برخورد دو قطار در جنوب پاکستان ده‌ها کشته و زخمی بر جا گذاشت

17/03/1400 08:06 ق.ظ

برخورد دو قطار در جنوب پاکستان ده‌ها کشته و زخمی بر جا گذاشت جزئیات بیشتر🔽

به گفته مقامات راه آهن، حدود هزار و ۱۰۰ مسافر در دو قطار بودند و مقدمات کمک به مسافران زنده مانده در حال انجام است. تصاویر تلویزیونی آمبولانس‌ها را نشان می‌دهد که مسافران آسیب دیده را به بیمارستان‌ها منتقل می‌کنند. به گفته شبکه‌های تلویزیونی پاکستان، ماشین‌آلات سنگین برای جابجایی واگن‌ها و نجات مسافران، حدود چهار ساعت پس از تصادف هنوز به محل حادثه نرسیده بودند.

مقامات بیمارستانی می‌گویند که برخی از مسافران مجروح از نظر جسمی در شرایط بحرانی به سر می‌برند. شبکه راه‌آهن سراسری از زمان استعمار بریتانیا در پاکستان به وجود آمد و توسعه یافت. اما این شبکه به دلیل بی‌توجهی دولت‌های حاکم، فساد مالی و فرسودگی طبیعی ریل‌ها و علائم هشداری در طول زمان از بین رفته‌اند خطرساز شده است، به طوری که تصادفات قطار به اتفاقی معمول در آمده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

در حمله طالبان به ولایت بغلان 8 پلیس افغان از جمله دو فرمانده کشته شدندمقام‌های امنیتی ولایت (استان) بغلان شنبه 5 ژوئن (15 جوزا) تایید کردند که در اثر حملۀ گروهی طالبان بر ولسوالی‌ «جلگۀ» این ولایت، هشت منسوب پلیس به شمول دو

پیام تسلیت آناتولی در پی جان باختن دو خبرنگار آذربایجانی در کلبجرسازمان مللی که نمیتواند قراردادهای کنوانسیونهای ژنو را اجرا کند نقشه مینگذاریهای جنایتکارانه ارمنیهای قاتل دزد فاشیست و تروریست ارمنستان جعلی گرفته در اختیار آزربایجان قرار دهد باید به بی کفایتش اعتراف کند منحل شود.مرک بر خامنه ای مرگ بر بایدن مرک بر مکرون و مرک بر پوتین

دست‌کم سه کشته در پی حمله هوایی ترکیه به اردوگاه آوارگان «مخمور» در عراقحمله به اردوگاه هزاران پناهجوی کرد سه روز پس از آن انجام شد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به عراق هشدار داد اردوگاههای پناهجویان را که به گفته او به «پناهگاهی برای شبه‌نظامیان کرد» تبدیل شده، «پاک» خواهد کرد. مخمور در کردستان است. خود کردا گفتن کار پ.ک.ک اس کیر تو همون خدایی که خردوغان میپرسته…

تظاهرات در بوداپست در اعتراض به افتتاح پردیس دانشگاه چینیدر حالی که دانشجویان مجار می‌گویند اقدام دولت باعث انتقال دانشگاه دیکتاتوری چینی به کشورشان خواهد شد، دولت مجارستان این اعتراضات را غیر ضروری دانسته است. چینی ها قوم یعجوج و معجوج اشاره شده در قرآن هستند که از شرق میایند و همه جا را میگیرند اینها هم اراذل و اوباش بوداپست اند! اگر قرار بود پردیس رایش را افتتاح کنند، بر پایشان بوسه هم می زدند!

کمکهای انسانی ترکیه به مردم شهری در سومالی که در معرض گرسنگی شدید هستندیک انجمن تامین کمک‌های بشردوستانه در ترکیه به نیازمندان شهر بایدابو سومالی که در معرض گرسنگی شدید هستند، بسته‌های مواد غذایی ارسال کرد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش سرکنسولگری ترکیه در اربیل به حمله پ.ک.ک به نیروهای پیشمرگه

به گفته رسانه‌های محلی، برخی از مسافران برای شرکت در یک جشن عروسی با قطار «میل اکسپرس» در حال سفر بودند، اما مشخص نیست که آیا کسی از آنها در میان کشته‌شدگان هست یا نه.

تصاویر تلویزیونی آمبولانس‌ها را نشان می‌دهد که مسافران آسیب دیده را به بیمارستان‌ها منتقل می‌کنند. به گفته شبکه‌های تلویزیونی پاکستان، ماشین‌آلات سنگین برای جابجایی واگن‌ها و نجات مسافران، حدود چهار ساعت پس از تصادف هنوز به محل حادثه نرسیده بودند.

مقامات بیمارستانی می‌گویند که برخی از مسافران مجروح از نظر جسمی در شرایط بحرانی به سر می‌برند.

شبکه راه‌آهن سراسری از زمان استعمار بریتانیا در پاکستان به وجود آمد و توسعه یافت. اما این شبکه به دلیل بی‌توجهی دولت‌های حاکم، فساد مالی و فرسودگی طبیعی ریل‌ها و علائم هشداری در طول زمان از بین رفته‌اند خطرساز شده است، به طوری که تصادفات قطار به اتفاقی معمول در آمده است.

در بدترین فاجعه ریلی پاکستان در سال ۱۹۹۰ در جنوب این کشور، تصادف یک قطار مسافربری با یک قطار باری که در ایستگاه توقف کرده بود، ۲۱۰ نفر کشته شدند.