بررسی روند بازار خودرو در آخرین ماه سال/ خودرو بخریم یا صبر کنیم؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بررسی روند بازار خودرو در آخرین ماه سال رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو: با توجه به ادامه‌ روند کاهش نرخ ارز، بازار خودرو نیز همچنان در مسیر نزولی قرار دارد و بدین ترتیب مشتریان منتظر نتیجه مذاکرات و امیدوار به کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند

سعید موتمنی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این روزها بازار خودرو همچون روال ماه‌های اخیر همچنان در رکود کامل به‌ سر می‌برد. خرید و فروش خودرو به معاملات ضروری مصرف و نیاز واقعی مشتری به خودرو محدود شده است. همچنان به سبب کاهش نرخ ارز و بلاتکلیفی بازار طی یکی- دو مله اخیر، خریداران منتظر نتایج مذاکرات هستند. طی این روزهای بازار که نرخ ارز نوسان نرخ ارز زیاد است، خریداران تا مشخص شدن آینده بازار، ایجاد ثبات و احتمال کاهش بیشتر قیمت، فعلا خرید خود را به تعویق انداخته‌اند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه روند قیمت‌ها در بازار سیر نزولی دارد، فروشنده تمایل بر این دارد که خودروهای در اختیار را عرضه کنند اما خریدار در بازار بسیار کم است. وی تاکید کرد: ماه‌هاست که انتظار تورمی‌ در بازار خودرو وجود داشت، فروکش کرده و دیگر خبری از تقاضاهای کاذب نیست. تقاضای کاذب در خرید از کارخانه همچنان وجود دارد، اما چند ماهی است که بازار آزاد تقاضای کاذب و حجم بالای تقاضا نداشته است. تنها افرادی که نیاز فوری و اضطراری به خودرو دارند، مراجعه می‌کنند و خرید خود را انجام می‌دهند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو، آینده بازار خودرو را در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ اینگونه پیش‌بینی کرد که تا زمانی که چند هفته‌ای نرخ ارز در ثبات قیتی نباشد و دارای نوسان باشد، بعید است که در روزهای پایانی سال و ایام شب عید، همچون روال سال‌های گذشته با موج افزایش قابل توجه تقاضا برای خرید خودرو مواجه شویم. بیشتر خریداران بر این اعتقاد هستند که"تاکنون که خرید خود را انجام نداده‌ایم، این مدت را هم دست نگه داریم تا نتیجه مذاکرات مشخص شود.

وی تصریح کرد: زمانیکه ارز از کانال ۲۹ هزار تومان به کانال ۲۵ هزار تومان ریزش داشته است و این کاهش قیمت قابل توجه است، مشتری منتظر کاهش بیشتر قیمت طی روزها و هفته‌های آتی خواهد ماند و خرید خود را به تعویق خواهد انداخت؛ مگر آنکه نیاز ضروری به خودرو داشته باشد و این تعداد آمار تقاضا را چندان تغییر نخواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارسال پرونده شرکت ایران خودرو در شیراز به مرجع قضاییرییس سازمان بازرسی از شناسایی تعدادی از اشخاص حقیقی با عملکرد مشکوک در موضوع بورس و نیز ارسال پرونده شرکت ایران خودرو در شیراز به مرجع قضایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مدیرعامل سابق ایران‌خودرو به دادسرا احضار شد/ احتکار ‌غیرموجه ‌3 هزار خودرو + تصاویر- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم | Tasnimمدیر عامل سابق ایران‌خودرو به دادسرا احضار شد بازرسی کل استان فارس در نامه‌ای به دادستان این استان درخواست کرده است پرونده شرکت ایران خودرو فارس به اتهام احتکار بیش از ۳ هزار خودرو در انبارهای این مجموعه به صورت خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد ایرانخودروی استان های دیگه چی؟ استان های دیگه مشکلی نداشتن؟ :)) خداکنه بدون کمترین ارفاق خبرش منعکس بشه عبرت بشه برای دیگرحرام خورها😠 مدیرعامل کنونی چطور؟ یه سری شرکتها هستند کلا کارشون واسطه گری هستش. اونا چطور؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

رئيس بانک مرکزی: پارسال دولت ۶ میلیارد دلار از بازار خرید و به نرخ ۴۲۰۰ تومان فروختعلی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی، می‌گوید دولت روحانی سال گذشته ۶ میلیارد دلار ارز به قیمت نیمایی خرید و با قیمت ۴۲۰۰ تومان به واردکنندگان فروخت. او که شامگاه یک اسفند در... هرگز نخواب کــوروش ایرانی غیرت نداره ایرانی شرف نداره ایـرانی غیرت توکـونشه زجه وناله وردزبونشه ایرانی وطن ندارد ایــرانی مرده پرسته ایرانی ریشه نداره کشور به چین وروس عرب داده غیرت به گه داده عرب تاج سرشه ایرانی تاریخ نداره ایرانی یـــارانه خـــار ه عضو بدن فروشه تا نان شب دراره
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بحران اوکراین؛ سقوط ۱۳ درصدی شاخص بورس مسکو و افت ارزش روبلآژانس رتبه‌بندی اعتباری روسیه روز دوشنبه گزارش داد که بانک‌های این کشور در ماه دسامبر گذشته، «پنج میلیارد دلار» اسکناس وارد کشور کرده‌اند که دو برابر ماه مشابه در سال ۲۰۲۰ است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ارسال پرونده شرکت ایران خودرو در شیراز به مرجع قضاییرییس سازمان بازرسی از شناسایی تعدادی از اشخاص حقیقی با عملکرد مشکوک در موضوع بورس و نیز ارسال پرونده شرکت ایران خودرو در شیراز به مرجع قضایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولیانوف: مذاکرات وین در شرف عبور از خط پایان استنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با ارائه گزارشی از دیدار با نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین از پیش‌رفت عمده در روند مذاکرات خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »