برنامه سازمان يافته حشد الشعبي براى سرنگونی دولت عراق

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برنامه سازمان يافته حشد الشعبي براى سرنگونی دولت عراق العربيه_فارسى

این گروه شبه‌نظامی وابسته به ایران از طریق رسانه‌های محلی و رهبران برجسته خود پیام های غیر مستقیمی درباره این موضوع به نخست‌وزیر ارسال کرده‌اند، اما مصطفی الکاظمی تاکید کرد که حکومت قانون تنها راه مملکت‌داری است.

به گزارش روزنامه «الشرق الاوسط» رد پای این برنامه سازمان یافته در اظهارات هادی العامری رهبر"اتحاد الفتح" و قیس الخزعلی رهبر"عصائب اهل الحق" قابل مشاهده است، آنها مصطفی الکاظمی را به داشتن دشمنی با الحشد الشعبی متهم کردند.الکاظمی روز پنجشنبه گفته بود که حکومت قانون تنها راه تقویت جایگاه دولت و تحکیم وفاداری به آن است.او افزود: «باید برای تحكیم وفاداری به كشور در میان اعضای نیروهای مسلح تلاش کنیم.

در روزهای گذشته سفارت ایالات متحده در بغداد نامه‌ای به دولت عراق ارسال کرد و از سیطره «الحشد الشعبی» بر منطقه سبز بغداد، ابراز نگرانی کرد. سفارت آمریکا به دولت عراق اعلام کرد :« اگر با حشد الشعبی برخورد نکنند، آمریکا وارد عمل می شود.»در روزهای گذشته و درپی بازداشت قاسم مصلح، یکی از فرماندهان بلندپایه شبه‌نظامیان «حشد شعبی» به اتهام قتل فعالان مدنی عراق، این شبه‌نظامیان با محاصره منطقه سبز، مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور را تهدید کردند.

با این حال، تعدادی از شبه‌نظامیان حشدالشعبی در اعتراض به بازداشت مصلح، عصر چهارشنبه، با تعداد زیادی خودرو و اسلحه وارد منطقه سبز، محل استقرار دولت در بغداد شدند. نیروهای امنیتی می‌گویند به این حرکت تهدیدآمیز پایان داده و کنترل اوضاع را به دست گرفتند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برنامه سعید جلیلی از رادیو فرهنگ پخش نشد- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimبرنامه سعید جلیلی از رادیو فرهنگ پخش نشد برنامه انتخاباتی سعید جلیلی در رادیو فرهنگ قرار بود امروز ساعت ۱۷ پخش شود اما به‌دلیل عدم فرصت وی برای ضبط برنامه در ساعت مقرر پخش نشد انتخابات_۱۴۰۰ از اول معلوم بود بی صلاحیت هستش
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برنامه های سختگیرانه جدید اتحادیه اروپا برای مقابله با ورود پناهجویان به منطقه شنگنکمیسیون اروپا برخی از تجهیزات جدید مقابله با ورود پناهجویان را به خبرنگاران معرفی کرد. از جمله «تانک هایی»‌ که قرار است در مرزهای شنگن مستقر شوند تا با تولید «صدای دلخراش» مانع از ورود پناهجویان شوند بیشتر بخوانید🔽 اتحادیه اروپا تبدیل شده به اتحادیه حیوانات واقعا که؛ احساس امنیت با اتحادیه ی اروپا مثلا صدای زامبیها رو در میارن یا حیوانات درنده وهیولاها رو؟ دولتهای پفیوز غربی انقدر از حکومتهای اسلامی در خاورمیانه حمایت نکنند اونجا آباد بشه کسی مزاحم شما چشم آبیهای استعمارگر نمیشه، از یک طرف با دولتهایی مثل جمهوری اسلامی سر یک میز می نشینید از طرفی هم ناراحت میشید چرا مردمان اونها مهاجرت می کنند. نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استقبال دبیرکل سازمان ملل از ابتکار سعودی برای مبارزه با فساد جهانیآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با تشکر از اقدام پادشاهی عربی سعودی برای راه‌اندازی سامانه «ابتکار ریاض» برای مبارزه جهانی با فساد، این اقدام را «بسیار به نظرم سعودی ها پرچم دار مبارزه با فساد هستن ، فاسد ها رو میبرن هتل پنج ستاره ، پولهاشون رو میگیرن میدن به بن سلمان ، بعد انقدر کتک میزنن بهشون که مثل سگ واق واق کنن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اهدای جایزه مركز اسكان بشر سازمان ملل به امینه اردوغان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاریتعلیق حق رای ایران در سازمان ملل بخاطر بدهی ۱۶ میلیون دلاری دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید ایران و چهار کشور دیگر بدلیل بدهی بابت پرداخت سهم خود به بودجه عملیاتی سازمان ملل، حق رای خود را در مجمع عمومی از دست می‌دهند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حق رأی ایران در سازمان ملل به خاطر بدهی تعلیق می‌شود | DW | 03.06.2021به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد. وقتی یه دولت خلافکاره و حق عضویت سازمان ملل رو نمیده، ما چرا پول اب و برق به این دولت خلافکار بدیم؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »