برف و کولاک و سرما در آلمان؛ اختلال گسترده در حمل و نقل | DW | 08.02.2021

20/11/1399 04:28:00 ب.ظ

آلمان آخر هفته‌‌ای را پشت سر گذاشت که با برف و کولاک همراه بود با پیامد صدها تصادف و اختلال در حرکت قطارها و اتوبوس‌ها. هفته جدید با کاهش شدید هوا آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود در مرکز آلمان تا منفی ۲۰ درجه هم برسد.

آلمان آخر هفته‌‌ای را پشت سر گذاشت که با برف و کولاک همراه بود با پیامد صدها تصادف و اختلال در حرکت قطارها و اتوبوس‌ها. هفته جدید با کاهش شدید هوا آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود در مرکز آلمان تا منفی ۲۰ درجه هم برسد. در برخی ایالت‌ها قطارهای درون و برون شهری از حرکت بازمانده‌اند. در برخی ایالت‌ها مانند نوردراین-وست‌فالن تردد اتوبوس‌های شهری هم در روز دوشنبه ۸ فوریه متوقف شد. بارش شدید برف و جاده‌های یخ‌زده علت این تصمیم بوده است.

خیابان‌ها و جاده‌ها در محاصره یخ و برف پلیس آلمان و نیروهای آتش‌نشانی روز و شب پرمشغله‌ای را پشت سرگذاشته‌اند. صدها تصادف در جاده‌ها و بزرگراه‌ها به دلیل لغزنده بودن زمین گزارش شده است. پلیس مجبور شد به دلیل پرخطر بودن رفت و آمد، برخی از این جاده‌ها را به طور موقت مسدود کند.

جاده‌ها و اتوبان‌های یخ‌زده اداره هواشناسی آلمان پیش از این در مورد بارش برف و کولاک در روزهای آخر هفته هشدار داده بود. روز شنبه اما در مقایسه با یکشنبه (۱۹بهمن/ ۷ فوریه) به نسبت روز آرامی بود. کاهش دمای هوا تا منفی ۲۰ درجه! headtopics.com

کاهش شدید هوا ؟؟؟!!! یعنی الان دچار خلا ٕ شدن؟!

نگران شدم‌... ۲۰ درجه کاهش هوا؟ کپسول اکسیژن برای همتون هست؟

کاهش شدید هوا نه، کاهش شدید دما.

کارشناسان هواشناسی آلمان روز یکشنبه اعلام کردند، گذر سامانه‌ی کم فشار"تریستان" از فراز اروپای مرکزی و مدیترانه مرکزی و برخورد با جبهه هوای پرفشار"گیزلا"، برای مناطق اسکاندیناوی برودت شدید هوا را در پی داشته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

ما خودمون اردبیل مزگان داریم با منفی ۳۳ درجه

بارش باران و برف در کشور/ پیش‌بینی کولاک برف در ارتفاعاتبارش باران و برف در کشور پیش‌بینی کولاک برف در ارتفاعات مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در کشور طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: طی این مدت در ارتفاعات برخی مناطق کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

اعلام محورهای شریانی مسدود درپی بارش برف و کولاک در کشوررییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا محورهایی را که از عصر امروز درپی بارش برف و بروز کولاک در کشور مسدود شده‌اند، اعلام کرد.

وقوع کولاک برف و وزش باد شدید در برخی مناطق کشوروقوع کولاک برف و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور مدیرکل سازمان هواشناسی از بارش برف و باران و وقوع کولاک برف در برخی مناطق کشور طی امروز (۲۳ اسفند) خبر داد و گفت: امروز در بعضی استان‌ها وزش باد شدید خواهیم داشت. ما کولر داران 😑

برف و کولاک در ۲۰ استان ایران | DW | 13.03.2021بارش برف سنگین در مناطقی از ۲۰ استان ایران تردد خودروها را فلج کرده است. در آزادراه قزوین- زنجان به علت برف و کولاک شدید چندین تصادف رخ داد که در اثر آن سه نفر کشته و بیش از ۴۷ تن زخمی شدند.

برف و کولاک بیش از 2 هزار پرواز را در آمریکا لغو کرددر پی کولاک و شرایط نامساعد جوی بیش از 2 هزار پرواز در فرودگاه دنور آمریکا لغو شد. - خبرگزاری آناتولی