برخورد نیروهای امنیتی عراق با اشغالگران سفارت آمریکا در بغداد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

نیروهای امنیتی عراق با هواداران حشد الشعبی که وارد ساختمان سفارتخانه آمریکا در بغداد شده بودند، برخورد کردند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صدها نفر از هواداران حشد الشعبی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» وارد سفارتخانه شدند، که در پی آن نیروهای امنیتی عراق با استفاده از گاز اشک‌آور آنها را متفرق کردند. صدها تن از هواداران گروه شیعی حشد الشعبی صبح امروز در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه، درب ورودی ساختمان سفارتخانه ایالات متحده در منطقه سبز بغداد را شکسته و وارد آن شدند.

گفتنی است کتائب حزب الله، از گروه های حشد الشعبی عراق هفته پیش پایگاه متعلق به ائتلاف به رهبری آمریکا در کرکوک را هدف قرار داد. در پی پرتاب نزدیک به 30 راکت توسط این گروه، یک شهروند آمریکایی کشته و چهار نفر دیگر از آنها به همراه دو نظامی عراقی زخمی شدند. پس از آن، آمریکا 5 موضع کتائب حزب الله در عراق و سوریه را بمباران کرد. در این حملات حداقل 28 تن کشته و بیش از 55 نفر زخمی شدند. برخی منابع از کشته شدن دست‌کم 4 فرمانده محلی کتائب حزب الله در این حملات خبر داده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عقبه سياسي پرونده‌هاي فساد شناسايي و با آنان برخورد شودمعاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با حضور در همايش ملي «مبارزه با فساد در ايران: ارزيابي راهبردها و اقدامات جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با فساد» كه صبح امروز در سالن الغدير دانشكده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد، به تشريح و ارزيابي راهبردها و اقدامات كشور در مبارزه با فساد در ۲۰ سال گذشته پرداخت.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

"رئیسی" در برخورد با دستگاه‌های مقصر در آلودگی هوا جدی است/ لزوم اجرای تعطیلات زمستانی- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimعضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به اینکه رئیس قوه قضائیه در رصد و شناسایی دستگاه‌هایی که در زمینه کاهش آلودگی هوا کوتاهی داشته‌اند جدی است، بر اجرای طرح تعطیلات زمستانی همه مقاطع تحصیلی تأکید کرد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

درگیری نیروهای امنیتی عراق با معترضان در کربلانیروهای امنیتی عراق با معترضان در شهر کربلا در جنوب این کشور درگیر شدند که به مصدومیت تعدادی از معترضان انجامید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تجمع معترضان در مقابل سفارت آمریکا در بغدادصدها معترض عراقی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در تلاش برای ورود به داخل سفارت هستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله معترضان عراقی به سفارت آمریکا در بغدادصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »