برداشت پنج برابر حد مجاز از بستر رودخانه‌های هرمزگان

17/08/2020 11:47:00 ب.ظ

هرمزگان

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان گفته معادن شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها ۵ تا ۶ برابر حد مجاز برداشت می‌کنند. او افزوده «این اضافه برداشت در مواردی منجر به منحرف شدن رودخانه‌ها از مسیر و حرکت به سمت سکونتگاه‌ها و روستاها» می‌شود. اخبار_ایران

هوشنگ ملاییافزوده «این اضافه برداشت در مواردی منجر به منحرف شدن رودخانه‌ها از مسیر و حرکت به سمت سکونتگاه‌ها و روستاها» می‌شود.ملایی اضافه کرده «۶۸ معدن فعال شن و ماسه در استان وجود دارد که علیه برخی از آنها شکایت قضایی شده اما تاکنون وصول جریمه به خاطر اضافه برداشت نداشته‌ایم.»

این مقام مسئول گفته که «براساس قانون جدید، کارگاه‌های شن و ماسه می‌توانند در ازای برداشت از بستر رودخانه‌ها، طرح‌های لایروبی و نگهداری رودخانه‌ها را نیز انجام دهند.»ملایی ادامه داده «۸۰۰ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های هرمزگان نیاز به لایروبی دارد که با بودجه‌های فعلی، انجام آن ممکن است ۱۰۰ سال طول بکشد.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

آغاز برداشت انگور از تاکستان‌های حسای ترکیه

اسرائیل محاصره دریایی غزه را کامل کرددولت اسرائیل پیش از این حریم مجاز و قابل دسترس در دریا برای ماهیگیران فلسطینی را در واکنش به اعزام بالن‌های آتش‌زا از پانزده به هشت مایل دریایی کاهش داده بود.

آغاز برداشت انگور از تاکستان‌های حسای ترکیه

افزایش فشارها بر لوکاشنکو؛ مخالفان دولت بلاروس بار دیگر به خیابان آمدندشرکت‌کنندگان در تظاهرات دوشنبه شب که تعداد آنها دستکم پنج هزار نفر گزارش شده است خواستار کناره‌گیری الکساندر لوکلاشنکو، رئيس جمهوری بلاروس از قدرت شدند.

عراق| بسته شدن ورودی‌های استان کربلا تا روز 13 محرم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimورودی‌های کربلا تا روز ۱۳ محرم بسته شد سخنگوی فرماندهی پلیس کربلای معلی: این اقدام در راستای اجرای مصوبات کمیته مدیریت بحران استان کربلا صورت می‌گیرد

دستگیری 3 اخلالگر بازار ارز در کرمانشاهرئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمانشاه از دستگیری سه نفر از اخلالگران بازار ارز خبر داد.

استان‌وایر- مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان گفته معادن شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها پنج تا شش برابر حد مجاز برداشت می‌کنند.رئیس اتاق کشاورزی شهرستان حسا در استان ختای ترکیه از آغاز برداشت انگور از تاکستان‌های این منطقه خبر داد.وسعت این محدوده که عبور از آن سبب کنترل و توقیف کشتی‌ها و قایق‌های فلسطینان توسط نیروی دریایی اسرائیل می‌شود بسته به تنش‌ها و درگیری‌ها مدام در حال تغییر است.رئیس اتاق کشاورزی شهرستان حسا در استان ختای ترکیه از آغاز برداشت انگور از تاکستان‌های این منطقه خبر داد.

هوشنگ ملایی افزوده «این اضافه برداشت در مواردی منجر به منحرف شدن رودخانه‌ها از مسیر و حرکت به سمت سکونتگاه‌ها و روستاها» می‌شود. ملایی اضافه کرده «۶۸ معدن فعال شن و ماسه در استان وجود دارد که علیه برخی از آنها شکایت قضایی شده اما تاکنون وصول جریمه به خاطر اضافه برداشت نداشته‌ایم.08.» این مقام مسئول گفته که «براساس قانون جدید، کارگاه‌های شن و ماسه می‌توانند در ازای برداشت از بستر رودخانه‌ها، طرح‌های لایروبی و نگهداری رودخانه‌ها را نیز انجام دهند. آخرین مورد از این حملات صبح روز یکشنبه شانزدهم اوت صورت گرفت که هنوز گزارشی در خصوص میزان تلفات و خسارات وارد شده بر اثر این حملات منتشر نشده است.» ملایی ادامه داده «۸۰۰ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های هرمزگان نیاز به لایروبی دارد که با بودجه‌های فعلی، انجام آن ممکن است ۱۰۰ سال طول بکشد. همچنین این شهرستان از نظر میزان تولید انگور پس از شهرستان آلاشهیر استان مانیسا در رده دوم کشوری قرار دارد.» وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که «طبق قانون، شرکت آب منطقه‌ای بیش از سه درصد قیمت مجصول نمی‌تواند آب بها از کشاورزان دریافت کند که این رقم بسیار ناچیز است. شاهین‌لر با تمنی سالی پربرکت برای کشاورزان و باغداران منطقه تصریح کرد: انگورها را علاوه بر مصرف در داخلی به کشورهای دیگر نیز صادر می‌کنیم.

» به گفته ملایی «در مناطق کشاورزی میناب یک تانکر ۱۰هزار لیتری آب به قیمت هزارتومان به کشاورزان فروخته می‌شود که از قیمت یک عدد نان بربری هم کمتر است. وی با بیان اینکه 8 گونه انگور در این منطقه برداشت می‌شود و انگور تولیدی حسا شهرت زیادی در میان مردم ترکیه دارد، افزود: 50 هزار هکتار از زمین‌های منطقه به زیر کاشت تاک رفته است..» 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .