار به تولید پروتئین‌هایی برای مقابله با یک ویروس خاص می‌کند. این دانشمندان ،پیامبران عصر جدید هستند، درود بر این خانم دانشمند و همسرش که کره زمین رابا واکسن فایزر نجات داد... باریکلا Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

درخواست ایران از WHO برای دریافت سهمیه واکسن کووکس/ ورود واکسن چینی پس از اخذ تاییدیهوزیر بهداشت: در بحران کرونا، هیچ بیماری در ایران پشت در بیمارستان نماند، در عین حال بیش از ۲۰۰ هزار تبعه افغانستان را که حتی برخی کارت اقامت نداشتند را رایگان درمان کردیم، خوشبختانه هیچ مرکز تولید و هیچ کارخانه‌ای در روزهای اپیدمی تعطیل نشد من ایرانی رفتم بدون دفترچه بیمه اورژانس کرونا پیش دکتر یه عکس از ریه ام گرفتن 300 هزار تومان پیدا شدم، اول هم پول را میگیرند و بعد رسیدگی میکنند چجوری افغانستانیها را رایگان درمان کردید؟ آخه حرامزادها چرا شرم نمی کنید انقدر دروغ میگید؟ من ایرانی رفتم (بدون دفترچه بیمه) اورژانس کرونا پیش دکتر یه عکس از ریه ام گرفتن 300 هزار تومان پیاده شدم، اول هم پول را میگیرند و بعد رسیدگی میکنند. با دفترچه هم 80 تومان باید بدید چجوری افغانستانیها را رایگان درمان کردید؟ آخه حرامزادها چرا شرم نمی کنید انقدر دروغ میگید؟

برنامه‌ریزی روسیه برای تزریق"نمونه سبک" واکسن کرونای اسپوتنیک

روسیه قصد دارد"نمونه سبک" واکسن کرونای خود به نام اسپوتنیک (Sputnik V) را وارد بازار کند. هدف رسیدن به یک راه حل موقتی است. واکسن مزبور در درجه اول برای صادرات در نظر گرفته شده است.

دو هفته است که روسیه در کارزاری گسترده واکسینه شهروندان کشور با واکسن اسپوتنیک (Sputnik V) را برای مقابله با واکسن کرونا آغاز کرده است. نتایج این واکسیناسیون هنوز روشن نیست، زیرا دو دوز واکسن در عرض سه هفته لازم است و طبق گفته سازنده آن، ایمنی پس از ۴۲ روز ایجاد میشود.اکنون روسیه می‌خواهد از مسیری میانبر،"نمونه سبک" این واکسن (Sputnik V Light Version) را به بازار بیاورد که می‌گوید بسیار سریعتر کار میکند. این وعده‌ای است که موسسه گامالیا (Gamaleja) تولیدکننده این واکسن می‌دهد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از کنفرانس مطبوعاتی سالانه بزرگ خود به نقل از کارشناسان از پتانسیل عظیم این واکسن گفته است که فقط با یک تزریق عمل می‌کند و میزان اثرگذاری آن تا ۸۵ درصد است.تاکنون گفته شده است که واکسینه کردن خود روس‌ها باید همچنان با واکسن اسپوتنیک Sputnik V ادامه داده شود. نسخه سبک در درجه اول برای صادرات در نظر گرفته شده است تا در مناطق بحرانی مورد استفاده قرار گیرد و گسترش سریع کرونا را در این مناطق کاهش دهد؛ این یک راه حل موقت است، زیرا اثر آن سه تا چهار ماه بیشتر نیست. آلکساندر گینزبورگ، مدیر موسسه گامالیا نسخه سبک واکسن اسپوتنیک را یک مکمل مهم در کنار سایر واکسنهای موجود دانسته است.

او گفته است: «هیچ شرکتی در روسیه، اروپای غربی، امریکا یا کل جهان نمیتواند به سرعت مقادیر لازم ترکیبات واکسن را در مواجهه با بیماری همهگیر کرونا در سراسر جهان تولید کند». او از ابتکار خود به عنوان راه حلی برای پاسخ به نیاز بالای جهانیان در مبارزه با کرونا و مرگ و میر ناشی از آن سخن گفته است.روسیه یکی از اولین کشورها در جهان است که جمعیت خود را در مقیاس وسیعی علیه کرونا واکسینه میکند، آن هم قبل از پایان مرحله سوم آزمایش این واکسن که تعیین‌کننده است. اولین نتایج قابل توجه واکسیناسیون با این دارو قاعدتا باید در ابتدای سال آینده روشن شود. سازمان بهداشت جهانی (WHO) به این نتایج بسیار علاقه‌مند است و اعتقاد دارد که طیف وسیعی از واکسن‌ها از تولیدکنندگان مختلف برای تأمین تقاضای جهانی لازم است.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟اولین اصل پیشگیری از بیماری رعایت بهداشت، حفظ فاصله‌ یک و نیم الی دو متری (شش پا) و استفاده از ماسک است. محققان دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج اما در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده، یادآوری می‌کنند که ذرات معلق در هوا به این سادگی دست از سر ما بر نمی‌دارند و توجه به نکات دیگر ضروری است.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا قوانین فاصله فیزیکی در کلاس را نشان می‌دهد، اما معنای دقیق این کار چیست؟ آیا باید مابین نوک انگشت‌های او و یک فرد دیگر، باز یک مترونیم فاصله باشد؟ در واقع، درست همین است و در این حالت، فاصله‌ای مطلوب بین دو نفر ایجاد خواهد شد.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟اتحادیه گوسفندداران ایسلند فاصله مناسب برای دور ماندن از سرایت کرونا را دو طول گوسفند تعیین کرده است. گویا این پسربچه سنگالی چیزی در این باره شنیده که می‌خواهد اندازه دستش بیاید. ایسلندی‌ها اما متراژ دقیق را می‌دانند: هر گوسپند صد سانتیمتر تمام.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟طول قلاده سگ‌ها تقریبا برابر است با فاصله استاندارد تعیین شده برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا. آیا تصادفی است که در کشورهای انگلیسی زبان، قانون قلاده بستن سگ‌ها در زمان به گردش بردن آنها به"شش پا فاصله" موسوم است؟

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟دو متر فاصله، توصیه کارل فلوگه، پزشک آلمانی در سال ۱۸۹۷ است. اما گروه تحقیقاتی آکسفورد و کمبریج به سرپرستی پروفسور لیدیا بورویبا می‌گوید، این رهنمود قدیمی شده است. پژوهشی در سال ۱۹۴۸ نشان می‌داد که ۹۰درصد استرپتوکوک‌های موجود در قطرات سرفه، حداکثر تا یک متر و ۷۰ سانتیمتر پراکنده می‌شوند. بعدا مشخص شد که ترشحات ناشی از عطسه و سرفه، به شعاعی بیش از دو متر می‌رسند.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟در مطالعه دیگری که ژورنال پزشکی آمریکا در سال ۱۹۴۸ منتشر کرد، تاکید می‌شد که ۱۰ درصد استرپتوکوک‌ها تا ۲ متر و ۹۰ سانتیمتر جهش می‌کنند. طبق نتایج مطالعه ۷۲ سال پیش، شاید آنها که در عکس با فاصله یک دایره از هم نشسته‌اند از ویروس در امان باشند. اما باید توجه کرد که استرپتوکوک‌ها باکتری هستند و ما الان درگیر ویروس هستیم.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟ویروس‌ها به مراتب از باکتری‌ها کوچکترند؛ می‌توانند ساعت‌ها در هوا معلق بمانند و به تدریج در محیط پخش شوند. محققان بر همین اساس ملاک ایمنی را نه فقط حفظ فاصله بین دو نفر، بلکه رعایت عوامل دیگری چون تهویه اتاق می‌دانند. تازه کردن هوای اتاق هیچ ربطی به این ندارد که شما ماسک داشته باشید، با کسی حرف نزنید، آرام صحبت کنید یا آواز بخوانید... هوای محیط باید مدام عوض شود.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟مطالعات متعدد نشان می‌دهند که ویروس‌ها در زمان سرفه می‌توانند تا هشت متر به اطراف پرتاب شوند. بلند صحبت کردن یا آواز خواندن هم به چرخش ذرات معلق هوا در محیط کمک می‌کنند. بر این اساس، اگر مثل وقتی که در کتابخانه هستید، آرام حرف می‌نید و اگر مثل مردم حاضر در تصویر، در فضای باز نشسته‌اید، می‌توانید فاصله را کم کنید.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟زمان حضور در یک اتاق آلوده و تعداد افراد حاضر در زیر یک سقف هم می‌تواند عامل خطر باشد. پژوهشگران برای پیشگیری از چنین خطری توصیه می‌کنند که در اتاق‌های شلوغ فقط مدت کوتاهی بمانید. هوا را خوب تهویه کنید. ماسک بزنید ولی با صدای بلندحرف نزنید.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟بله؛ خارج از خانه، وقتی دور و بر خلوت است، هوای آزاد جریان دارد و کسی با کسی در حال گفت‌وگو نیست، می‌توان بدون ماسک حرکت کرد. اما با همه تفاصیل آیا در میان جمعیت، فاصله یک متر و نیمی کافی خواهد بود؟ جواب تیم تحقیقاتی آکسفورد - کمبریج منفی است: این فاصله لازم است ولی کافی نیست.