برای نخستین‌بار یک زن سیاه‌پوست قاضی دیوان عالی آمریکا شد - BBC News فارسی

18/01/1401 11:37:00 ب.ظ

سنای آمریکا با ۵۳ رای موافق در برابر ۴۷ رای مخالف، کتانجی براون جکسون را به عنوان نخستین قاضی زن سیاه‌پوست به دیوان عالی این کشور فرستاد.

سنای آمریکا با ۵۳ رای موافق در برابر ۴۷ رای مخالف، کتانجی براون جکسون را به عنوان نخستین قاضی زن سیاه‌پوست به دیوان عالی این کشور فرستاد. پادکست پایان پادکست با توجه به جوانی خانم جکسون، دموکرات‌ها امیدوارند که او برای چند دهه در این کرسی حضور داشته باشد هر چند ورود او به جمع ۹ نفره قضات دیوان عالی، موازنه گرایشات سیاسی این نهاد مرجع را بر هم نخواهد زد و همچنان ۶ قاضی محافظه کار در...

پادکست پایان پادکست با توجه به جوانی خانم جکسون، دموکرات‌ها امیدوارند که او برای چند دهه در این کرسی حضور داشته باشد هر چند ورود او به جمع ۹ نفره قضات دیوان عالی، موازنه گرایشات سیاسی این نهاد مرجع را بر هم نخواهد زد و همچنان ۶ قاضی محافظه کار در برابر ۳ قاضی دموکرات و لیبرال قرار دارند.

خانم جکسون گفته رویه قضاوت او به این صورت است که او بر توجه به نص قانون اساسی اصرار دارد و به جای آن که در پی توافق و اجماع با قضات دیگر برود طرفدار سبک "روش‌مندی (متدولوژیک) است. دیوان عالی مسئول برخی از تصمیم‌های سرنوشت‌ساز برای آمریکایی‌هاست و اغلب حرف آخر را در مورد قوانین به شدت جنجالی، اختلاف‌ها میان ایالات و دولت فدرال و درخواست‌های نهایی استیناف در مورد توقف احکام اعدام می‌زند.

دوره انتصاب قضات دیوان عالی مادام العمر است. اعضای دیوان عالی را رئیس‌جمهور نامزد می‌کند و باید توسط مجلس سنا تایید شوند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آمریکا و استعماری جهانی صلیبچیها با فروپاشی کامل روبرست اینوع گزینشها مشکلی را حل نمیکند.

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟

جنگ اوکراین؛ مجمع عمومی سازمان ملل به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای دادرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه به کی‌یف سفر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: خیلی زحمت کشیدن. مگر جنایتهای رنگارنگی که تشگیلات فاشیسم شئونیزم‌ فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران سالهاست بر ملتهای ایرانیان میکند کمتر از جنایتهای روسیه به اوکراین است چرا صلیبچیهای ناتو بیش از ۱۰۰ ساله خاموشی اختیار کردند اکنون هم با فاشیسم به مذاکره نشسته اند؟!!!... عربستان در زمان ریاست شورا بزرگترین مراسم اعدام خودش رو برگزار کرد آمریکا چرا کاری برای تعلیقش نکرد؟

نویسنده اثر «چگونه شوهر خود را به قتل برسانیم» به اتهام قتل همسرش بازداشت شدیک رمان‌نویس آثار عاشقانه در آمریکا که پیشتر اثری به نام «چگونه شوهر خود را به قتل برسانیم» منتشر کرده بود، به اتهام قتل همسر خود بازداشت شده است. روانی بوده خودش به نسخه خودش عمل کرده 🤔 😂😂😂😂

واکنش‌‌ها به حملات اخیر به طلاب و روحانیون در ایرانحمله با چاقو به چند روحانی در حرم امام رضا در شهر مشهد ایران با واکنش شمار زیادی از مقامات و شخصیت‌های دینی این کشور مواجه شده است. - خبرگزاری آناتولی

چند نهاد حقوق بشری نسبت به تهدید شاهدان دادگاه آبان به مرگ هشدار دادند۱۵ نهاد حقوق بشری ازسازمان‌های بین‌المللی خواستند اقدامات ضروری برای خاتمه دادن به آزارهای حکومت ایران علیه شاهدان دادگاه_بین‌المللی_مردمی_آبان و خانواده‌های آنها انجام دهند. اعتراضات_آبان_۹۸ اخبار_ایران

چین به آمریکا درباره سفر نانسی پلوسی به تایوان هشدار دادسفر احتمالی نانسی پلوسی به تایوان از سوی دیگر با انتشار خبری مبنی بر فروش تجهیزات تازه نظامی آمریکا به تایپه همزمان شده است. جزئیات بیشتر🔽 واین شروع کابوس چین خواهد بود . تا امریکا ودار و دسته اش نقشه ای که هم اکنون برای روسیه کشیده است را برای چین نیز پیاده کند.