حزب‌الله, لبنان, اسرائیل

حزب‌الله, لبنان

برخی فرماندهان حزب‌الله لبنان: اگر به ایران حمله شود به اسرائیل حمله می‌کنیم

20/07/2019 05:24:00 ب.ظ

روزنامه دیلی‌بیست در گزارشی به نقل از فرماندهان حزب‌الله لبنان نوشته است در صورت رویارویی نظامی آمریکا و ایران، شبه‌نظامیان این گروه تحت حمایت مالی و نظامی ایران، اسرائیل را هدف قرارمی‌دهند.

این نشریه نوشت فرماندهان حزب‌الله هشدار داده‌اند در صورت تداوم فشار، مناطق کوهستانی لبنان که ۱۵ سال صحنه رویارویی بین نیروهای حزب‌الله و اسرائیل تا سال ۲۰۰۰ بود بار دیگر «فوران خواهد کرد».این فرماندهان هشدار داده‌اند که نبرد این بار «بسیار مخرب‌تر» خواهد بود. آنان در گفتگو با روزنامه دیلی‌بیست، ضمن انتقاد از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه آنان تاکید کردند که «در صورت صلاحدید تهران، در هر زمان وارد عمل می‌شوند.»

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران سیزده تشکل اپوزیسیون ایرانی می‌گویند همکاری با یکدیگر را سازمان‌یافته می‌کنند

سمیر که فرماندهی ۵۰۰ شبه‌نظامی حزب‌الله را در نزدیکی مرز اسرائیل بر عهده دارد به دیلی‌بیست گفت: «این بار این ماییم که اولین تیر را شلیک می‌کنیم.»او اضافه کرد: «اگر موشکی به ایران اصابت کند انگار که اسرائیل این کار را کرده باشد، با آن برخورد می‌شود.»

به نوشته دیلی‌بیست، نیروهای حزب‌الله پس از خروج از سوریه در نزدیکی مرزهای اسرائیل، استقرار یافته‌اند.شاخه نظامی حزب‌الله از زمان مشارکت در جنگ داخلی سوریه به نفع بشار اسد، رییس‌جهور این کشور، به یک نیروی نبرد منطقه‌ای تبدیل شده است.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، و دیگر مقام‌های ارشد دولتش همواره نسبت به فعالیت نیروهای نیابتی ایران در کشورهای منطقه خاورمیانه هشدار داده‌اند. headtopics.com

سمیر با اشاره به تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران گفت: «ایرانی‌ها گفته‌اند یا ما همه نفتمان را می‌فروشیم یا کسی نفت نمی‌فروشد.»اخیرا حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله، در سخنرانی خود هشدار داد که وقوع هر جنگ جدید در منطقه «اسرائیل را در معرض انقراض قرار می‌دهد.»

از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام در سال گذشته، تنش‌ها بین آمریکا و ایران شدت گرفته و در مواردی آنها را تا مرز درگیری نظامی پیش برده است. ادامه مطلب: ايران اينترنشنال »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • سیامک شجریان | DW | 05.08.2021

سیامک شجریان مهمان پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' است. از او قطعه 'طبیب دل' با آهنگسازی محمدجواد ضرابیان را انتخاب کرده‌ایم. سیامک شجریان برادر استاد محمدرضا شجریان است.

حمله «نژادپرستانه» ترامپ به نمایندگان کنگره؛ «به همانجایی برگردید که از آن آمده‌اید»🎥آیا دونالد ترامپ واقعا شعار «نژادپرستانه» هوادارانش را متوقف کرد؟ ◀درباره جنجال توئیت‌های رئیس جمهوری آمریکا علیه چهار نماینده زن رنگین‌پوست کنگره بیشتر بخوانید: واقعا مردم آمریکا چطور به این زن رای دادن، ?!😱 آنها برای از بین بردن شکوه و آزادی در آمریکا تلاش می‌کنند. آیا این دیوانگی نیست؟ عن خور ترامپ هستی،یورو نیوز؟

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌ها در صنعا حمله کردند♦️نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌ها در صنعا حمله کردند ⚡️بنابر گزارش‌ها ائتلاف به رهبری عربستان در جنگ یمن مواضع حوثی‌ها که مورد حمایت ایران هستند، را در صنعا مورد هدف قرار داده است.

فرانسه حمله مسلحانه به دیپلمات ترک در اربیل را محکوم کردوزارت خارجه فرانسه حمله مسلحانه به دیپلمات ترک در اربیل عراق را به شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ده‌ها کشته و زخمی در حمله طالبان به فرماندهی پلیس قندهاردر نتیجه حمله گروهی از مهاجمان به فرماندهی پلیس قندهار در شمال افغانستان دست‌کم ۱۲ نفر کشته و حدود ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند. گروه طالبان گفته این حمله کار افراد این گروه بوده است. در نتیجه حمله گروهی از مهاجمان به فرماندهی پلیس قندهار در جنوب افغانستان دست‌کم ۱۲ نفر کشته و حدود ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند. گروه طالبان گفته این حمله کار افراد این گروه است.

حمله هوایی به اردوگاه حشد‌الشعبی در عراق