برای گرفتن مجوز انتشار یک ماهنامه چه‌کار باید بکنیم؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️سوال: برای گرفتن مجوز انتشار یک ماهنامه چه‌کار باید بکنیم؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

ما یک سازمان مردم‌نهاد در شهرستان خود تاسیس کرده‌ایم. حالا می‌خواهیم یک نشریه هم به صورت ماهانه منتشر کنیم. ولی یکی از دوستانم گفت ما اجازه انتشار نشریه نداریم. آیا این درست است؟ چه کار باید بکنیم تا به ما اجازه نشریه بدهند؟شما صرفا با مجوز سازمان مردم‌نهاد نمی‌توانید نشریه راه‌اندازی کنید. ماده ۹ «قانون مطبوعات ایران» شرایط راه‌اندازی نشریه توسط اشخاص حقوقی را توضیح داده است. بر اساس این ماده، وقتی می‌توانید نشریه تاسیس کنید که در اساس‌نامه شما این امر پیش‌بینی شده باشد.

بنابراین اگر پیش‌بینی نشده است، ابتدا اساس‌نامه را اصلاح کنید و تشریفات مربوط به آن را انجام دهید. هم‌چنین نشریه باید مرتبط با موضوع فعالیت ذکر شده در اساس‌نامه باشد؛ یعنی مثلا اگر موضوع فعالیت سازمان شما حمایت از کودکان است، نمی‌توانید در مورد محیط زیست نشریه داشته باشید. البته معمولا اختصاص درصد کمی از نشریه به موضوعات غیرمرتبط مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. هم‌چنین توجه داشته باشید نشریه را فقط در محدوده جغرافیایی که در اساس‌نامه ذکر شده است، می‌توانید پخش کنید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه فشار به امیرحسین مرادی و علی یونسی برای اعتراف تلویزیونی - BBC News فارسیامیر حسین مرادی و علی یونسی دو دانشجوی بازداشت شده دانشگاه صنعتی شریف برای اعتراف اجباری تحت فشارند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

صدور حکم ۴۰ بار حبس ابد برای تروریست اسلام‌گرا در ترکیه | DW | 08.09.2020دادگاهی در ترکیه احکام پرونده حمله مسلحانه به کلوب شبانه 'رینا' را صادر کرد. متهم ردیف اول به ۴۰ بار حبس ابد و همدستان او به زندان تا بیش از یک‌هزار سال محکوم شدند. در مجموع ۶۰ متهم محاکمه شده بودند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

همه چیز درباره پلاسما درمانی؛ روشی نسبتاً موثر برای مداوای مبتلایان به کرونا🔺همه چیز درباره پلاسما درمانی؛ روشی نسبتاً موثر برای مداوای مبتلایان به کرونا ⚡️پیشنهاد اهدای خون بیماران بهبودیافته از ویروس_کرونا از ماه مارس و با آغاز اوج‌گیری این ویروس در آمریکا از سوی بازیکنان بسکتبال که به این بیماری مبتلا شده بودند مطرح شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خریدوفروش پاسپورت برای رجیستری گوشی موبایلخریدوفروش پاسپورت برای رجیستری موبایل با گذشت مدت زمان اندکی از ممنوعیت واردات گوشی‌های لوکس و البته طرح رجیستری موبایل برای جلوگیری از قاچاق گوشی،برخی فعالان بازار از ترفندهای مختلفی برای رجیستر کردن گوشی‌های قاچاق،آن هم با خریدوفروش پاسپورت سخن می‌گویند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: قدردان تلاش‌های سوئیس برای سبک کردن خرابکاری‌های آمریکا هستیموزیر امور خارجه کشورمان در توییتی محورهای دیدارش با همتای سوئیسی خود را تشریح کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تمدید بازداشت افشین شیخ‌الاسلامی، «بهانه برای تکمیل سناریوی ساختگی»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »