نیوزیلند, نیوزیلند, برنتون تارانت, حبس ابد بدون عفو مشروط

نیوزیلند, نیوزیلند

برای تیرانداز مساجد در نیوزیلند حکم تاریخی «حبس ابد بدون امکان عفو مشروط» صادر شد

برای تیرانداز مساجد در #نیوزیلند حکم تاریخی «حبس ابد بدون امکان عفو مشروط» صادر شد

27/08/2020 09:56:00 ب.ظ

برای تیرانداز مساجد در نیوزیلند حکم تاریخی «حبس ابد بدون امکان عفو مشروط» صادر شد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا ـ دادگاهی در نیوزیلند برای یک متهم نژاد پرستى كه معتقد به برترى نژاد سفيد پوستان است و دو سال پیش با تیراندازی در دو مسجد، ۵۱ مسلمان را کشت، حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر کرد.وقتی قاضی کمرون ماندر روز پنج شنبه در پایان چهار روز دادرسی در دادگاه عالی «کرایست چرچ» این حکم را برای برنتون تارانت، شهروند استرالیایی، صادر کرد، او حرفی نزد. این اولین بار است که در نیوزیلند حکم حبس ابد بدون امکان تقاضای عفو مشروط صادر می‌شود.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است المپیک 2020 توکیو| گرایی: آرزوی هر ورزشکاری مدال المپیک است/ به رؤیایم رسیدم- اخبار کشتی و وزنه برداری - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

روز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ​​در جریان حمله مسلحانه به دو مسجد در نیوزیلند، دست‌کم ۴۹ تن کشته و بیش از ۲۰ نفر به طور جدی زخمی شدند. همان روز،‌ پرزیدنت ترامپ درتوئیتر واکنش نشان داد و نوشت: «بعد از کشتار وحشتناک در مسجدها، برای مردم نیوزلند صمیمانه ترین همدردی و بهترین آرزوها را دارم. ۴۹ انسان بی‌گناه بدون دلیل کشته و تعداد بیشتری هم زخمی شدند. آمریکا در کنار نیوزیلند می‌ایستد و هر کاری از دست‌مان بر بیاید انجام خواهیم داد. خدا همه را حفظ کند.»

روز پنج شنبه ۶ شهریور، قاضی ماندر هنگام صدور این حکم اقدامات تارانت را «غیرانسانی» خواند و این محکوم ۲۹ ساله را «کاملا غرق در افکار خود» توصیف کرد: «شما خالی از هرگونه حس همدردی نسبت به قربانیان‌تان هستید.»تارانت از طریق وکیل خود به قاضی گفت که با حکم حبس ابد بدون عفو مشروط مخالفتی ندارد. او ماه گذشته وکلای قبلی‌اش را مرخص کرده بود. headtopics.com

حدود ۹۰ نجات یافته و اعضای خانواده قربانیان حملات ۱۵ مارس ۲۰۱۹ به مساجد «النور» و «لینوود» در جریان دادرسی در برابر دادگاه شهادت دادند. تارانت هنگام صحبت‌های شهود بی‌احساس نشسته بود.تارانت در ماه مارس به شکلی غیرمنتظره‌ای مجرم بودن خود را پذیرفته بود.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

Telegram: Instant View

حکم حبس ابد، بدون حق تقاضای بخشش برای عامل تیراندازی در مساجد نیوزیلند«جنایات تو چنان شریرانه است که حتی اگر تا مرگت زندانی باشی حق مجازاتت ادا نخواهد شد.»

همزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی استهمزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی است آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است.

پژوهش جدید: بازنشستگی زودهنگام ممکن است برای سلامت فرد مضر باشدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آیا تامین جهیزیه برای ازدواج از سوی خانواده زن اجباری است؟

باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر استقهرمانپور در گفت‌وگو با ایلنا: باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر است

جایزهٔ ۵ میلیون دلاری برای یافتن دو آمریکایی ناپدید شده در افغانستانپُل اُوِربی محقق ۷۷ ساله که در حال تحقیق برای کتابش دربارهٔ مردم افغانستان بود در سال ۲۰۱۴ نزدیکِ شهر خوست در مرز افغانستان و پاکستان ناپدید شد.