برایان هوک: آمریکا برای فعال‌سازی روند بازگرداندن تحریم‌های ایران نیازی به مجوز کسی ندارد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

🔺برایان هوک: آمریکا برای فعال‌سازی روند بازگرداندن تحریم‌های ایران نیازی به مجوز کسی ندارد ⚡️نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌گوید ایالات متحده نیازی به مجوز کسی برای فعال‌سازی مکانیسم بازگرداندن تحریم‌های بین المللی علیه جمهوری_اسلامی ندارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌گوید ایالات متحده نیازی به مجوز کسی برای فعال‌سازی مکانیسم بازگرداندن تحریم‌های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برایان هوک روز جمعه ۳۱ مرداد به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «ایران تعهدات داوطلبانه هسته‌ای خود را نقض کرده است. به این ترتیب شرایط لازم برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌ها ایجاد شده است.» آقای هوک با اشاره به این که تمدید تحریم‌های ایران مورد درخواست اعضای شورای همکاری خلیج فارس بود، گفت: «چین و روسیه و فرانسه و بریتانیا تصمیم گرفتند دیدگاه‌های شورای همکاری خلیج فارس را نادیده بگیرند.»

برایان هوک خاطر نشان کرد کشورهای عضو شورای همکاری از همه بیشتر به خطر نزدیک هستند و شورای امنیت مسئولیت داشت به نظرات آنها احترام بگذارد. وی عدم حمایت شورای امنیت از این تمدید را «تخطی بسیار ناامیدکننده از وظایف» خواند. ایالات متحده عصر پنجشنبه ۳۰ مرداد در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام آمریکا برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های ایران را به اطلاع آن شورا رساند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شخصا این نامه را به رئیس شورای امنیت تحویل داد.: «من نامه بازگرداندن همه تحریم‌های ایران را به رئیس شورای امنیت ارائه دادم. پیام ما بسیار ساده است: ایالات متحده هرگز اجازه نخواهد بزرگترین حامی تروریسم در جهان اجازه خرید و فروش اسلحه داشته باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ریچارد هاس: یکجانبه‌گرایی آمریکا را بیشتر از ایران منزوی کرده استرییس شورای روابط خارجی آمریکا: «آمریکا اول» به راستی به «آمریکا تنها» تبدیل شده است. سیاست خارجی یکجانبه‌گرایی آمریکا را بیشتر از ایران منزوی کرده است. خروج از برجام و سپس تلاش برای بهره‌بری از مزایایش کاری نشدنی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا رسماً از ایران به شورای امنیت شکایت کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمنابع غربی گزارش دادند که وزارت امور خارجه آمریکا با تسلیم شکوائیه‌ای علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایران را به نقض برجام متهم کرده و رسماً خواستار بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران شده است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نامه ظریف به رئیس شورای امنیت درباره تحریم‌های آمریکاوزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه این کشور را «اقدام غیرقانونی برای سوء استفاده از ساز و کارهای مندرج در توافق هسته‌ای» دانسته و آن را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات رژیم اسدوزیر امور خارجه آمریکا از اضافه شدن نام 6 تن از مقامات ارشد رژیم بشار اسد به فهرست افراد ویژه مشخص‌شده و بلوک‌شده در چارچوب قانون سزار خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

غروب تجارت؛ قطع روابط اقتصادی ایران و امارات بیشتر به زیان کدام کشور است؟تنش سیاسی یک هفته گذشته میان ایران و امارات عربی متحده اگر به کاهش بیشتر روابط تجاری و اقتصادی دو کشور منجر شود، کدام کشور زیان بیشتری را متحمل خواهد شد؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در پی اعتصاب غذا در زندان؛ حال نسرین ستوده وکیل زندانی وخیم شده استدر پی اعتصاب_غذا در زندان؛ حال نسرین_ستوده وکیل زندانی وخیم شده است رضا خندان، همسر خانم ستوده، همچنین اعلام کرد که به دلیل محدود بودن تلفن بند زنان اوین تا عصر شنبه از نسرین ستوده بی‌خبر خواهند ماند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »