برای نخستین بار در تاریخ از شمار نگهبانان برج سلطنتی لندن کاسته می‌شود

30/04/1399 04:29 ب.ظ

برای نخستین بار در تاریخ از شمار نگهبانان برج سلطنتی لندن کاسته می‌شود بیشتر بخوانید🔽

مدیران برج لندن در مورد توانایی پرداخت هزینه‌های نگهداری و مرمت و حتی پول آب و برق این بنا نیز ابراز تردید کرده‌اند. برج لندن با نام رسمی قصر سلطنتی و قلعه نظامی برج لندن علیاحضرت، قلعه‌ای تاریخی است که در سمت شمالی رود تیمز در مرکز لندن واقع شده‌است. در نقطه‌ای که اکنون این برج قرار گرفته احتمالاً ابتدا یک دژ بریتانیایی و سپس یک دژ رومی وجود داشته‌ است.

بر اساس پیش‌بینی مسئولان این بنای تاریخی و گردشگری بریتانیا، میزان درآمد حاصل از دیدار گردشگران از این مکان حتی در اوایل سال ۲۰۲۳ نیز به سطح مشابه در سال ۲۰۱۹ نخواهد رسید.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در ایران؛ هشدار عضو ستاد ملی کرونا در مورد نسل‌کشی کرونا در ایران

جریمه ۱۴۰ دلاری برای عدم استفاده از ماسک در استرالیاجریمه ۱۴۰ دلاری برای عدم استفاده از ماسک در استرالیا بنابر اعلام مقامات ایالت ویکتوریا، استفاده از ماسک در دو شهر ملبورن و میچل شایر (Mitchell Shire) اجباری می‌شود و افراد خاطی به پرداخت ۱۴۰ دلار جریمه نقدی محکوم خواهند شد.

الکاظمی: ایران برای ایجاد ثبات در منطقه همکاری کندنخست وزیر عراق خواستار همکاری ایران برای ایجاد امنیت و استقرار در منطقه شد. - خبرگزاری آناتولی

همه‌گیری کرونا در سطح جهان برای دومین روز متوالی رکوردشکنی کردهمه‌گیری «کووید ۱۹» در سطح جهان تاکنون جان بیش از ۶۰۰ هزار نفر را در کشورهای مختلف گرفته است.

آیا ظریف در سفر بغداد حامل پیام برای عربستان است؟ | DW | 19.07.2020نخست‌وزیر عراق یک روز پس از دیدار با ظریف به ریاض می‌رود و فردای آن به تهران؛ آیا او میان ایران و عربستان میانجیگری می‌کند؟ این پرسشی است که ظریف پاسخ دقیقی به آن نداده و منابع عراقی درباره آن متناقض نظر داده‌اند.

تقدیر بارزانی از ایران برای حفظ ثبات در منطقه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimگفت‌وگو وزیر خارجه ایران و رئیس منطقه کردستان عراق ظریف: ایران همواره به دنبال توسعه و تقویت روابط خود با منطقه کردستان عراق است بارزانی: ایران همسایه مهم برای عراق و اقلیم کردستان است ما هرگز حمایت‌های ایران را فراموش نخواهیم کرد بارزانی در دیدار با ظریف: اقلیم کردستان هرگز به محلی برای تهدید منافع و امنیت جمهوری اسلامی ایران تبدیل نخواهد شد

۳۷ نگهبان برج لندن وظیفه تشریفاتی مراقبت از جواهرات سلطنتی موجود در این کاخ قدیمی را بر عهده دارند و در همان جا نیز زندگی می‌کنند. دیدن این افراد که به طور سنتی قوی‌هیکل بوده و به همین دلیل به آنها «گاوخور» می‌گویند، بخشی از تفریح گردشگران را تشکیل می‌دهد. آنها در اصل بخشی از نیروهای گارد سلطنتی بریتانیا بودند که نقش محافظ شخصی پادشاه را داشتند. اما در قرن شانزدهم، پادشاه هنری هشتم دستور داد این افراد مراقبت از برج لندن را بر عهده گیرند.

برج لندن با نام رسمی قصر سلطنتی و قلعه نظامی برج لندن علیاحضرت، قلعه‌ای تاریخی است که در سمت شمالی رود تیمز در مرکز لندن واقع شده‌است. در نقطه‌ای که اکنون این برج قرار گرفته احتمالاً ابتدا یک دژ بریتانیایی و سپس یک دژ رومی وجود داشته‌ است.

بر اساس پیش‌بینی مسئولان این بنای تاریخی و گردشگری بریتانیا، میزان درآمد حاصل از دیدار گردشگران از این مکان حتی در اوایل سال ۲۰۲۳ نیز به سطح مشابه در سال ۲۰۱۹ نخواهد رسید.

کاهش دستمزد و اخراج نگهبانان برج لندن بی‌پیشینه است. آنها در سال ۲۰۱۹ برای نخستین بار به دلیل انتقادی که از میزان حقوق بازنشستگی خود داشتند، اعتصاب کردند.