برایان هوک درباره حکم زندان برادر مسیح علینژاد به صدای آمریکا: این حکم بی‌رحمی و تزلزل رژیم ایران در برابر هرگونه مخالفت را آشکار می‌کند

16/07/2020 07:47:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

هوک, زندان

برایان هوک درباره حکم زندان برادر مسیح_علینژاد به صدای آمریکا: این حکم بی‌رحمی و تزلزل رژیم_ایران در برابر هرگونه مخالفت را آشکار می‌کند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

است.خانم علینژاد روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه،‌ در توئیتر خود ضمن اعلام خبر محکومیت ۸ ساله برادرش، نوشت،‌ دو سال از این محکومیت به اتهام توهین به رهبری،‌ به خاطر این جمله او است که گفته بود، هر وقت خامنه‌ای از صدا‌و‌سیمای خودش اعلام برائت کرد، او نیز خواهرش را طرد می‌کند.

ماموران وزارت اطلاعات ایرانروز سه‌شنبه، دوم شهریور سال گذشتهبا «حمله» به خانه علی علینژاد، برادر مسیح علینژاد، او را بازداشت کردند. این اقدام بعد از راه‌اندازی یک کمپین مبارزه با حجاب اجباری، با عنوان «چهارشنبه‌های سفید» صورت گرفت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

نازنین بنیادی به صدای آمریکا: اعتراض به اعدام این سه نفر، ایرانیان را متحد کردنازنین بنیادی به صدای آمریکا: اعتراض به اعدام این سه نفر، ایرانیان را متحد کرد وی افزود: امیدوارم جمهوری اسلامی این صدای اعتراضات را بشنود و دست از اعترافات اجباری، زندان ی کردن، و اعدام بیگناهان بردارد. اعدام_نکنید StopExecutionsInIran

قوه قضائیه ایران توقف اجرای حکم اعدام ۳ محکوم حوادث آبان را تکذیب کردخبرگزاری فارس گزارش داده بود که ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران دستور اعاده دادرسی برای این سه محکوم را صادر کرده است.

حکم بازداشت راننده کامیونی که ۳۱ مهاجر را وارد آلمان کرد | DW | 16.07.2020دادستان ایالت درسدن آلمان دستور بازداشت یک راننده کامیون را داد که قصد آوردن ۳۱ مهاجر غیرقانونی به این کشور را داشت. این کامیون توسط پلیس در مرز جمهوری چک و آلمان کشف شد.

دیوان عالی اروپا علیه توافقنامه داده‌های شخصی آمریکا و اروپا حکم داد | DW | 16.07.2020بر اساس رای دیوان عالی اروپا توافقنامه حمایت از اطلاعات شخصی میان اتحادیه اروپا و ایالات متحده از اعتبار ساقط است. با این حال اطلاعات کاربران اروپایی بر اساس سندی دیگری به ایالات متحده یا کشورهای دیگر منتقل شود.

فرمانده سنتکام به صدای آمریکا: رژیم جمهوری اسلامی منافع مردم ایران را فدای حفظ «قدرت نظامی» خود کرده‌ استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وکیل یکی از سه معترض محکوم به اعدام: تازه بعد از تائید حکم بود که اجازه دادند پرونده را مطالعه کنیموکیل یکی از سه معترض محکوم به اعدام: تازه بعد از تائید حکم بود که اجازه دادند پرونده را مطالعه کنیم روز سه‌شنبه ۲۴ تیر، بیش از پنج میلیون نفر در توئیتر با هشتگ‌های StopExecutionsInIran اعدام_نکنید به صدور این احکام اعتراض کردند.

آمریکا است.نازنین بنیادی از بازیگران هالیوود، در حوزه دفاع از حقوق بشر در ایران فعال است نازنین بنیادی بازیگر ایرانی هالیوود می‌گوید اعتراض گسترده به اعدام سه جوان معترض در ایران، از جمله موضوعاتی بود که ایرانیان را متحد کرد.Aa مرکز رسانه قوه قضائیه ایران روز چهارشنبه گزارش خبرگزاری فارس مبنی بر توقف اجرای حکم اعدام سه نفر از شرکت کنندگان در اعتراض های آبان ماه سال گذشته را تکذیب کرد.به گزارش خبرگزاری آلمان دادستان شهر درسدن واقع در شرق آلمان روز پنجشنبه ۲۶ تیر (۱۶ ژوئیه) دستور بازداشت راننده کامیونی را داد که با مخفی کردن ۳۱ مهاجر در یخچال کامیون قصد آوردن غیرقانونی آنها به آلمان را داشت.

خانم علینژاد روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه،‌ در توئیتر خود ضمن اعلام خبر محکومیت ۸ ساله برادرش، نوشت،‌ دو سال از این محکومیت به اتهام توهین به رهبری،‌ به خاطر این جمله او است که گفته بود، هر وقت خامنه‌ای از صدا‌و‌سیمای خودش اعلام برائت کرد، او نیز خواهرش را طرد می‌کند. ماموران وزارت اطلاعات ایران روز سه‌شنبه، دوم شهریور سال گذشته با «حمله» به خانه علی علینژاد، برادر مسیح علینژاد، او را بازداشت کردند. وی افزود: امیدوارم جمهوری اسلامی این صدای اعتراضات را بشنود و دست از اعترافات اجباری، زندانی کردن، و اعدام بیگناهان بردارد. این اقدام بعد از راه‌اندازی یک کمپین مبارزه با حجاب اجباری، با عنوان «چهارشنبه‌های سفید» صورت گرفت. ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری ایران به رئیس قوه قضائیه اجازه می دهد تا در صورتی که رأی قطعی صادره در هر یک از مراجع قضائی را «خلاف شرع بین» تشخیص دهد دستور اعاده دادرسی را صادر کند. 1-Today, My innocent brother has been sentenced to 8 years. اعدام آنها در هر لحظه قابل انتظار است. Islamic Republic of Iran’s authorities stormed into prison his cell & hurriedly took him to trial. پلیس هنوز در حال تحقیق است و جزئیات بیشتری در این رابطه هنوز منتشر نشده است.

They’re scared of the anger of a nation as the hashtag . #اعدام_نکنید امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی سه جوان معترض آبان ماه، پیشتر به اعدام محکوم شده بودند و دیوان عالی رای آنها را تایید کرده بود. با این حال مرکز رسانه قوه قضائیه ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: «در پی انتشار خبری در یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر صدور دستور اعاده دادرسی سه متهم اعدامی حوادث آبان ماه، مرکز رسانه قوه قضائیه ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد همچنانکه روز گذشته سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام کرد"ممکن است در فرایند قانونی اجرای احکام، دادرسی‌های فوق‌العاده مانند اعمال ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توأم با تغییر کند"».