بررسی ادعای رییس سازمان بسیج مستضعفین؛ ایران در ردیف قدرت‌های برتر نظامی دنیا قرار دارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

غلامرضا_سلیمانی مدعی شده که ایران از قدرت‌های برتر نظامی دنیاست. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران در رده ۱۴ دنیا و نیروی هوایی آن در رتبه ۲۴ قرار دارد. نیروی هوایی مهم‌ترین رکن قدرت نظامی کشورهاست. درستی_سنجی این ادعا👇 راستی_آزمایی توان_نظامی_ایران

در واقع در بررسی توان نظامی کشورها، قدرت نیروهای مسلح به تنهایی، تعیین‌کننده رتبه آن‌ها در رده‌بندی جهانی نیست، بلکه جمعیت، موقعیت جغرافیایی، منابع طبیعی و مالی نیز در سنجش قدرت نظامی کشورها در نظر گرفته شده‌اند. ایران صاحب رتبه‌های زیر در هر بخش است:

قدرت نظامی ایران را باید با ۱۰ کشور دوم قدرتمند جهان یعنی ترکیه، ایتالیا، آلمان، پاکستان، اندونزی، عربستان، اسرائیل، استرالیا و اسپانیا مقایسه کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آژانس امنیت آفریقای جنوبی ادعای ضدایرانی واشنگتن را رد کردآفریقای_جنوبی ادعای واشنگتن را رد کرد | آژانس امنیت کشور، آفریقای جنوبی روز جمعه با رد ادعای تارنمای «پولیتیکو» و واشنگتن درباره قصد ایران برای ترور سفیر آمریکا، اعلام کرد که هیچ شواهدی در این باره نیافته است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایرانسخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای خود علیه ایران مدعی شد که ترامپ به جای دادن پول به ایران، متحدان آمریکا در منطقه را تقویت کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادعای مدل سابق: ترامپ ۲۳سال پیش مرا دستمالی و زبانش را در حلقم فرو کرداِمی دوریس، مدل سابق در ادعای تازه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را متهم کرد که در جریان برگزاری مسابقات تنیس آزاد ایالات متحده در سال ۱۹۹۷ به زور بدن او را لمس کرده و زبانش را در دهان و حلق او فرو کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرونده نجفی، عادی بود/حکم اعدام زم، اولیه و در حال بررسی استرئیس دیوان عالی کشور: *پرونده نجفی، عادی بود *حکم اعدام زم، اولیه و در حال بررسی است *در صورت تایید حکم دادگاه در شعب دیوان عالی کشور، این حکم لازم‌الاجرا خواهد بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده پارلمان آلمان: نقض مستمر حقوق بشر در ایران را نمی‌توان تحمل کرد | DW | 18.09.2020در جریان بحث در مجلس آلمان در باره نقض حقوق بشر در ایران، فراکسیون احزاب مسیحی با محکوم کردن اعدام نوید_افکاری، خواهان بررسی نقادانه سیاست آلمان در قبال ایران شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گوترش: تعبیر و تفسیر قطعنامه های شورای امنیت بر عهده خود شوراستگوترش: تعبیر و تفسیر قطعنامه های شورای امنیت بر عهده خود شوراست دبیرکل سازمان ملل در پی ادعاهای اخیر مقامات آمریکا علیه ایران در شورای امنیت، گفت که باید طبق تعبیری که شورای امنیت از قطعنامه‌هایش ارائه می‌دهد عمل کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »