برادر ناتنی پادشاه اردن در اقدامی اعتراضی عنوان سلطنتی خود را کنار گذاشت

14/01/1401 11:00 ب.ظ

🔺برادر ناتنی پادشاه اردن در اقدامی اعتراضی عنوان سلطنتی خود را کنار گذاشت ▪️به گزارش آسوشیتدپرس شاهزاده حمزه در حساب رسمی توییتر خود نوشت که نمی‌تواند اعتقاداتش را با رویکردها، سیاست‌ها و روش‌های فعلی تطبیق دهد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

یکی از برادران ناتنی پادشاه اردن در اعتراض آشکار به نحوه اداره کشور، عنوان سلطنتی خود را کنار گذاشت. این اتفاق تازه‌ترین رخداد علنی است که از وجود اختلافات و رقابت‌ها در دربار سلطنتی اردن حکایت می‌کند.

شاهزاده حمزه بن حسین، سال گذشته متهم شد که به همراه چندین تن دیگر از اعضای خانواده سلطنتی و مقامات سابق این کشور برای کودتا علیه ملک عبدالله، پادشاه اردن، تلاش کرده‌اند. بعد از این اتفاق او تحت بازداشت خانگی قرار گرفت ولی پس از مدت کوتاهی با پادشاه اردن دوباره بیعت کرد.

او در این پیام توئیتری از انتقاد مستقیم نسبت به ملک عبدالله دوم و نخبگان حاکم خودداری کرد اما لحن او حاکی از آن بود که شکاف در دربار سلطنتی آن‌گونه که دربار اردن پیشتر مدعی شده بود، اصلاح نشده است. عبدالله و حمزه پسران ملک حسین هستند که قبل از مرگ در سال ۱۹۹۹، نزدیک به نیم قرن بر اردن حکومت کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

فکر نمیکنید این خبرهای نسنجیده به ضرر شاهزاده رضا پهلوی با 98% رای عماریون است آخ ما جواب چهل هزار سایبری سپاه پاسداران چی بدهیم که شب و روز دارن بنفع شاهزاده فعالیت میکنند‼😜😜 عمار_ملکی_گوه_خورد دستور داشته حکومت اردن رو سرنگون کنه اما حالا که لو رفته ادای اپوزوسیون دموکراسی خواه رو درمیاره! یاد محسن سازگارا و مسعود بهنود و بنی خر افتادم. خدا شاه اردن را حفظ کند. خاریست در چشم بایدن و اوباما. مثل بقیه رهبران وطن دوست!

واین شروع زوال این ملک وملت خواهدبود ومدتی دیگه ناگهان گروههای تندرویی مانند بوکوحرام یا طالبان یا داعش ووهابی وسلفی بلایی بروزشان خواهندبرد که امروزشان بشه ارزوشان اردن چی داره که ارزش پولش از دلار و یورو بالاتره؟ روش ایشون چیه؟ شهر وین چندین سال پیاپی مقام اول کیفیت استاندارهای زندگی 'در جهان' رو به دست می آورد بعد یه آدم اوسکول فاسد فاشیست میگفت شهردارها خوب عمل نکردن تو مناظره ها بهش میگفتن چی کار میخوای بکنی از مقام اول بالاتر نیست

عمران‌خان در آستانه سلب اعتماد از او هواداران خود را به تظاهرات فراخواندعمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در آستانه سلب اعتماد از او در پارلمان از هواداران خود خواست تا یکشنبه 3 آوریل، قبل از آغاز جلسه پارلمان، با حضور در خیابان‌ها،

ارتش پاکستان نقش خود در شرایط سیاسی کنونی کشور را رد کردژنرال بابار افتخار، مدیر روابط عمومی ارتش پاکستان یک‌شنبه 3 آوریل پس از لغو بررسی جلسه سلب اعتماد پارلمان به عمران خان، نخست‌وزیر این کشور و طرح برخی

سفیر روسیه در لندن: تسلیحات بریتانیا در اوکراین را هدف قرار می‌دهیممسکو با اشاره به کمک‌های نظامی کشورهای غربی به‌ویژه بریتانیا به اوکراین گفت، هدف قرار دادن این تسلیحات برای روسیه مشروعیت قانونی دارد.آندره کارلین، سفیر بیشرف مردم عادی میکشی. حرمزاده مردم عادی چرا

عمران خان، آمریکا را به دست داشتن در اقدام به کودتا در پاکستان متهم کردعمران_خان، آمریکا را به دست داشتن در اقدام به کودتا در پاکستان متهم کرد

سفیر روسیه در لندن: تسلیحات بریتانیا در اوکراین را هدف قرار می‌دهیممسکو با اشاره به کمک‌های نظامی کشورهای غربی به‌ویژه بریتانیا به اوکراین گفت، هدف قرار دادن این تسلیحات برای روسیه مشروعیت قانونی دارد.آندره کارلین، سفیر

اسکوچیچ: می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم/ بازی در قطر مثل بازی در آزادی استاسکوچیچ: *می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم پیروزی ایران مقابل انگلیس یکی از بزرگترین شوک‌های تاریخ جام‌جهانی خواهد بود *بازی در قطر مثل بازی در «آزادی» است *هدف ما عبور از گروه است *در بازی با انگلیس هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد باید قبل از بازی ایران و انگلیس برای بچه های تیم ملی فیلم رمبو و راکی پخش کنن تا روحیه بگیرن بعد وارد زمین بشن !!😁😁🖐🖐🖐🖐🖐😉😉😉😉 وقتی مطمئنی مگوایر هم تو ترکیبه و تو اینجوری ۱۲ بازیکن توزمین داری:

به گزارش آسوشیتدپرس شاهزاده حمزه روز یکشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای در حساب رسمی توییتر خود با اعلام این خبر نوشت که نمی‌تواند اعتقاداتش را با رویکردها، سیاست‌ها و روش‌های فعلی تطبیق دهد.

این اتفاق تازه‌ترین رخداد علنی است که از وجود اختلافات و رقابت‌ها در دربار سلطنتی اردن حکایت می‌کند.

شاهزاده حمزه بن حسین، سال گذشته متهم شد که به همراه چندین تن دیگر از اعضای خانواده سلطنتی و مقامات سابق این کشور برای کودتا علیه ملک عبدالله، پادشاه اردن، تلاش کرده‌اند. بعد از این اتفاق او تحت بازداشت خانگی قرار گرفت ولی پس از مدت کوتاهی با پادشاه اردن دوباره بیعت کرد.

او در این پیام توئیتری از انتقاد مستقیم نسبت به ملک عبدالله دوم و نخبگان حاکم خودداری کرد اما لحن او حاکی از آن بود که شکاف در دربار سلطنتی آن‌گونه که دربار اردن پیشتر مدعی شده بود، اصلاح نشده است.

عبدالله و حمزه پسران ملک حسین هستند که قبل از مرگ در سال ۱۹۹۹، نزدیک به نیم قرن بر اردن حکومت کرد.

عبدالله پس از روی کارآمدن، حمزه را به عنوان ولیعهد منصوب کرده بود، اما در سال ۲۰۰۴ این عنوان را از او پس گرفت.