برایان هوک: آمریکا برای فعال‌سازی روند بازگرداندن تحریم‌های ایران نیازی به مجوز کسی ندارد

22/08/2020 04:22:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمریکا, ایران

🔺 برایان هوک : آمریکا برای فعال‌سازی روند بازگرداندن تحریم ‌های ایران نیازی به مجوز کسی ندارد ⚡️نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌گوید ایالات متحده نیازی به مجوز کسی برای فعال‌سازی مکانیسم بازگرداندن تحریم ‌های بین المللی علیه جمهوری_اسلامی ندارد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌گوید ایالات متحده نیازی به مجوز کسی برای فعال‌سازی مکانیسم بازگرداندن تحریم‌های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ندارد.به گزارش خبرگزاری فرانسه، برایان هوک روز جمعه ۳۱ مرداد به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «ایران تعهدات داوطلبانه هسته‌ای خود را نقض کرده است. به این ترتیب شرایط لازم برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌ها ایجاد شده است.»

آقای هوک با اشاره به این که تمدید تحریم‌های ایران مورد درخواست اعضای شورای همکاری خلیج فارس بود، گفت: «چین و روسیه و فرانسه و بریتانیا تصمیم گرفتند دیدگاه‌های شورای همکاری خلیج فارس را نادیده بگیرند.»برایان هوک خاطر نشان کرد کشورهای عضو شورای همکاری از همه بیشتر به خطر نزدیک هستند و شورای امنیت مسئولیت داشت به نظرات آنها احترام بگذارد. وی عدم حمایت شورای امنیت از این تمدید را «تخطی بسیار ناامیدکننده از وظایف» خواند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ریچارد هاس: یکجانبه‌گرایی آمریکا را بیشتر از ایران منزوی کرده استرییس شورای روابط خارجی آمریکا : « آمریکا اول» به راستی به « آمریکا تنها» تبدیل شده است. سیاست خارجی یکجانبه‌گرایی آمریکا را بیشتر از ایران منزوی کرده است. خروج از برجام و سپس تلاش برای بهره‌بری از مزایایش کاری نشدنی است

آمریکا رسماً از ایران به شورای امنیت شکایت کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمنابع غربی گزارش دادند که وزارت امور خارجه آمریکا با تسلیم شکوائیه‌ای علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایران را به نقض برجام متهم کرده و رسماً خواستار بازگشت تحریم ‌های بین‌المللی علیه ایران شده است.

نامه ظریف به رئیس شورای امنیت درباره تحریم‌های آمریکاوزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای بازگشت تحریم ‌های سازمان ملل علیه این کشور را «اقدام غیرقانونی برای سوء استفاده از ساز و کارهای مندرج در توافق هسته‌ای» دانسته و آن را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی

تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات رژیم اسدوزیر امور خارجه آمریکا از اضافه شدن نام 6 تن از مقامات ارشد رژیم بشار اسد به فهرست افراد ویژه مشخص‌شده و بلوک‌شده در چارچوب قانون سزار خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

غروب تجارت؛ قطع روابط اقتصادی ایران و امارات بیشتر به زیان کدام کشور است؟تنش سیاسی یک هفته گذشته میان ایران و امارات عربی متحده اگر به کاهش بیشتر روابط تجاری و اقتصادی دو کشور منجر شود، کدام کشور زیان بیشتری را متحمل خواهد شد؟

در پی اعتصاب غذا در زندان؛ حال نسرین ستوده وکیل زندانی وخیم شده استدر پی اعتصاب_غذا در زندان؛ حال نسرین_ستوده وکیل زندانی وخیم شده است رضا خندان، همسر خانم ستوده، همچنین اعلام کرد که به دلیل محدود بودن تلفن بند زنان اوین تا عصر شنبه از نسرین ستوده بی‌خبر خواهند ماند.

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌گوید ایالات متحده نیازی به مجوز کسی برای فعال‌سازی مکانیسم بازگرداندن تحریم‌های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ندارد.به گزارش ایسنا، ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجه آمریکا و مدیر اسبق سیاست‌گذاری‌ها در وزارت خارجه این کشور روز جمعه در واکنش به فعال شدن مکانیسم ماشه توسط آمریکا و مخالف طرفین برجام با این اقدام در توییتی نوشت: آمریکای اول به راستی به آمریکای تنها تبدیل شده است.خبرگزاری تسنیم ، خبرگزاری رویترز گزارش داده است که آمریکا با تقدیم نامه‌ای به نمایندگان 15 کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، به آنها اعلام کرده است که به دلیل آنچه «نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران» خوانده شده، سازوکار بازگشت خودکار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران که به مکانیسم ماشه شهرت یافته را کلید زده است.وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه این کشور را «اقدام غیرقانونی برای سوء استفاده از ساز و کارهای مندرج در توافق هسته‌ای» دانسته و آن را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برایان هوک روز جمعه ۳۱ مرداد به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «ایران تعهدات داوطلبانه هسته‌ای خود را نقض کرده است. به این ترتیب شرایط لازم برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌ها ایجاد شده است. خروج از برجام و سپس تلاش برای بهره‌بری از مزایایش کاری نشدنی است.» آقای هوک با اشاره به این که تمدید تحریم‌های ایران مورد درخواست اعضای شورای همکاری خلیج فارس بود، گفت: «چین و روسیه و فرانسه و بریتانیا تصمیم گرفتند دیدگاه‌های شورای همکاری خلیج فارس را نادیده بگیرند. در این نامه ادعا شده است که ایران به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای سال 2015 موسوم به برجام پایبند نبوده و به همین دلیل آمریکا خواستار بازگشت خودکار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران است.» برایان هوک خاطر نشان کرد کشورهای عضو شورای همکاری از همه بیشتر به خطر نزدیک هستند و شورای امنیت مسئولیت داشت به نظرات آنها احترام بگذارد. تاکنون این پیشنهاد آمریکا با مخالفت تمام قد کشورهای مختلف روبرو شده است؛ آنها اعلام کرده اند که آمریکا که خود ناقض برجام است نمی تواند از مکانیسم ماشه استفاده کند. وی عدم حمایت شورای امنیت از این تمدید را «تخطی بسیار ناامیدکننده از وظایف» خواند.'' نامه وزیر امور خارجه ایران ساعتی قبل از سوی مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده دائم این کشور در سازمان ملل متحد به رئیس شورای امنیت تحویل داده شد.

ایالات متحده عصر پنجشنبه ۳۰ مرداد در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام آمریکا برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های ایران را به اطلاع آن شورا رساند. هفته گذشته تلاش آمریکا برای تصویب قطعنامه ای مبنی بر تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران با شکست مواجه شد. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شخصا این نامه را به رئیس شورای امنیت تحویل داد. آقای پمپئو سپس : «من نامه بازگرداندن همه تحریم‌های ایران را به رئیس شورای امنیت ارائه دادم. کارشناسان سیاست خارجی این اتفاق را شکستی بی سابقه و خفت بار برای آمریکا و آن را نشان از فروپاشی اقتدار پوشالی آمریکا دانستند. پیام ما بسیار ساده است: ایالات متحده هرگز اجازه نخواهد بزرگترین حامی تروریسم در جهان اجازه خرید و فروش اسلحه داشته باشد.» خبرهای بیشتر .