بررسی ادعای معاون دادستان؛ آیا توهم‌زایی ماده مخدر گل در ایران ۵۰برابر مخدر گل در اروپا است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«مهدی مهرانگیز»، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۰ تهران مدعی شده: «توهم‌زایی ماده مخدر گل یا همان گراس در اروپا یک پنجاهم ایران است.» زیرا بذرهای ایران دستکاری شده‌است. آیا این گفته او درست است؟ درستی_سنجی این گزارش را در ایران‌وایر بخوانید👇

با عنوان «مشکل موجود در ماری‌جوانا با قدرت بالای تی‌اچ‌سی‌ فعلی از دیدگاه یک روان‌پزشک اعتیاد» که «انستیتو ملی سلامت» امریکا منتشر کرده نیز مدعی است که به مرور زمان میزان تی‌اچ‌سی موجود در ماری‌جوانایی که استعمال می‌شود، افزایش پیدا کرده است؛ به طوری که امروزه در ایالت کلرادو موادی با تی‌اچ‌سی ۱۷ تا ۲۸ درصد تی‌اچ‌سی استعمال می‌شود.

او معتقد است اعمال تغییرات ژنتیکی، تکنیک‌های پیشرفته و به روزی دارد و کاری نیست که غیرمتخصص بتواند انجام دهد. متخصصان پیش‌تر برای تغییرات ژنتیکی روی بذر، از اشعه‌های «گاما» و «ایکس» استفاده می‌کردند. ولی امروز تکنیک‌های جدیدتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فضای مجازی جولانگاهی برای عرضه مواد مخدر شده استتهران - ایرنا - مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه فضای مجازی جولانگاه عرضه مواد مخدر شده، گفت: نظارت و پیشگیری از افتادن فرزندان در دام سودجویان مواد مخدر باید از خانه شروع شود و لازمه این نظارت، ارتقای اطلاعات والدین است تا نگذاریم بازار سوداگران مرگ در فضای مجازی داغ شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

غائله‌ی قرارداد خارجیوضوع قرارداد با مربیان خارجی در ایران، یک ماهی است که به بحرانی در اقتصاد ورزش تبدیل شده است. ماجرا از غرامت ویلموتس شروع و حالا به احتمال بازگشت استراماچونی به استقلال رسید. برخی از مهم‌ترین آن‌ها را در این گزارش ببینید
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آغاز جدال حقوقی برای بازگرداندن جولیان آسانژ به آمریکا - BBC News فارسیجولیان آسانژ، یکی از بنیانگذاران وبسایت ویکی‌لیکس، امروز در دادگاهی در لندن حاضر شد که قرار است درخواست آمریکا برای استرداد او را بررسی کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کفاشیان: خدا کمک کرد محروم شدم!/ ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف استکفاشیان: *خدا کمک کرد محروم شدم! *از نفس کشیدن هم محروم شده بودم *به خاطر محرمانه بودن، ممکن بود من هم قرارداد ویلموتس را امضاء کنم *ممنوعیت جذب خارجی‌ها خلاف است *تیم‌های ایرانی ضعیف می‌شوند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفارت ایران در باکو ادعای انتقال تسلیحات روسی به ارمنستان را تکذیب کردسفارت ایران در آذربایجان به اطلاعات کذب درباره انتقال تسلیحات از روسیه به ارمنستان از طریق ایران واکنش نشان داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازار خودرو ایران به کدام سو حرکت می‌کند؟شرایط ایران و نوع قیمت گذاری سبب شده است قیمت خودرو در ایران طی سه سال حداقل سه برابر شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »