برقراری آتش‌بس بین اسرائیل و جهاد اسلامی در غزه به میانجی‌گری مصر

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

آغاز برقراری آتش‌بس در غزه به میانجی گری مصر العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

افیخای ادرعی سخن گوی ارتش اسرائیل در توئیتری از پایان عملیات نظامی در غزه که اسرائیل آن را «طرح کمربند سیاه » نامیده است، خبر داد.ت

مسئول جنبش جهاد اسلامی هم به خبرگزاری فرانس پرس گفت: «توافق آتش بس بعد از موافقت جنبش با پیشنهاد مصر در این خصوص و اعلام موافقت «اشغالگران» اسرائیلی با آن به اجرا در آمد». خبرنگار ما به نقل از ارتش اسرائیل خاطر نشان کرد روند زندگی در اسرائیل به صورت کامل به حالت عادی بازگشت به جز در منطقه نزدیگ به نوار غزه که هماهنگی های لازم میان وزارت خانه‌های گوناگون و شهرداری ها و ارتش در حال انجام می‌باشد.

از سوی دیگر نیکولای ملا دینوف فرستاده سازمان ملل تاکید کرد این سازمان و مصر تلاش زیادی را برای برقراری آتش بس درغزه به خرج دادند و چند ساعت آینده، لحظات سرنوشت سازی در غزه خواهد بود و همه باید خویشتنداری داشته باشند . جنبش فلسطینی جهاد اسلامی از اسرائیل خواسته بود «عملیات ترور و کشتار تظاهرکنندگان در منطقه مرزی غزه را متوقف سازد و شروط خود برای آتش بس در غزه را از طریق مصر به اطلاع اسرائیل رساند».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آتش‌بس میان گروه جهاد اسلامی و اسرائیل با میانجیگری قاهره | DW | 14.11.2019دبیرکل جنبش جهاد اسلامی از پیشنهاد برقراری آتش‌بس میان شبه‌نظامیان این گروه و اسرائیل از طریق مصر خبر داد. این آتش‌بس که اسرائیل هنوز به طور رسمی آن را تائید نکرده پس از دو روز درگیری شدید میان دو طرف برقرار می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ارتش اسرائیل: جهاد اسلامی آتش‌بس را نقض کردساعاتی پس از آنکه اسرائیل اعلام کرد به پیشنهاد مصر آتش‌بس در عملیات نظامی علیه نوار غزه را پذیرفته و گروه فلسطینی جهاد اسلامی گفت که پرتاب راکت به داخل خاک اسرائیل را متوقف می‌کند، سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که پرتاب موشک از غزه به سوی اسرائیل بار دیگر از سر گرفته شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برقراری آتش‌بس در غزه در چارچوب شروط مقاومتپس از آن‌که رژیم صهیونیستی ناگزیر به تن دادن به شروط گروه‌های فلسطینی در غزه شد، میان این رژیم و غزه آتش‌بس برقرار شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

برقراری آتش‌بس در نوار غزه با میانجی‌گری مصر و سازمان مللدر جریان درگیری‌های دو روز اخیر، حملات اسرائیل به نوار غزه دست‌کم ۳۰ کشته بر جای گذاشت که در میان کشته شدگان شش عضو یک خانواده نیز دیده می‌شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ در دیدار با اردوغان: آتش‌بس سوریه پایدار استدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در دیدار با همتای ترکیه‌ای‌اش رجب طیب اردوغان گفت که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برقراری آتش‌بس در نوار غزه با میانجی‌گری مصر و سازمان مللدر جریان درگیری‌های دو روز اخیر، حملات اسرائیل به نوار غزه دست‌کم ۳۰ کشته بر جای گذاشت که در میان کشته شدگان شش عضو یک خانواده نیز دیده می‌شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »