بررسی عوارض ۴ واکسن کرونای تزریق شده در ایران / عدم گزارش مرگ و ثبت ۲ عارضه جدی

26/08/1400 07:44 ق.ظ

میزان اثربخشی واکسن‌های تزریق شده در کشور وزارت بهداشت:با آنالیز داده‌ها تقریبا برآوردشده که واکسن‌ها اعم از همه انواع‌شان مجموعا حدود ۸۴ درصد قدرت پیشگیری از ابتلا به کرونا را داشتند و حدود ۹۰ درصد هم قدرت پیشگیری از بستری وابتلا به فرم شدید را داشته‌اند

رییس کمیته راهبری مطالعات عوارض واکسیناسیون وزارت بهداشت، با بیان اینکه ۵۰ درصد کل جمعیت کشور دو دُز واکسن‌شان را دریافت کرده‌اند، در عین حال جزییات گزارش میانی مطالعه انجام شده درباره عوارض چهار واکسن کرونای تزریق شده در کشور را تشریح کرد. وی ادامه داد: اگر واکسن مناسب برای سنین زیر ۱۲ سال هم باشد، انتظار همین میزان واکسیناسیون را در افراد زیر ۱۲ سال هم می‌توانیم داشته باشیم.

کسی که متقاعد شده خودش واکسن را تزریق کند و به بی‌خطری آن اعتماد کند، برای فرزندش هم همین اعتماد را خواهد داشت. بر این اساس انتظار داریم به پوششی بالای پوشش واکسیناسیون کشورهای اروپایی و حتی آمریکا برسیم.

تزریق دو دُز واکسن کرونا به ۵۰ درصد کل جمعیت کشور یونسیان افزود: در حال حاضر حدود ۶۵ درصد کل جمعیت کشور ما یک دز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و حدود ۸۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال‌مان هم یک دز واکسن را تزریق کرده‌اند. در عین حال ۵۰ درصد کل جمعیت کشور و ۶۳ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال کشور دو دز واکسن‌شان را دریافت کرده‌اند.

نحوه ثبت عوارض واکسن‌ها وی درباره مطالعات انجام شده بر روی عوارض و اثربخشی واکسن‌هایی که در کشور تزریق شده است، گفت: باید توجه کرد که در دنیا دو نظام برای ثبت عوارض واکسن‌ها داریم؛ یکی از روش‌ها نظارت غیرفعال است که به این صورت است که نهاد دولتی متولی واکسن، سامانه یا شماره تلفنی را اعلام می‌کند تا هرکس بعد از تزریق واکسن عوارض داشت، وارد این سامانه شده یا تماس بگیرد و عارضه را ثبت کند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

پلیس در بریتانیا انفجار مرگبار در لیورپول را «تروریستی» خواند؛ بازداشت چهار نفر🔺پلیس در بریتانیا انفجار مرگبار در لیورپول را «تروریستی» خواند؛ بازداشت چهار نفر ▪️در پی انفجار روز یکشنبه بیرون از ساختمان یک بیمارستان در شهر لیورپول، بریتانیا سطح تهدید حمله تروریستی را به «شدید» ارتقا داد.

پول‌های بلوکه شده ایران به تدریج درحال آزادسازی است/ رفتار بایدن را به‌دقت زیر نظر داریمواکنش خطیب‌زاده به خبر آزادسازی ۳.۵ میلیارد دلار از منابع ایران: در مورد این مسائل اطلاعات ریزی از سوی وزارت خارجه داده نمی‌شود اگر امروز کالاهای اساسی وارد می‌شوند به این معنی است که این پول‌ها بصورت تدریجی درحال آزادشدن هستند آن‌ها از یک منبع نبوده‌اند

اطلاعات سپاه به خانواده دو شهروند کشته شده: جنازه‌ای در کار نیست

شهادت یک شهروند آذربایجانی در اثر انفجار مین کارگذاشته شده توسط ارمنستانشهادت یک شهروند آذربایجانی در اثر انفجار مین کارگذاشته شده توسط ارمنستان بنا به اعلام دادستانی آغدام؛ یک شهروند آذربایجانی در حین فعالیت کشاورزی در این منطقه در اثر انفجار مین کار گذاشته از دوره اشغال ارمنستان به شهادت رسید.

شاکی حمید نوری در آلبانی: دیدم که متهم اسامی محکومان به مرگ را می‌خواند

روسیه ماهواره غیرفعال خود در مدار زمین را با موشک زدروسیه ماهواره غیرفعال خود در مدار زمین را با موشک زد وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور ماهواره غیرفعال خود در مدار زمین را در 15 نوامبر با شلیک موشک هدف قرار داده است. mosbatboy سایر کشورها هم از این کارا کردن؟