برقراری آرامش نسبی در پایتخت لیبی

31/06/1398 10:27 ق.ظ

آرامش نسبی پس از درگیری‌های شدید میان نیروهای دولتی لیبی و شبه نظامیان ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر به طرابلس بازگشته است.

آرامش نسبی پس از درگیری‌های شدید میان نیروهای دولتی لیبی و شبه نظامیان ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر به طرابلس بازگشته است.به گزارش خبرنگار آناتولی از لیبی پس از درگیری‌های شدید روز گذشته میان نیروهای دولت وفاق ملی و شبه نظامیان ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر آرامش نسبی امروز یکشنبه به محور «الخلاطات» و «پایگاه الیرموک» جنوب طرابلس بازگشته است.

نیروهای دولتی دیروز مجددا پایگاه الیرموک را آزاد کردند. جنگنده های وابسته به حفتر شب گذشته مواضع نیروهای دولت در «عین زاره»، «جنزور» و الخلاطات جنوب طرابلس را بمباران کردند. مصطفی المجعی، سخنگوی نیروهای عملیات «برکان الغضب» لیبی روز گذشته به خبرگزاری آناتولی گفت: درگیری شدیدی میان نیروهای دولتی لیبی و شبه نظامیان وابسته به ژنرال خلیفه حفتر در محورهای «الخلاطات» و «الیرموک» جنوب طرابلس پایتخت این کشور مجددا از سر گرفته شد.

گفتنی است ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در 4 آوریل گذشته عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور را آغاز کرد. یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده و در 26 ژوئن گذشته توانستند شهر استراتژیک غریان در جنوب پایتخت این کشور را آزاد کنند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی از آغاز حمله حفتر به طرابلس تاکنون بیش از 1000 نفر کشته و بیش از 5500 نفر دیگر زخمی شده اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

درگیری‌های شدید در جنوب پایتخت لیبی

گزارش میدانی خبرنگار بی‌بی‌سی از اعتراض‌های قاهرهشماری از مصری‌ها در قاهره، پایتخت و سایر نقاط مصر، علیه عبدالفتاح سیسی، رییس جمهوری تظاهرات کردند.

الجزایر‌ی‌ها در تظاهراتی گسترده خواستار کنار رفتن مقامات سابق از دولت انتقالی شدندشهروندان جزایری روز شنبه 21 سپتامبر بار دیگر در شهرهای مختلف این کشور از جمله الجزیره پایتخت و شهر

تجمعات اعتراضی مردم مصر علیه السیسیمردم مصر در میدان التحریر قاهره، پایتخت این کشور تجمع کرده و علیه رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی شعار سر دادند. - خبرگزاری آناتولی

فغانی: در استرالیا قانون و احترام وجود دارد/ نمی‌توانم رقم قراردادم را بگویماحساس غربت سخت است اما... فغانی: در استرالیا قانون و احترام وجود دارد/ نمی‌توانم رقم قراردادم را بگویم

ویدئو؛ اُرکاها در نزدیکی ساحل آمریکا به شکار پرداختندیک دسته نهنگ قاتل (اُرکا) در دریاراه پیوجت واقع در ایالات واشنگتن آمریکا به شکار پرداختند.