برخورد با چند آدم نادرست در قوه قضاییه، «ضعف» نیست

10/07/1398 05:42:00 ب.ظ

رییس قوه‌قضاییه: اگر اعلام شد در قوه قضاییه یا در کادر اداری با چند آدم نادرست برخورد شده، این ضعف دستگاه قضایی نیست بلکه قوت قوه قضاییه است برخی از قضات می‌گویند ما رأی صادر می‌کنیم، افراد بروند در دادگاه تجدید نظر حق خود را بگیرند که این سخن درست نیست

رییس قوه قضاییه گفت: اگر اعلام شد در قوه قضاییه یا در کادر اداری چند آدم نادرست بخاطر نادرستی و ناسلامتی با آنها برخورد شده است، این ضعف دستگاه قضایی نیست بلکه قوت قوه قضاییه است. این تقویت دستگاه قضاست. معلوم است دستگاه سفید و نورانی، چند نقطه سیاه را تحمل نمی‌کند. رییسی افزود: یک قسمت کار دست شما قضات است.

اگر پرونده با رضایت شاکی ختم می شود، دادگاه با مصالحه قبل از صدور حکم آن را حل نماید و در اینجا شورای حل اختلاف کمک کند که مساله حل و فصل شود؛ البته در آن قسمت که مسایل و جرایمی با شکایت شاکی آغاز ولی ختم نمی شود کار مشکل است و با مجلس باید آن را حل کنیم.

رییس دستگاه قضا با بیان اینکه طبق آماری که گرفتم بالاترین رقم پرونده‌های ورودی به دادگستری مربوط به «توهین» و «تهدید» است، گفت: اینها مواردی است که با رضایت باید تمام کرد و این مسائل می تواند در شورای حل اختلاف وارد شود. شورای حل اختلاف باید کارهای فصل الخصومت و ریش سفیدی کند و کار بسیار خوبی است.

رییسی با بیان اینکه عدالت امر مهمی است، گفت: خیلی ها را دیدید که درس حقوق نخوانده‌اند ولی دادرسی حقوقی به احکام دارند؛ لذا انتخاب حکم و موضوع مهم است. انتظار عمومی از ما این است که انتخاب حکم و موضوع فرق می کند. ممکن است کسی امروز بخاطر اینکه حقوقش عقب افتاده و بچه اش گرسنه است و معیشتش سخت است اعتراض کند، این فرد با کسی که قصد سوء استفاده کردن را دارد فرق می کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

چرا دستور رئیس قوه قضاییه درباره برخورد غیرقضایی و غیرکیفری با اعتراضات کارگری عملی نشد؟در کارخانجاتی که بدون تعیین تکلیف رابطه استخدامی و بازنشستگی کارگران اقدام به اخراج آنها کرده‌اند، قطعاً اینگونه کارگران حق شرعی و قانونی دارند که اعتراض خود را در بلاتکلیف گذاشتن سرنوشت و آینده‌شان به مقامات اجرایی و دولتی منعکس کنند.

سخنگوی قوه قضاییه: درباره سرقت از منزل یک نماینده واقعیت را نمی‌دانیمسخنگوی قوه قضاییه با اشاره به سرقت از منزل یک نماینده مجلس گفت: اینکه سارق از محل سرقت چه اموالی برده را مالباخته اعلام می کند. بعد که دزد دستگیر شد صحتش بررسی می شود. واقعیت امر چه بوده را نمی‌دانیم اما این نماینده محترم خودشان اعلام کردند چنین اقلامی در منزل من وجود نداشته وقتی خود مالباخته ادعایی ندارد ما چه بگوییم.

مکاتبه فراکسیون حقوق شهروندی با روسای سه قوه برای ارائه گزارش عملکرد در زمینه حقوق شهروندیرئیس فراکسیون حقوق شهروندی: مکاتبه‌ای با روسای قوی سه گانه داشتیم تا گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی خود را برای مردم و فراکسیون ارائه کند

بیژن قاسم‌زاده بازپرس قوه قضائیه به اتهام فساد بازداشت شدبیژن قاسم‌زاده بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه روز جمعه 27 سپتامبر به اتهام «فساد اقتصادی» بازداشت

سخنگوی قوه ‌قضائیه: برادر رئیس جمهوری ایران به 5 سال حبس محکوم شدغلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه ‌قضائیه ایران سه‌شنبه یکم اکتبر اعلام کرد که حسین فریدون، برادر رئیس کمه. پنجسال کمه.

دو قاضی تا امروز بازداشت شده‌اند/ امکان تعقیب افراد دیگر با تکمیل تحقیقاتسخنگوی قوه قضائیه: *محکومیت حسین فریدون از ۷ به ۵ سال حبس کاهش یافت *حکم قصاص قاتل شیرمحمدعلی تایید شد *دو قاضی تا امروز بازداشت شده‌اند *فردی به جرم جاسوسی برای آمریکا به اعدام محکوم شده است