برای تیرانداز مساجد در نیوزیلند حکم تاریخی «حبس ابد بدون امکان عفو مشروط» صادر شد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صدای آمریکا ـ دادگاهی در نیوزیلند برای یک متهم نژاد پرستى كه معتقد به برترى نژاد سفيد پوستان است و دو سال پیش با تیراندازی در دو مسجد، ۵۱ مسلمان را کشت، حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر کرد.وقتی قاضی کمرون ماندر روز پنج شنبه در پایان چهار روز دادرسی در دادگاه عالی «کرایست چرچ» این حکم را برای برنتون تارانت، شهروند استرالیایی، صادر کرد، او حرفی نزد. این اولین بار است که در نیوزیلند حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر می‌شود.

روز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ​​در جریان حمله مسلحانه به دو مسجد در نیوزیلند، دست‌کم ۴۹ تن کشته و بیش از ۲۰ نفر به طور جدی زخمی شدند. همان روز،‌ پرزیدنت ترامپ در: «بعد از کشتار وحشتناک در مسجدها، برای مردم نیوزلند صمیمانه ترین همدردی و بهترین آرزوها را دارم. ۴۹ انسان بی‌گناه بدون دلیل کشته و تعداد بیشتری هم زخمی شدند. آمریکا در کنار نیوزیلند می‌ایستد و هر کاری از دست‌مان بر بیاید انجام خواهیم داد. خدا همه را حفظ کند.

روز پنج شنبه ۶ شهریور، قاضی ماندر هنگام صدور این حکم اقدامات تارانت را «غیرانسانی» خواند و این محکوم ۲۹ ساله را «کاملا غرق در افکار خود» توصیف کرد: «شما خالی از هرگونه حس همدردی نسبت به قربانیان‌تان هستید.» تارانت از طریق وکیل خود به قاضی گفت که با حکم حبس ابد بدون عفو مشروط مخالفتی ندارد. او ماه گذشته وکلای قبلی‌اش را مرخص کرده بود.

حدود ۹۰ نجات یافته و اعضای خانواده قربانیان حملات ۱۵ مارس ۲۰۱۹ به مساجد «النور» و «لینوود» در جریان دادرسی در برابر دادگاه شهادت دادند. تارانت هنگام صحبت‌های شهود بی‌احساس نشسته بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حکم حبس ابد، بدون حق تقاضای بخشش برای عامل تیراندازی در مساجد نیوزیلند«جنایات تو چنان شریرانه است که حتی اگر تا مرگت زندانی باشی حق مجازاتت ادا نخواهد شد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

همزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی استهمزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی است آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پژوهش جدید: بازنشستگی زودهنگام ممکن است برای سلامت فرد مضر باشدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا تامین جهیزیه برای ازدواج از سوی خانواده زن اجباری است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر استقهرمانپور در گفت‌وگو با ایلنا: باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جایزهٔ ۵ میلیون دلاری برای یافتن دو آمریکایی ناپدید شده در افغانستانپُل اُوِربی محقق ۷۷ ساله که در حال تحقیق برای کتابش دربارهٔ مردم افغانستان بود در سال ۲۰۱۴ نزدیکِ شهر خوست در مرز افغانستان و پاکستان ناپدید شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »