برجام می‌توانست پایه خوبی برای اعتماد جدید بین ما و غرب باشد

23/02/2020 01:54:00 ب.ظ

دکتر روحانی در دیدار وزیر خارجه اتریش: تحریم آمریکا مانند کرونا است، ترسش بیشتر از واقعیت آن است

حسن روحانی

دکتر روحانی در دیدار وزیر خارجه اتریش: تحریم آمریکا مانند کرونا است، ترسش بیشتر از واقعیت آن است

رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است که در برابر اقدامات غیر قانونی آمریکا ایستادگی کند.

، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار وزیر امور خارجه اتریش، روابط  تهران و وین را بسیار خوب و دوستانه خواند و افزود: دو کشور ظرفیت های خوبی بویژه در زمینه های اقتصادی برای همکاری دارند و امیدواریم اتریش در توسعه همکاری ها به فشارهای غیر قانونی و نادرست آمریکایی ها اعتنا نکند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برجام و توافق هسته ای فقط تعلق به ایران، اروپا و یا کشورهای 1+5 ندارد بلکه می تواند برای امنیت و صلح منطقه و جهان تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: ما هنوز هم بر این باور هستیم که می توانیم برجام و این توافق را حفظ کنیم.دکتر روحانی با اشاره به اینکه توافق هسته ای می توانست پایه خوبی برای ایجاد اعتماد جدید بین ما و غرب از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا باشد، گفت: ایران به سهم خود به این توافق متعهد بوده است.

ادامه مطلب:
پاد »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

وای به حال ما که فرامرز قریبیان دیگر نمی‌خواهد بازی کند/ ذات بازیگری انتخاب شدن استکامبیز دیرباز می‌گوید: به این نتیجه رسیده‌ام که ذات بازیگر، انتخاب شونده است. مگر اینکه شما اینقدر صبر و حوصله داشته باشید و به لحاظ مالی زندگی‌‌تان تامین باشد که بگویید من اگر ۵ سال یک بار هم یک فیلم بازی کردم، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. حالا ببین زنده میمونی ابله

تاکنون دانش‌آموزی به کرونا مبتلا نشده است/فقط مدارس قم تعطیل است/تعطیلی مدارس سایر استان‌ها منوط به نظر وزارت بهداشت استمدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش: تاکنون دانش‌آموزی به کرونا مبتلا نشده است/فقط مدارس قم تعطیل است/تعطیلی مدارس سایر استان‌ها منوط به نظر وزارت بهداشت است

وزیر خارجه آمریکا: ایران، طبیعی رفتار کند تا از انزوا در آیدمایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا از ایران خواست كه اگر می‌خواهد انزوای خود را بشكند، باید مانند یک نگران انزوای ما نباشید،فکری به کودک کشی آل_سقوط بکنید. 👏👍 یعنی سر کیسه را شل کند آقایان هر چقدر می خواهند بردارند نه اینکه پول نفت ارث آقایان است !!!!

تمام آنچه که باید درباره قرعه کشی اکران فیلم‌ها دانست/ قرعه‌کشی بهترین شیوه برای نمایش فیلم‌ها در سینما است- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimتمام آنچه که باید درباره قرعه‌کشی اکران فیلم‌ها دانست/ قرعه‌کشی بهترین شیوه برای نمایش فیلم‌ها در سینما است طباطبایی‌نژاد: شورای اکران نوروزی ربطی به شورای قرعه‌کشی فیلم‌ها ندارد قرعه‌کشی در سه سبد کمدی، عام و سایر انجام خواهد شد

آمریکا: با طالبان در مورد کاهش خشونت در افغانستان به تفاهم رسیده ایموزیر امور خارجه آمریکا: پس از چندین دهه درگیری، ما با طالبان در مورد کاهش قابل توجه خشونت در افغانستان به تفاهم رسیده ایم. این گامی مهم در مسیری طولانی برای صلح است و من از همه افغان‌ها می‌خواهم که از این فرصت استفاده کنند.

هشدار خبرنگاران آلمانی در مورد استرداد آسانژ به آمریکا | DW | 21.02.2020دو شبکه خبری آلمان از محتوای نامه‌‌ای اطلاع پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد جولیان آسانژ در صورت استرداد به آمریکا در انزوای کامل محبوس و در شرایط سختی نگهداری خواهد شد. پرونده آسانژ مخالفت‌های بسیاری را برانگیخته است. استرداد آسانژ نقض سازمان یافته دولتی آزادی بیان ونقص آزادی نشر حقایق است . این ثابت میکند که الیگارشی قدرت در غرب در صورت لزوم همه ارزشها را زیر پا میگذارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار وزیر امور خارجه اتریش، روابط  تهران و وین را بسیار خوب و دوستانه خواند و افزود: دو کشور ظرفیت های خوبی بویژه در زمینه های اقتصادی برای همکاری دارند و امیدواریم اتریش در توسعه همکاری ها به فشارهای غیر قانونی و نادرست آمریکایی ها اعتنا نکند.به گزارش خبرنگار ایلنا، کامبیز دیرباز در تازه‌ترین فعالیت خود در آخرین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا با نام «خروج» به ایفای نقش پرداخته است.«حسن ضیاءالدینی» مدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که مدارس چه‌ استان‌هایی به دلیل شیوع کروناویروس تعطیل است؟ گفت: تصمیم راجع به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کروناویروس بر عهده وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.كشور عادی و طبیعی رفتار كند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برجام و توافق هسته ای فقط تعلق به ایران، اروپا و یا کشورهای 1+5 ندارد بلکه می تواند برای امنیت و صلح منطقه و جهان تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: ما هنوز هم بر این باور هستیم که می توانیم برجام و این توافق را حفظ کنیم. دکتر روحانی با اشاره به اینکه توافق هسته ای می توانست پایه خوبی برای ایجاد اعتماد جدید بین ما و غرب از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا باشد، گفت: ایران به سهم خود به این توافق متعهد بوده است. این بازیگر در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه در نقش‌های اصلی فیلم و سریال‌های تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته، چرا بازی در فیلم «خروج» ابراهیم حاتمی‌کیا را پذیرفته است،‌ گفت: به هر حال کار ابراهیم حاتمی‌کیا فرصت مغتنمی بود. رئیس جمهور با اشاره به تحریم مواد غذایی و دارو از سوی آمریکا علیه مردم ایران در کنار تحریم های اقتصادی ایران، اظهارداشت: اعمال این تحریم ها یک اقدام تروریستی است و انتظار داریم اتحادیه اروپا در این زمینه به وظیفه انسانی خود عمل کند. مدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: از هفته پیش آموزش راه‌های پیشگیری از کرونا و تمام نکات بهداشتی به دانش آموزان را آغاز کرده‌ایم. دکتر روحانی در ادامه با تاکید بر اینکه امنیت منطقه ما باید توسط کشورهای خود این منطقه تامین شود، گفت: امروز امنیت آبراهه های منطقه نسبت به گذشته کاهش یافته و بسیاری از کشورهای منطقه ما همچون یمن ، عراق، سوریه و افغانستان در شرایط امنیتی مناسبی قرار ندارند. آقای درویش یک روز به من گفت: وقتی به تو پیشنهاد می‌دهند، در درجه اول چه چیز برایت مهم است؟ گفتم فیلمنامه. رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران "طرح صلح هرمز" را با هدف برقراری صلح و امنیت در منطقه ارائه کرده و این طرح با استقبال روبرو شده است ، تصریح کرد: همه مشکلات منطقه ما ناشی از مداخلات غلط و غیرقانونی آمریکا در مسائل این منطقه است.تی.

دکتر روحانی تاکید کرد: معتقدیم امنیت این منطقه در امنیت اروپا و همچنین امن بودن مسیر انرژی برای همه جهان و اروپا اهمیت دارد. زمانی که یک کارگردان به‌نام که سینما و کارهایش را دوست داری به تو پیشنهاد کار می‌دهد؛ مطمئن باش که قبل از این پیشنهاد، به جای تو به آن فکر کرده و بعد پیشنهاد داده است. وی تاکید کرد: از خانواده‌ها می‌خواهیم که به شایعه‌ها توجه نکنند و حتما به هر خبری که از روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام می‌شود توجه کنند، زیرا در حال حاضر برخی کانال‌ها استرس ایجاد می‌کنند که اغلب آنها شایعه است. رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد همکاری های ایران و اتریش در زمینه های مختلف دو جانبه و منطقه ای بیش از پیش گسترش یابد و با سفر وزیر خارجه اتریش به ایران شاهد تحول مثبت در روابط دو جانبه و روابط با اتحادیه اروپا باشیم. "الکساندر شالنبرگ" وزیر امور خارجه اتریش نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور و صدر اعظم کشورش به رئیس جمهور ایران، روابط دو کشور را دوستانه و دیرینه توصیف کرد و بر تلاش برای توسعه و تعمیق این روابط در همه زمینه ها بویژه روابط تجاری و اقتصادی تاکید کرد. حضور در فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا نیز این حالت را برایم داشت. شالنبرگ با اشاره به میزبانی وین از مذاکرات هسته ای ایران و 1+5،  برجام و توافق هسته ای را نقطه عطفی در اعتماد سازی در منطقه و جهان عنوان کرد و افزود: حفظ برجام سیاست اصلی ما و اتحادیه اروپا است و برای آن همه تلاش خود را انجام خواهیم داد. وزیر امور خارجه اتریش تاکید کرد: معتقدیم که برجام در حفظ آرامش و ثبات منطقه نقش مهمی دارد و حفظ آن ضروری است و همچنین ایران نقش مهمی برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه ایفا می کند. دیرباز افزود: در کنار این موضوع نیز بدون مبالغه باید بگویم که دیدن عالیجناب فرامرز قریبیان از نزدیک؛ سوای اینکه بخواهم کنار ایشان بازی کنم؛ برایم جذاب بود. اعلام تحریم‌های دوباره علیه ایران، با برگزاری انتخابات مجلس در ایران در روز جمعه 21 فوریه هم زمان شد که انتظار می‌رود، جریان بنیادگرای تندرو، پیروز آن باشد چرا که شورای نگهبان، صلاحیت نامزدی حدود 6000 نفر را برای احرازنمایندگی مجلس، رد کرد.

شالنبرگ با اشاره به طرح" صلح هرمز" از سوی ایران برای برقراری صلح و آرامش درمنطقه و خلیج فارس گفت: از نظر ما  طرح صلح هرمز می تواند نقشه راه ایجاد صلح و ثبات در منطقه باشد و اتریش از این طرح که در جهت اعتماد سازی ارائه شده استقبال می کند و علاقمند است نقش مثبت خود را در این پروسه ایفا کند. کد خبر: 335120 . من اینقدر برای ایشان و تمام پیشکسوتان احترام قائلم که حد ندارد.