برای نخستین بار در تاریخ: برگزاری رزمایش مشترک آلمان و اسرائیل | DW | 17.08.2020

27/05/1399 10:41:00 ق.ظ

روز دوشنبه ۱۷ اوت، روزی تاریخی در مناسبات دو کشور اسرائیل و آلمان به حساب می‌آید. رزمایش دو کشور در این روز آغاز می‌شود. برای نخستین بار در تاریخ، هواپیماهای اسرائیلی بر فراز آسمان آلمان به پرواز درمی‌آیند.

روز دوشنبه ۱۷ اوت، روزی تاریخی در مناسبات دو کشور اسرائیل و آلمان به حساب می‌آید. رزمایش دو کشور در این روز آغاز می‌شود. برای نخستین بار در تاریخ، هواپیماهای اسرائیلی بر فراز آسمان آلمان به پرواز درمی‌آیند. همکاری‌های نظامی دو کشور اسرائیل و آلمان ظرف سالیان گذشته گسترش یافته است. اما این نخستین مانور نظامی سربازان دو کشور است؛ مانوری که در خاک آلمان برگزار خواهد شد. شماری از بازماندگان قربانیان هولوکاست نیز در این رزمایش حضور دارند.

هدف از برگزاری نخستین رزمایش مشترک دو کشور اسرائیل و آلمان، آمادگی برای مقابله با یک"رویداد جدی" اعلام شده است. رزمایش نظامی سربازان دو کشور آلمان و اسرائیل از جمله مانور هوایی دو کشور را نیز دربرمی‌گیرد. از این رو، شماری از جنگنده‌های اسرائیل بر فراز آسمان آلمان به پرواز درخواهند آمد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید یکی از افسران ارتش اسرائیل که نوه یکی از بازماندگان جنایات ناسیونال سوسیالیسم در آلمان است، درباره اجرای این مانور مشترک به خبرگزاری فرانسه گفته است: «این رویدادی تکان‌دهنده برای همه کسانی است که در این رزمایش شرکت دارند.» headtopics.com

گفته می‌شود تعدادی از خلبانان اسرائیلی که در این مانور نظامی شرکت دارند، نوه‌های بازماندگان هولوکاست و از جمله خویشاوندان کسانی هستند که از اردوگاه کار اجباری داخائو، جان سالم به در برده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

دادستانی آلمان: کیفرخواست برای حدود ۱۵۰ اسلامگرای افراطی | DW | 16.08.2020دادستانی کل آلمان در نیمه اول امسال برای حدود ۱۵۰ اسلامگرای افراطی پرونده تشکیل داده است. این افراد به شرکت در گروه‌های تروریستی مظنون هستند. دو نفر از اعضای سابق داعش از ترکیه و یک نفر از ایران به آلمان برگشته‌اند.

واکنش‌ها به رد پیشنهاد آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت - BBC News فارسیرئیس جمهوری ایران، از رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی کشورش استقبال کرده و آن را موفقیتی بزرگ برای ایران خوانده است.

«اجاره دادن کودکان» برای کار در خیابان‌ها

قصدی برای کاندیداتوری در 1400 ندارممحمدرضا_باهنر: قصدی برای کاندیداتوری در انتخابات۱۴۰۰ ندارم باهنر:یکی از رسانه‌ها شایعه‌ای در این رابطه منتشر کرده بود که بنده همین جا قویاً تکذیب می‌کنم و برنامه‌ای برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی برای ۱۴۰۰ ندارم. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

تبدیل وضعیت ۲۵۰۰۰ نیروی حق‌التدریس؛ امسال/در محرم برخی مدارس در اختیار هیات‌ها قرار می گیرندوزیر آموزش‌وپرورش با برشمردن راه‌های جبران کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در تأمین نیروی انسانی سال تحصیلی جدید مشکلی نداریم.

ابهام در اجرای طرح موسوم به گشایش اقتصادی در ایران - BBC News فارسییک نماینده مجلس ایران می‌گوید رؤسای مجلس و قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، مخالفت خود را با تصمیم دولت برای فروش اوراق سَلَف نفتی اعلام کرده‌اند.