برای تیرانداز مساجد در نیوزیلند حکم تاریخی «حبس ابد بدون امکان عفو مشروط» صادر شد

27/08/2020 09:56:00 ب.ظ

برای تیرانداز مساجد در #نیوزیلند حکم تاریخی «حبس ابد بدون امکان عفو مشروط» صادر شد

نیوزیلند, نیوزیلند

برای تیرانداز مساجد در نیوزیلند حکم تاریخی «حبس ابد بدون امکان عفو مشروط» صادر شد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا ـ دادگاهی در نیوزیلند برای یک متهم نژاد پرستى كه معتقد به برترى نژاد سفيد پوستان است و دو سال پیش با تیراندازی در دو مسجد، ۵۱ مسلمان را کشت، حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر کرد.وقتی قاضی کمرون ماندر روز پنج شنبه در پایان چهار روز دادرسی در دادگاه عالی «کرایست چرچ» این حکم را برای برنتون تارانت، شهروند استرالیایی، صادر کرد، او حرفی نزد. این اولین بار است که در نیوزیلند حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر می‌شود.

روز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ​​در جریان حمله مسلحانه به دو مسجد در نیوزیلند، دست‌کم ۴۹ تن کشته و بیش از ۲۰ نفر به طور جدی زخمی شدند. همان روز،‌ پرزیدنت ترامپ درتوئیتر واکنش نشان داد و نوشت: «بعد از کشتار وحشتناک در مسجدها، برای مردم نیوزلند صمیمانه ترین همدردی و بهترین آرزوها را دارم. ۴۹ انسان بی‌گناه بدون دلیل کشته و تعداد بیشتری هم زخمی شدند. آمریکا در کنار نیوزیلند می‌ایستد و هر کاری از دست‌مان بر بیاید انجام خواهیم داد. خدا همه را حفظ کند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

حکم حبس ابد، بدون حق تقاضای بخشش برای عامل تیراندازی در مساجد نیوزیلند«جنایات تو چنان شریرانه است که حتی اگر تا مرگت زندانی باشی حق مجازاتت ادا نخواهد شد.»

همزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی استهمزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی است آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است.

پژوهش جدید: بازنشستگی زودهنگام ممکن است برای سلامت فرد مضر باشدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آیا تامین جهیزیه برای ازدواج از سوی خانواده زن اجباری است؟

باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر استقهرمانپور در گفت‌وگو با ایلنا: باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر است

جایزهٔ ۵ میلیون دلاری برای یافتن دو آمریکایی ناپدید شده در افغانستانپُل اُوِربی محقق ۷۷ ساله که در حال تحقیق برای کتابش دربارهٔ مردم افغانستان بود در سال ۲۰۱۴ نزدیکِ شهر خوست در مرز افغانستان و پاکستان ناپدید شد.

Share via Email Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دادگاهی در نیوزیلند برای یک متهم نژاد پرستى كه معتقد به برترى نژاد سفيد پوستان است و دو سال پیش با تیراندازی در دو مسجد، ۵۱ مسلمان را کشت، حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر کرد.و افزود‌: «تا جایی که من تشخیص می‌دهم تو هیچ شفقتی نسبت به قربانیانت نداری.Share via Email Print this page هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، گفت که نگاه کشورش به ایران «ساده‌پندارانه» نیست و آلمان به نقش خطرناک ایران در منطقه واقف است در حالی که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید از ۳۰ شهریور تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران به اجرا درخواهد آمد، وزیر خارجه آلمان در تازه‌ترین اظهارنظر گفت که این کشور موافق تحریم تسلیحاتی ایران از طریق دیپلماتیک است.Share via Email Print this page یک پژوهش جدید که توسط یک کمیسیون علمی برجسته انجام شده و نتایج آن در ژورنال پزشکی بریتانیایی «لنست» منتشر شده است، نشان می‌دهد که بازنشستگی زودهنگام خطر ابتلا به آلزامیر را بالا می‌برد و یا دست کم موجب زوال شدید عقل و دیگر اختلالات شناختی می‌شود.

وقتی قاضی کمرون ماندر روز پنج شنبه در پایان چهار روز دادرسی در دادگاه عالی «کرایست چرچ» این حکم را برای برنتون تارانت، شهروند استرالیایی، صادر کرد، او حرفی نزد. این اولین بار است که در نیوزیلند حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر می‌شود. برنتون تارنت، در سال ۲۰۱۹ نمازگزاران دو مسجد النور و لینوود را در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به رگبار گلوله بست، که در اثر آن ۵۱ تن از آنان جان باختند و ۴۰ تن دیگر نیز زخمی شدند. روز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ​​در جریان حمله مسلحانه به دو مسجد در نیوزیلند، دست‌کم ۴۹ تن کشته و بیش از ۲۰ نفر به طور جدی زخمی شدند. گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، نیز در کنفرانس خبری با وزیر خارجه آلمان، با توجه به پایان دوره تحریم تسلیحاتی ایران در‌ تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) به خبرنگاران گفت که تمدید تحریم تسلیحاتی برای جلوگیری از دستیابی ایران به «تسلیحات پیشرفته و گسترش به‌کارگیری‌ آنها در خاورمیانه» ضروری است. همان روز،‌ پرزیدنت ترامپ در توئیتر واکنش نشان داد و نوشت : «بعد از کشتار وحشتناک در مسجدها، برای مردم نیوزلند صمیمانه ترین همدردی و بهترین آرزوها را دارم.. ۴۹ انسان بی‌گناه بدون دلیل کشته و تعداد بیشتری هم زخمی شدند. مطالعه دیگری نیز نشان می‌دهد که خطر از دست دادن حافظه اپیزودیک یا رویدادی در سالمندانی که زود بازنشسته شده‌اند - با در نظر گرفتن سن، جنسیت، درجه سلامت، و شرایط مالی یکسان - دو برابر بیشتر از سالمندانی است که هنوز کار می‌‌کنند.

آمریکا در کنار نیوزیلند می‌ایستد و هر کاری از دست‌مان بر بیاید انجام خواهیم داد. آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است. خدا همه را حفظ کند.» روز پنج شنبه ۶ شهریور، قاضی ماندر هنگام صدور این حکم اقدامات تارانت را «غیرانسانی» خواند و این محکوم ۲۹ ساله را «کاملا غرق در افکار خود» توصیف کرد: «شما خالی از هرگونه حس همدردی نسبت به قربانیان‌تان هستید.» تارانت از طریق وکیل خود به قاضی گفت که با حکم حبس ابد بدون عفو مشروط مخالفتی ندارد. خبرهای دیگر . او ماه گذشته وکلای قبلی‌اش را مرخص کرده بود. هیچ واکسنی برای این اختلال وجود ندارد و شرایط هر سال بدتر می‌شود.

حدود ۹۰ نجات یافته و اعضای خانواده قربانیان حملات ۱۵ مارس ۲۰۱۹ به مساجد «النور» و «لینوود» در جریان دادرسی در برابر دادگاه شهادت دادند. تارانت هنگام صحبت‌های شهود بی‌احساس نشسته بود.. تارانت در ماه مارس به شکلی غیرمنتظره‌ای مجرم بودن خود را پذیرفته بود. خبرهای بیشتر .