برای انتخابات، در سازوکار شورای ائتلاف اصلاحاتی انجام می‌شود/ هنوز وارد مباحث انتخاباتی نشده‌ایم/ دولت منتخب نباید به فکر خود و دوستانش باشد

12/06/1399 08:59:00 ق.ظ

چمران در گفت‌وگو با ایلنا: برای انتخابات، در سازوکار شورای ائتلاف اصلاحاتی انجام می‌شود/ هنوز وارد مباحث انتخاباتی نشده‌ایم/ دولت منتخب نباید به فکر خود و دوستانش باشد

نایب رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، گفت: شورای ائتلاف بر جای خود باقی است و کار خود را برای انتخابات سال آینده انجام می‌دهد، اما قطعا و یقینا اصلاحاتی در روش‌های آن به وجود می‌آید. وی ادامه داد: علی‌القاعده شورای ائتلاف بر جای خود باقی است و کار خود را در این راستا انجام می‌دهد، اما قطعا و یقینا اصلاحاتی در روش‌های آن به وجود می‌آید.

چمران همچنین درخصوص ویژگی‌ها و شاخصه‌های مدنظر خود برای دولت آینده، ابراز داشت: نه فقط در سال آینده بلکه هر دولتی که می‌خواهد بر سر کار بیاید و امور کشور را در دست بگیرد، باید کاربلد و متعهد باشد. یعنی تخصص و تعهد را به صورت همزمان با هم داشته باشد.

وی افزود: به عبارت دیگر دولتی که در جمهوری اسلامی در راس کار قرار می‌گیرد باید احساس جهادی‌گری، انقلابی‌گری، خدمت‌رسانی به مردم و اعتقاد واقعی به خدمت الهی داشته باشد، در عین حال که این تعهدات را دارد، نیاز است که چه در عرصه سیاسی و اقتصادی یا در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی کاردان هم باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا در پایان تصریح کرد: دولت منتخب نباید به فکر خود یا دوستانش باشد بلکه باید به فکر مردم باشد و منافع عامه مردم، کشور و انقلاب را در اولویت قرار دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

عبدالله: برای تشکیل شورای مصالحه افغانستان نیازی به فرمان غنی نیست«ایجاد این شورا، از صلاحیت‌های رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی می‌باشد و ایجاب فرمان مقام محترم ریاست جمهوری را نمی‌کند.»

مطمئنم نیجر از سوء استفاده از شورای امنیت برای یکجانبه‌گرایی آمریکا جلوگیری می‌کندتهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان این که ایران و نیجر در مسائل و مجامع بین‌المللی، در زمینه تحقق اهداف این مجامع، همکاری‌های سازنده‌ای داشته‌اند، گفت: مطمئنم نیجر مستقل و حرفه‌ای از سوء استفاده از شورای امنیت برای یکجانبه گرایی آمریکا جلوگیری خواهد کرد.

شورای شهر اهواز: حکم بنیاد مستضعفان برای رفع تصرف از روستای ابوالفضل بدوی استبرخی اعضای شورای شهر اهواز ضمن انتقاد از برخورد ماموران شهرداری و انتظامی با اهالی روستای ابوالفضل اعلام کردند حکم قضایی بنیاد مستضعفان مبنی بر «رفع تصرف» در مرحله بدوی بوده و تا زمان نهایی شدن نباید اجرا می‌شده است

اجازه ایران برای بازرسی از دو سایت مورد درخواست آژانس هوشمندانه بود/چشم‌انداز نشست ماه سپتامبر شورای حکام مثبت است/ ترامپ برای مقابله با ایران تا انتخابات به هر دری می‌زنددیپلمات پیشین ایران به بررسی و تحلیل آثار سفر مدیرکل آژانس بین المللی به ایران‌و در نشست ماه سپتامبر شورای حکام پرداخت و اقدام ایران در قبال آژانس و قطعنامه ‌اخیر آن درباره ایران را هوشمندانه قلمداد کرد.

رئیس جمهور: مطمئنم نیجر مانع سوءاستفاده آمریکا از شورای امنیت می شودرئیس جمهور در گفتگو با رئیس جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.

رهبر مخالفان بلاروس در شورای امنیت سازمان ملل سخنرانی می‌کند - BBC News فارسیسوتلانا تیخانوسکایا، رهبر مخالفان دولت بلاروس روز جمعه برای سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل متحد دعوت شده است. به گزارش رویترز او از طریق ارتباط ویدیویی و به دعوت استونی که از اعضای کنونی این شورا است، صحبت خواهد کرد.