برخورد پلیس با یادگاری‌نویسی بر آثار تاریخی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

برخورد پلیس با یادگاری‌نویسی بر آثار تاریخی پلیس: در هرجایی آثار تاریخی نشان شده یا دارای سند، مورد هر نوع تعرض و دست درازی از تخریب و سرقت گرفته تا نگارش یادگاری قرار بگیرد، یگان حفاظت میراث فرهنگی موظف به برخورد با آن بوده و حتما با آن برخورد خواهد کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سردار محمد شرفی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد اینکه آیا پلیس در مواردی مانند تخریب آثار تاریخی و نیز نوشتن یادگاری و آسیب زدن به این آثار ورود می‌کند گفت:‌ اصلی ترین فلسفه وجودی حضور و فعالیت یگان حفاظت میراث فرهنگی حفاظت از آثار و میراث فرهنگی گذشتگان ماست و ماموران این یگان و ماموران پلیس صددرصد با چنین مواردی برخورد خواهند کرد.

رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ادامه داد:‌ در هرجایی میراث و آثار تاریخی نشان شده یا دارای سند، مورد هر نوع تعرض، تخریب و دست درازی از تخریب و سرقت گرفته تا نگارش یادگاری و کنده‌کاری قرار بگیرد، یگان حفاظت میراث فرهنگی موظف به برخورد با آن بوده و حتما با آن برخورد خواهد کرد. شرفی در مورد اینکه آیا مردم می‌توانند چنین مواردی را به پلیس گزارش کنند نیز گفت: ما از مردم می‌خواهیم که اگر با هرگونه تخریب، تعرض و دست درازی و ... به آثار تاریخی مواجه شدند موضوع را از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به ما گزارش کنند تا نسبت به برخورد با متخلفان اقدام شود.

وی در مورد برخورد با قاچاق اشیای عتیقه نیز گفت: در این زمینه نیز ماموران پلیس پیشگیری و ماموران یگان حفاظت پلیس پیشگیری اقدامات قابل توجهی را انجام داده و تاکنون با موارد متعددی از قاچاق این آثار و نیز کلاهبرداری در این حوزه برخورد کرده‌اند. به گفته رییس پلیس پیشگیری ناجا مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ علاوه بر اینکه با کلانتری‌ها و مراکز پلیس در ارتباط است، دارای ارتباط با یگان حفاظت نیز بوده و در صورت تماس شهروندان موضوعات مرتبط به آنان نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افرادی که شماره موبایل به نامشان نیست برای دریافت بسته حمایتی چه کنند؟وزارت کار: سرپرستان متقاضی دریافت بسته حمایتی در صورت نداشتن سیم‌کارت تلفن همراه به نام خودشان حتما باید سیم‌کارتی برای خودشان و به نام خودشان تهیه کنند و هیچ راه چاره‌ دیگری برای این کار وجود ندارد 😀🤦🏻‍♂️ سیم کارت چه به کار آید ردیابی پیشنهاد من بخرید تو باغچه چالش کنید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت یک روزنامه‌نگار به دلیل چند توییت اعتراضی؛ اعتراض به هر شکل ممنوع استسران ج٠ا مدعين هر اعتراضي ب حق طلبي رو در نطفه خفه خواهند كرد اينهم نمونه بارزش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایران به پرداخت ۱۸۰ میلیون دلار خسارت به جیسون رضاییان محکوم شددادگاهی در ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۲۲ نوامبر (یک آذر) ایران را به پرداخت ۱۸۰ میلیون دلار به جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پست که یک سال و نیم در ایران زندانی بود، محکوم کرد. 180 میلیون دلار از اموال مصادره شده مردم ایران در امریکا تقدیم یک چنین آدم بی اهمیتی می شود. به خاطر چه؟ پاسخ اش مشخص است. غرامتی که آمریکا برای جان‌باختن ۲۹۰ سرنشین پرواز۶۵۵ ایران‌‌ایر تعیین‌کرد: ۶۱.۸ میلیون دلار. غرامتی که آمریکا برای یک سال و نیم زندان رفتن جیسون_رضائیان تعیین‌کرد: ۱۸۰ میلیون دلار. جاسوسى كرد راحت هم فراريش دادند حالا پول هم ميخواد اين است دموكراسى كثيف آمريكا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنس در سفر به عراق خواستار احترام به حق آزادی بیان معترضان شدبه گفته مقامات آمریکایی مایک پنس در گفتگو با عادل عبدالمهدی از او خواسته است تا عراق راه خود را از ایران جدا کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقال محمدحسين سپهری، معلم امضاکننده بیانیه نه به جمهوری اسلامی به بند عمومی زندان وکیل آباد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات ده‌ها هزار فرانسوی در اعتراض به خشونت علیه زنانآمار زنانی که در فرانسه بر اثر خشونت خانگی کشته می‌شوند از اغلب کشورهای اروپای غربی بیشتر است. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون دستکم ۱۱۶ زن به دست شریک زندگی فعلی یا سابق خود کشته شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »