برخورد نیروهای امنیتی عراق با اشغالگران سفارت آمریکا در بغداد

31/12/2019 02:07:00 ب.ظ

عراق, آمریکا

برخورد نیروهای امنیتی عراق با اشغالگران سفارت آمریکا در بغداد

31.12.2019بغداد/ خبرگزاری آناتولی صدها نفر از هواداران حشد الشعبی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» وارد سفارتخانه شدند، که در پی آن نیروهای امنیتی عراق با استفاده از گاز اشک‌آور آنها را متفرق کردند. 

به گزارش رسانه محلی عراق، در این میان تعدادی از هواداران حشد الشعبی زخمی شدند.صدها تن از هواداران گروه شیعی حشد الشعبی صبح امروز در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه، درب ورودی ساختمان سفارتخانه ایالات متحده در منطقه سبز بغداد را شکسته و وارد آن شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

عقبه سياسي پرونده‌هاي فساد شناسايي و با آنان برخورد شودمعاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با حضور در همايش ملي «مبارزه با فساد در ايران: ارزيابي راهبردها و اقدامات جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با فساد» كه صبح امروز در سالن الغدير دانشكده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد، به تشريح و ارزيابي راهبردها و اقدامات كشور در مبارزه با فساد در ۲۰ سال گذشته پرداخت.

"رئیسی" در برخورد با دستگاه‌های مقصر در آلودگی هوا جدی است/ لزوم اجرای تعطیلات زمستانی- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimعضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به اینکه رئیس قوه قضائیه در رصد و شناسایی دستگاه‌هایی که در زمینه کاهش آلودگی هوا کوتاهی داشته‌اند جدی است، بر اجرای طرح تعطیلات زمستانی همه مقاطع تحصیلی تأکید کرد.

درگیری نیروهای امنیتی عراق با معترضان در کربلانیروهای امنیتی عراق با معترضان در شهر کربلا در جنوب این کشور درگیر شدند که به مصدومیت تعدادی از معترضان انجامید. - خبرگزاری آناتولی

تجمع معترضان در مقابل سفارت آمریکا در بغدادصدها معترض عراق ی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در تلاش برای ورود به داخل سفارت هستند. - خبرگزاری آناتولی

حمله معترضان عراقی به سفارت آمریکا در بغدادصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد ، پایتخت عراق تجمع کردند.

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد ، پایتخت عراق تجمع کردند.

نیروهای امنیتی عراق با هواداران حشد الشعبی که وارد ساختمان سفارتخانه آمریکا در بغداد شده بودند، برخورد کردند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس جمشيد انصاري در آغاز سخنان گفت: به عنوان كسي كه در دوره جديد مبارزه با فساد در كشور كه از سال ۱۳۷۸ آغاز شده و حدود ۲۰ سال از آن مي‌گذرد، در جايگاه‌هاي مختلف مديريتي و قانون‌گذاري با اين مسئله درگير بوده است، بخشي از تجارب خود را بازگو مي‌كنم.خبرگزاری تسنیم ، درباره جلسه اخیر حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه با جمعی از مسئولان و مدیران شهرهای مختلف کشور اظهار کرد: در این جلسه شهردار تهران، رئیس شورای شهر، شهرداران و استانداران شهرهای دیگر کشور، فعالان مدیریت شهری، اعضای ادوار شورای شهر، اساتید دانشگاه و.نیروهای امنیتی عراق با معترضان در شهر کربلا در جنوب این کشور درگیر شدند که به مصدومیت تعدادی از معترضان انجامید.

31.12. همچنين در دوره تصويب قانون مبارزه با فساد، من در مجلس هشتم درگير اين موضوع بودم و امروز نيز در سازمان اداري و استخدامي كشور مسئوليت اجراي برنامه ارتقاي سلامت اداري را برعهده دارم.2019 بغداد/ خبرگزاری آناتولی  صدها نفر از هواداران حشد الشعبی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» وارد سفارتخانه شدند، که در پی آن نیروهای امنیتی عراق با استفاده از گاز اشک‌آور آنها را متفرق کردند. حضور داشتند.  به گزارش رسانه محلی عراق، در این میان تعدادی از هواداران حشد الشعبی زخمی شدند. وي افزود: ما در طول ۲۰ سال گذشته، در توليد ادبيات مبارزه با فساد و ارتقاي سلامت اداري كم نگذاشته‌ايم و با همكاري دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي مديريت، حقوق و اقتصاد در وضعيت خوبي قرار داريم اما در اقداماتمان دچار عقب‌ماندگي هستيم. صدها تن از هواداران گروه شیعی حشد الشعبی صبح امروز در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع گروه کتائب حزب الله در عراق و سوریه، درب ورودی ساختمان سفارتخانه ایالات متحده در منطقه سبز بغداد را شکسته و وارد آن شدند. در همین راستا معترضان در استان الدیوانیه در جنوب عراق راه آهن میان این استان و بغداد را مسدود کرده اند.

گفتنی است کتائب حزب الله، از گروه های حشد الشعبی عراق هفته پیش پایگاه متعلق به ائتلاف به رهبری آمریکا در کرکوک را هدف قرار داد. آن‌چه كه امروز در جامعه ما چه در سطح عموم مردم و چه در سطح نخبگان درباره فساد در نظام اجرايي و اقتصادي كشور تصور مي‌شود، بسيار فراتر از آن‌چيزي است كه در واقعيت امر اتفاق مي‌افتد و وجود دارد. وی افزود: همچنین درباره کمیسیون‌های ماده 100 و ماده 5 نیز اظهاراتی بیان و به ناکارآمدی آنها اشاره شد؛ در جمع‌بندی نهایی این جلسه گفته شد باید نسبت به بازنگری قوانین این کمیسیون‌ها فکری شود چرا که کارکردهای فعلی آنها قابل قبول نیست؛ درباره سازمان نظام مهندسی نیز صحبت‌هایی مطرح شد و این نکته مورد بحث قرار گرفت که آیا این سازمان توانسته کارکرد لازم را داشته باشد یا خیر. در پی پرتاب نزدیک به 30 راکت توسط این گروه، یک شهروند آمریکایی کشته و چهار نفر دیگر از آنها به همراه دو نظامی عراقی زخمی شدند. پس از آن، آمریکا 5 موضع کتائب حزب الله در عراق و سوریه را بمباران کرد. درواقع، مجموعه رويكردهاي مسئولان اجرايي، اقدامات اطلاع‌رساني، فعاليت رسانه‌ها و اظهارنظرهاي نخبگان به‌گونه‌اي جلو رفته كه ذهنيت عموم جامعه ايراني درخصوص فساد، ذهنيتي تشديديافته و فراتر از آن چيزي است كه وجود دارد. در این حملات حداقل 28 تن کشته و بیش از 55 نفر زخمی شدند. عضو سابق شورای شهر تهران راجع به موضوعات طرح‌شده در حوزه زیست‌محیطی نیز گفت: فارغ از این موضوع که مدیران کشور باید نسبت به عملکردشان در حوزه کاهش آلودگی هوا پاسخگو باشند، وقتی جرمی رخ می‌دهد به آن می‌پردازیم در حالی که عمل نکردن به موضوع نیز جرم محسوب می‌شود و رسماً باید مورد پیگیری قرار گیرد؛ حجت‌الاسلام رئیسی نیز بر این موضوع تأکید ویژه داشت، در واقع وی در رصد و شناسایی دستگاه‌هایی که در این زمینه کوتاهی داشته‌اند، جدی است. برخی منابع از کشته شدن دست‌کم 4 فرمانده محلی کتائب حزب الله در این حملات خبر داده‌اند. مشابه اين نظرسنجي را در سال ۱۳۹۶ انجام داديم؛ نكته جالب اين است كه نگاه نخبگان ما در اين ۲۰ سال خيلي تفاوتي نكرده است و نظام اجرايي به همان سياهي كه در سال ۷۹ مورد قضاوت قرار گرفت، در سال ۹۶ از آن هم سياه‌تر مورد ارزيابي قرار گرفته است. تاکنون 498 نفر در این اعتراضات کشته و بیش از 17 هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

.