بررسی بوی نامطبوع تهران درهم‌اندیشی با حناچی/ جلسه رئیسی در مورد آلودگی هوا

22/12/2019 09:40:00 ق.ظ

رئیس شورای شهر تهران از نقش پررنگ گوگرد در انتشار بوی نامطبوع در تهران خبر داد.

رئیس شورای شهر تهران: *در بررسی بوی نامطبوع تهران نمودارها نشان داد که در ۲۳ آذر ماه سطح گوگرد به مراتب بالاتر بود و یک پیک افزایشی داشته است *کارشناسان در حال تحقیق و بررسی هستند

رئیس شورای شهر تهران از نقش پررنگ گوگرد در انتشار بوی نامطبوع در تهران خبر داد.

وی با بیان این که شهرداری تهران گزارشی ارائه کرد که نمودارها نشان داد که در 23 آذر ماه سطح گوگرد به مراتب بالاتر بود و یک پیک افزایشی داشته است گفت: کارشناسان در حال تحقیق و بررسی هستند.هاشمی در مورد وضعیت آلودگی هوای تهران نیز با بیان این که در این جلسه سهم هر دستگاه در آلودگی هوا مشخص شد و مسوولان امر گزارشی در این خصوص ارائه کردند گفت: دقت داشته باشید که موضوع آلودگی هوا و انتشار ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون دو موضوع متفاوت است و به گونه‌ای که در حوزه آلایندگی پای آلاینده‌های گازی، کامیون 1.3 درصد، تاکسی 9 درصد، موتور 21 درصد، وانت 9.5 درصد، اتوبوس 0.5 درصد و سهم خودرو سواری 37 درصد بوده است. اما در مبحث تولید ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون سهم خودروها 13 درصد، کامیون 15 درصد، و موتور سیکلت‌ها تنها 10 درصد بوده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دو یافته جدید درباره منشأ بوی نامطبوع تهرانمعاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه بر اساس یافته‌های ما عامل بوی نامطبوع در تهران مربوط به افزایش غیراستاندارد میزان گوگرد است،‌ گفت: باتوجه به اینکه این بو از سمت شهرری آغاز می‌شود، برای یافتن منشاء آن لازم است صنایع مستقر در این منطقه را مورد ارزیابی قرار دهیم تا مشخص شود آن‌ها از چه سوختی استفاده و چه فعالیتی در زمان انتشار بوی نامطبوع داشته‌اند. همه میدونن بازم بنزین نامرغوب و دارای ناخالصی پتروشیمیایی عرضه کردین هم گرون میدین هم نامرغوب به قول قران ادمهای فاسقی هستین بنزین ِ خوب برا صادرات بنزین گوگرد دار برا ایران ایشالا که گربه است.

آلودگی هوا در تهران در چند روز آینده بدتر خواهد شد🔺آلودگی هوا در تهران در چند روز آینده بدتر خواهد شد ⚡️سازمان هواشناسی ایران می‌گوید آلودگی_هوا در روزهای آینده در تهران افزایش خواهد یافت. دولت، به مدت یک هفته - تا روز یکشنبه - تمام مدارس تهران و حومه آن را به خاطر مه سنگین دود تعطیل کرده است. این حرومزاده های خونخوار آلودهگی هوا درست کردنند تا پنج دیماه و خاک سپاریها بیرون نرونند لعنت بر ایران که نمی تواند از مردمش حمایت کند .

وزیر دفاع آمریکا: در حال کار روی اقدامات بازدارنده در قبال ایران در خاورمیانه هستیموزیر دفاع آمریکا: در حال کار روی اقدامات بازدارنده در قبال ایران در خاورمیانه هستیم العربية

مدارس تهران و شرق استان تهران فردا و پس‌فردا تعطیل استتهران ـ ایرنا ـ همه مدارس شهر تهران و شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک روزهای شنبه و یکشنبه به دلیل افزایش آلایندگی هوا در تمامی مقاطع در دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شد.

تعطیلی مدارس؛ تهران در محاصره دود | DW | 20.12.2019هواشناسی از تداوم انباشت آلاینده‌ها در روزهای آینده خبر می‌دهد. معادن شن و ماسه فعالیت نخواهند کرد و مسابقات لیگ فوتبال به شرط مناسب بودن هوا برگزار می‌شوند. بحث پیرامون تخلیه یا توقف امور در پایتخت ادامه دارد.

شهرداری به دنبال مکان‌های جدید گورستان در شرق و غرب تهرانشهردار تهران با بیان اینکه بحث توسعه بهشت زهرا(س) در اینجا معنایی ندارد گفت: به دنبال مکان‌های جدید در شرق و غرب هستیم تا از تمرکز دوری کنیم. چرا که می‌بینید در پایان سال وقتی مردم به بهشت زهرا می‌روند به دلیل تمرکز حتی شریان‌های اصلی نیز قفل می‌شود. این یک پارادوکس است هرچه امکانات را در تهران بیشتر کنید انگیزه تجمع در تهران بیشتر خواهد شد و جمعیت بیشتر تشنه امکانات بیشتر می شود . راهکار کوتاه مدت : پخش کردن امکانات در اطراف تهران است و راهکار بلند مدت : برگشت به توزیع مناسب امکانات در جوامع روستایی و شهری گورستانها آبادشد وشهرها ویران 💚🇮🇷❤️🔯☪️✝️💝

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز پیش از آغاز جلسه شورای شهر تهران در مورد جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شواری اسلامی شهر تهران و حناچی شهردار تهران با بیان این که دو موضوع آلودگی هوا و انتشار بوی نامطبوع در دستور بررسی قرار گرفت گفت: علاوه بر شهردار تهران، مدیران و مسوولان اداره کل محیط زیست شهرداری نیز حضور داشتند که تقریبا کل جلسه به بحث انتشار بوی نامطبوع اختصاص داده شد.دکتر مسعود تجریشی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بررسی‌های علمی در خصوص منشا بوی نامطبوع اخیر تهران اظهار کرد: آنچه که در زمینه انتشار بوی نامطبوع تهران می‌دانیم این است که در زمان‌هایی که این بو منتشر می‌شود میزان گوگرد با حجم بسیار زیادی افزایش می‌یابد و این وضعیت را  تمام ایستگاه‌های ما نشان می‌دهد.آذر ۲۹, ۱۳۹۸ وضعیت جسمی ۶ تن از دراویش زندانی در پی هفته‌ها اعتصاب غذا وخیم است وضعیت جسمی محمد شریفی‌مقدم، رضا انتصاری، احمد ایرانی‌خواه، مرتضی کنگرلو، و سینا انتصاری، دراویش محبوس در زندان تهران بزرگ، و شهرام مقدسی، درویش محبوس در زندان بروجرد، در پی اعتصاب غذا وخیم اعلام شده است.اقداماتی است که ایران را در خاورمیانه باز می‌دارد.

وی با بیان این که شهرداری تهران گزارشی ارائه کرد که نمودارها نشان داد که در 23 آذر ماه سطح گوگرد به مراتب بالاتر بود و یک پیک افزایشی داشته است گفت: کارشناسان در حال تحقیق و بررسی هستند. هاشمی در مورد وضعیت آلودگی هوای تهران نیز با بیان این که در این جلسه سهم هر دستگاه در آلودگی هوا مشخص شد و مسوولان امر گزارشی در این خصوص ارائه کردند گفت: دقت داشته باشید که موضوع آلودگی هوا و انتشار ذرات معلق کمتر از 2. از این رو بر اساس یافته‌های خود می‌توانیم اعلام کنیم که این بو از جنوب شهر تهران شروع می‌شود همچنین ترکیبات گوگردی آن افزایش یافته است.5 میکرون دو موضوع متفاوت است و به گونه‌ای که در حوزه آلایندگی پای آلاینده‌های گازی، کامیون 1. هرچند با آن که انتقال به بیمارستان خواسته این دراویش نبود، همان روز با توقف درمان آنها را بار دیگر به زندان تهران بزرگ برگرداندند.3 درصد، تاکسی 9 درصد، موتور 21 درصد، وانت 9. ما مستندات را در کنار هم قرار داده و با جمع‌بندی‌های انجام شده به یکی دو گزینه رسیده‌ایم ولی باید بررسی‌های بیشتری را انجام دهیم.5 درصد، اتوبوس 0.» مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم روز پنج‌شنبه گفت که سیاست نرمش در قبال ایران کارایی ندارد و «آمریکا در دوره ترامپ، سیاست دیگری در پیش گرفته و در کنار ملت ایران خواهد ایستاد.

5 درصد و سهم خودرو سواری 37 درصد بوده است. معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه در منطقه شهر ری سه صنعت بزرگ داریم که در حال حاضر نوع سوخت مصرفی آن‌ها در حال بررسی است، اظهار کرد: بیشترین گزینه‌های بررسی ما از این صنایع مربوط به نوع سوختی است که این صنایع مورد استفاده قرار داده‌اند. چهار درویش گنابادی زندانی با ادامه اعتصاب غذا، در بیمارستان بستری شدند همسر محمد شریفی‌مقدم به صدای آمریکا گفت که رضا انتصاری روز جمعه ۲۹ آذر در تماسی که با خانواده خود و مصطفی دانشجو از وکلای دراویش زندانی داشته، ضمن «خداحافظی» با خانواده‌ها از جانب این دراویش اعلام کرده است که حالا آنها خوب نیست، حالت تهوع شدید دارند، و حتی دیگر نمی‌توانند آب بخورند. اما در مبحث تولید ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون سهم خودروها 13 درصد، کامیون 15 درصد، و موتور سیکلت‌ها تنها 10 درصد بوده است. این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا این کارخانه‌ها مازوت سوز بوده‌اند یا خیر و برای بررسی این موضوع باید انبار این صنایع کنترل و بررسی شود که آیا در آن زمان از گاز استفاده می‌کردند یا نه و برای این منظور از اداره گاز استعلام خواهد شد. هاشمی با بیان این که کمیسیون اصل نود گزارشی در خصوص سهم دستگاه‌های دخیل در آلودگی هوا منتشر کرده گفت: سهم  9 دستگاه در این حوزه مشخص شده است. همچنین با آن که شهرام مقدسی بارها خونریزی معده کرده است مقامات زندان بروجرد از انتقال او به بیمارستان خودداری می‌کنند. وی در مورد بوی نامطبوع در تهران نیز اظهار کرد: هنوز تکلیف مشخص نشده اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که سهم گوگرد بالا رفته است و دقت داشته باشید که کارخانه سیمان مجاور تهران در 150 روز گذشته از مازوت استفاده می‌کرده است و آرادکوه به نظر می‌رسد نقش کمی داشته باشد. تجریشی در پاسخ به برخی از شایعات در خصوص اینکه فاضلاب پلاسکو منشاء بوی سال گذشته تهران بود، گفت: در آن زمانی که این مطلب منتشر شد بررسی‌ها نشان داد که منشا بو بیشتر به"مرکاپتان" نزدیک بود.ما ممکن است به اهداف خود برسیم و از ایرانیان در آینده با حسن نیت استقبال کنیم.

هاشمی در خصوص متروی شهرک‌های اقماری با بیان این که از سال 86 و با بالارفتن جمعیت شهرک‌های اقماری اطراف تهران بحث توسعه حمل و نقل عمومی مطرح شد گفت: الان تعداد شهرک‌ها به 43 شهرک و با حدود 6 میلیون نفر جمعیت رسیده است و به نظر می رسد توسعه حمل و نقل عمومی علی الخصوص مترو به عنوان بهترین وسیله تردد یک الزام است. رئیس شورای شهر تهران افزود:  بحث متروی اسلامشهر مدتها مسکوت مانده بود اما حالا با تلاش شهرداری اسلامشهر  این مهم در دستور کار قرار گرفته است. علاوه بر آن در ۶ تا ۷ سال گذشته نیز در اصفهان بوی نامطبوع منتشر و پس از یک هفته بررسی مشخص شد یک کامیون حامل مرکاپتان در گاراژ شیب‌داری پارک شده بود و به دلیل باز بودن در آن بوی نامطبوع در این شهر منتشر شده بود. در پی این درگیری‌ها، ۲۰۲ نفر از دراویش گنابادی زندانی و مجموعا به بیش از ۱۰۸۰ سال زندان محکوم شدند و محمد ثلاث یکی از دراویش گنابادی به اتهام قتل ماموران انتظامی در این درگیرهای بازداشت و در سحرگاه ۲۸خرداد اعدام شد. به گزارش ایسنا، هاشمی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل به شهردار تهران نامه زده که 2.5 میلیارد تومان کمک بابت مابه تفاوت بنزین به پلیس راهور بدهید، گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم و باید نامه را ببینم. انتهای پیام. وی در ابتدای جلسه شورا با سپردن جلسه به نایب رییس شورا، صحن شورا را ترک کرد و در حال خروج از در شورا خطاب به خبرنگاران گفت: آقای رئیسی یک جلسه در مورد آلودگی هوا گذاشتند و باید به آنجا بروم.

انتهای پیام .