بررسی صلاحیت نامزد ترامپ برای دیوان عالی آمریکا با جدال سناتورها شروع شد - BBC News فارسی

21/07/1399 11:25 ب.ظ

بررسی صلاحیت نامزد ترامپ برای دیوان عالی آمریکا با جدال سناتورها شروع شد

کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا روند رسیدگی به صلاحیت قاضی امی کنی برت، نامزد معرفی شده از سوی دونالد ترامپ برای جایگزینی قاضی تازه nvدرگذشته، روث بیدر گینزبرگ، را آغاز کرده است. سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه در سخنان آغازین این جلسه یکدیگر را متهم به سیاسی‌کاری کردند و از تهدید سلامت و بهداشت تا حمله به آزادی مذهبی در آمریکا را پیش کشیدند. Getty Images در صورت تایید، خانم برت سومین قاضی است که دونالد ترامپ به دیوان عالی فرستاده است خانم برت ظهر دوشنبه، ۱۲ اکتبر، در مراسم گشایش جلسه سنا گفت از این که از سوی آقای ترامپ برای این سمت برگزیده شده احساس "افتخار" می‌کند.

با این حال، آغاز روند بررسی صلاحیت او تنها سه هفته مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری (سوم نوامبر) محل مناقشه جدی میان مردم آمریکا و سیاست‌مداران دو حزب اصلی این کشور شده است. در صورت تایید، قاضی برت موازنه قضات محافظه‌کار در دیوان عالی آمریکا را به نفع اصول‌گرایان مستحکم‌تر خواهد کرد. تا پیش از مرگ قاضی روث بیدر گینزبرگ، دیوان عالی که ۹ قاضی دارد با ۵ قاضی محافظه‌کار و ۴ قاضی لیبرال به پرونده‌های ملی رسیدگی می‌کرد و با ورود یک قاضی محافظه کار دیگر، بسیاری ۶ به ۳ شدن محافظه‌کاران را تهدیدی برای بی‌طرفی این دیوان برشمرده‌اند.

این در حالی است که در مدت حضور قاضی امی کنی برت، در حوزه هفتم دادگاه فدرال آمریکا (در شیکاگو) او با رویکرد و نظرگاه‌های قاضی گینزبرگ مخالفت کرده بود. مواضعی که دموکرات‌ها با استناد به آنها انتخاب خانم برت را تهدیدی برای قوانینی چون آزادی سقط جنین و بیمه درمانی همگانی که به اوباماکر شهرت یافته می‌دانند. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بی بی از هیلری جون چه خبر؟ چرا آیت_الله_بی_بی_سی در مورد ایمیل های لو رفته هیلاری کلینتون خفقان مرگ گرفته؟؟؟؟

ایران بدون اشاره به نام کشوری حمله به مناطق مسکونی در جنگ قره‌باغ را محکوم کردسخنگوی وزارت امور خارجه ایران بدون اینکه از کشور خاصی نام ببرد، حملات موشکی به مناطق مسکونی و کشتار غیرنظامیان در جنگ قره‌باغ را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

پرزیدنت ترامپ: آمریکا سریع‌ترین بهبود اقتصادی در تاریخ را آغاز می‌کند🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا سریع‌ترین بهبود اقتصادی در تاریخ را آغاز می‌کند ⚡️دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه ۱۹ مهر طی نخستین نطق عمومی خود از زمانی که آزمایش کرونای او مثبت شده بود، از بالکن کاخ سفید سخنانی ایراد کرد. VOANews آقای ترامپ دیگه گوزیدی نفر اول و هدف اول انتقام شمایید تا ابد ‌، تو بدست فرزندان سلیمانی به قتل میرسی از سایه خودت بترس

دومین روز جنگ در هلمند؛ آمریکا مواضع طالبان را بمباران کردوزارت داخله (وزارت کشور) افغانستان می‌گوید در نتیجه حملات هوایی نیروهای دولتی و درگیری‌های جاری در هلمند ۸۰ جنگجوی طالبان کشته شده‌اند.

ترکیه حملات موشکی ارمنستان به شهر گنجه آذربایجان را محکوم کرد

اسرائیل با فروش جنگندۀ اف۳۵ آمریکا به قطر مخالفت کرد«امنیت و برتری نظامی ما در منطقه، برای ما مهمترین چیز است. منطقه ما هنوز به سوئیس تبدیل نشده است.» ای بابا... یه عده ساده لوح هم فکر کرده بودن همینجوری مفتی و از سر انسانیت و دموکراسی عربا با اسرائیل رفیق شده بودن... قطر با ایران و ترکیه مراوده داره یعنی دقیقا باید آمریکا از اسرائیل برای فروش جنگنده اجازه بگیره!

وزارت خارجه آمریکا از رژیم ایران خواست به آزار و اذیت بهائیان پایان دهد🔺وزارت خارجه آمریکا از رژیم ایران خواست به آزار و اذیت بهائیان پایان دهد ⚡️حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا در توئیتر روز یکشنبه ۲۰ مهر نوشت، جمهوری اسلامی از سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) اعضای جامعه بهایی را به طور سیستماتیک مورد آزار و اذیت قرار داده است. چشم ما هم از شما میخوایم دست از تحریم ایرانی ها بردارید با سپاس از یه حکومت داعشی، انتظار دارید دست از ماهیتش که آزار و اذیت مردمه، برداره؟؟؟ یک یکتون