برای اثبات رشوه و تبانی کارفرما در صدور رای چه باید بکنم؟

29/08/1399 01:34 ب.ظ

⚖️ سوال: برای اثبات رشوه و تبانی کارفرما در صدور رای چه باید بکنم؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی کارگران

هفت ماه پیش در کارگاهی که کار می‌کردم، انگشتم زیر دستگاه پرس رفت و قطع شد. من شکایت کردم و کارشناس اداره کار نظر داد که ۹۰ درصد کارفرما مقصر است و ۱۰ درصد من. اما کارفرما اعتراض کرد و پرونده رفت پیش کارشناس سه نفره.

هفت ماه پیش در کارگاهی که کار می‌کردم، انگشتم زیر دستگاه پرس رفت و قطع شد. من شکایت کردم و کارشناس اداره کار نظر داد که ۹۰ درصد کارفرما مقصر است و ۱۰ درصد من. اما کارفرما اعتراض کرد و پرونده رفت پیش کارشناس سه نفره. آن‌ها گفتند که کارفرما فقط ۴۰ درصد مقصر بوده است. من مطمئن هستم که کارفرما رشوه داده است. من اعتراض زدم و فعلا موضوع در هیات کارشناس پنج نفره است. با یکی از آن‌ها صحبت کردم، گفت مشخص است که کارفرما کاملا مقصر است. سوالم این است که اگر این هیات گفت من تقصیری نداشتم، می‌توانم علیه آن هیات سه نفره شکایت کنم؟ ضمنا اگر این هیات هم رای به ضرر من داد، آیا دادگاه همین را در نظر می‌گیرد؟خدمت شما عرض شود که صرف این که هیات پنج نفره نظری متفاوت از هیات سه نفره بدهد، دلیل بر این نیست که حتما آن هیات سه نفره تخلفی داشته است. برای اثبات رشوه و یا تبانی و یا هر تخلف دیگر، باید سند و مدرک داشته باشید. اما در مورد سوال دوم عرض شود که بعد از هیات پنج نفره، امکان اعتراض در هیات هفت نفره هم وجود دارد. ضمنا نظر کارشناسان یک نظر مشورتی است و قاضی الزاما تابع آن نیست. اما به هر حال در اکثر موارد قضات نظر کارشناسان را ملاک قرار می‌دهند.

ادامه مطلب:
iranwire »