برای گرفتن مجوز انتشار یک ماهنامه چه‌کار باید بکنیم؟

19/06/1399 09:15:00 ق.ظ

⚖️سوال: برای گرفتن مجوز انتشار یک ماهنامه چه‌کار باید بکنیم؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

ما یک سازمان مردم‌نهاد در شهرستان خود تاسیس کرده‌ایم.

حالا می‌خواهیم یک نشریه هم به صورت ماهانه منتشر کنیم. ولی یکی از دوستانم گفت ما اجازه انتشار نشریه نداریم. آیا این درست است؟ چه کار باید بکنیم تا به ما اجازه نشریه بدهند؟

با سلام؛ شما صرفا با مجوز سازمان مردم‌نهاد نمی‌توانید نشریه راه‌اندازی کنید. ماده ۹ «قانون مطبوعات ایران» شرایط راه‌اندازی نشریه توسط اشخاص حقوقی را توضیح داده است. بر اساس این ماده، وقتی می‌توانید نشریه تاسیس کنید که در اساس‌نامه شما این امر پیش‌بینی شده باشد. بنابراین اگر پیش‌بینی نشده است، ابتدا اساس‌نامه را اصلاح کنید و تشریفات مربوط به آن را انجام دهید. هم‌چنین نشریه باید مرتبط با موضوع فعالیت ذکر شده در اساس‌نامه باشد؛ یعنی مثلا اگر موضوع فعالیت سازمان شما حمایت از کودکان است، نمی‌توانید در مورد محیط زیست نشریه داشته باشید.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ادامه فشار به امیرحسین مرادی و علی یونسی برای اعتراف تلویزیونی - BBC News فارسیامیر حسین مرادی و علی یونسی دو دانشجوی بازداشت شده دانشگاه صنعتی شریف برای اعتراف اجباری تحت فشارند.

صدور حکم ۴۰ بار حبس ابد برای تروریست اسلام‌گرا در ترکیه | DW | 08.09.2020دادگاهی در ترکیه احکام پرونده حمله مسلحانه به کلوب شبانه 'رینا' را صادر کرد. متهم ردیف اول به ۴۰ بار حبس ابد و همدستان او به زندان تا بیش از یک‌هزار سال محکوم شدند. در مجموع ۶۰ متهم محاکمه شده بودند.

همه چیز درباره پلاسما درمانی؛ روشی نسبتاً موثر برای مداوای مبتلایان به کرونا🔺همه چیز درباره پلاسما درمانی؛ روشی نسبتاً موثر برای مداوای مبتلایان به کرونا ⚡️پیشنهاد اهدای خون بیماران بهبودیافته از ویروس_کرونا از ماه مارس و با آغاز اوج‌گیری این ویروس در آمریکا از سوی بازیکنان بسکتبال که به این بیماری مبتلا شده بودند مطرح شد.

خریدوفروش پاسپورت برای رجیستری گوشی موبایلخریدوفروش پاسپورت برای رجیستری موبایل با گذشت مدت زمان اندکی از ممنوعیت واردات گوشی‌های لوکس و البته طرح رجیستری موبایل برای جلوگیری از قاچاق گوشی،برخی فعالان بازار از ترفندهای مختلفی برای رجیستر کردن گوشی‌های قاچاق،آن هم با خریدوفروش پاسپورت سخن می‌گویند

ظریف: قدردان تلاش‌های سوئیس برای سبک کردن خرابکاری‌های آمریکا هستیموزیر امور خارجه کشورمان در توییتی محورهای دیدارش با همتای سوئیسی خود را تشریح کرد.

تمدید بازداشت افشین شیخ‌الاسلامی، «بهانه برای تکمیل سناریوی ساختگی»