برق نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل کاملا قطع شد

19/12/1400 12:09:00 ق.ظ

در پی اقدامات نظامی روسیه برق نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل کاملا قطع شد. - خبرگزاری آناتولی

در پی اقدامات نظامی روسیه برق نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل کاملا قطع شد. - خبرگزاری آناتولی 09.03.2022 کی‌یف/ خبرگزاری آناتولی شرکت انرژی دولتی «Ukrenergo» اوکراین، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که برق نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل به دلیل اقدامات نظامی روسیه بطور کامل قطع شده است.

در بیانیه این شرکت آمده است: در نتیجه اقدامات دشمنان اشغالگران روسی برق در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل کاملا قطع شده است.

در بیانیه فوق با تاکید بر اینکه تعمیر این منبع برای راه‌اندازی مجدد برق این نیروگاه به دلیل حملات در منطقه غیر ممکن شده است، گفته شد اوکراین وضعیت را زیر نظر دارد و در جریان همه فرآیندها قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر دمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود از جامعه بین‌الملل خواست از روسیه تقاضا کنند با آتش‌بش جهت رساندن برق به نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل موافقت کند. کولبا تاکید کرد که برق نیروگاه هسته‌ای به دلیل آسیب‌دیدگی تنها شبکه برق‌رسانی به نیروگاه قطع شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

هشدار اوکراین نسبت به احتمال انتشار مواد رادیواکتیو از نیروگاه تصرف‌شده چرنوبیلهشدار اوکراین نسبت به احتمال انتشار مواد رادیواکتیو از نیروگاه تصرف‌شده چرنوبیل شرکت «انرگوتوم» اوکراین در بیانیه‌ای گفته است که درگیری‌ها، تعمیر فوری خطوط برق فشار قوی به نیروگاه را غیرممکن کرده است.

سایه سنگین تضمین‌های درخواستی روسیه و چین بر سرنوشت برجامدر حالی که تقریبا مذاکرات سیاسی و فنی در وین برای احیای توافق هسته‌ای برجام به پایان رسیده است و تصمیم‌گیری برای توافق یا عدم توافق درباره برنامه هسته‌ای *Iran طرفین اروپائی مذاکرات راترک کردند وگفتند طرفین خودشان مشکلات راحل میکنند که‌با باج خواهی روس احتمالا آمریکا وایران مشکلاتشان راپیش خواهند برد تیم ایرانی هم به تهران برگشتند تاسیاست جدیدی پیش ببرند

موضع مایک پنس درخصوص عملکرد رئیس جمهور بعدی آمریکا درقبال برجاممعاون رئیس جمهور پیشین آمریکا مدعی شد، اگر رئیس جمهور بعدی کشورش یک جمهوری‌خواه باشد او نیز مانند ترامپ از توافق با ایران خارج خواهد شد. ادعا؟

اتحادیه اروپا: لغو تحریم‌های هسته‌ای بخشی ضروری از توافق در وین استنماینده اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در جلسه شورای حکام با تاکید بر تعهد این نهاد اروپایی بر احیا و حفظ توافق هسته‌ای، درباره برخی اقدامات هسته‌ای ایران که در نتیجه خروج یک‌جانبه آمریکا از این توافق انجام شده‌اند، ابراز نگرانی کرد.

بلینکن: در مورد عدم دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای مصمم هستیموزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به رویکرد مشترک واشنگتن و تل‌آویو در خصوص مسائل منطقه‌ای تصریح کرد که در خصوص عدم دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای مصمم هستند. - خبرگزاری آناتولی حرف سیاسی و فاشیستی است اصل موضوع به اختیار گرفتن نفت گاز کشور ایرانیان بود که بدست یهودیها و صلیبچیهای آمریکا و استعمارجهانی غرب افتاده‌ و تورکیه هم بخوبی میداند و آگاه است!...

اولیانوف: ایران طی ماه‌های گذشته در توسعه برنامه هسته‌ای خویشتن‌داری نشان داده استنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در جلسه شورای حکام تصریح کرد که خویشتن‌داری ایران در بسط فعالیت‌های هسته‌ای‌ طی ماه‌های گذشته 'عزم جدی' این کشور در رسیدن به توافق بر سر احیای برجام را نشان می‌دهد.