برادران افکاری از زندان 'به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند' | DW | 05.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وکیل برادران افکاری، محکومان اعتراضات سال مرداد ۹۷ از انتقال هر سه برادر از زندان عادل‌آباد شیراز به مکان‌هایی نامعلوم خبر داده است. این خبر به نگرانی‌ها در مورد احتمال اجرای حکم اعدام نوید افکاری دامن زده است.

حسن یونسی، وکیل برادران افکاری، محکومان اعتراضات مرداد ۹۷، در گفت‌وگو با پایگاه خبری "امتداد" گفت، نوید، وحید و حبیب افکاری از زندان عادل‌‌آباد شیراز به مکان‌هایی نامعلوم منتقل شده ‌و خانواده از آن‌ها بی‌خبر است.

او همچنین گفت، حبیب افکاری نیز که مطابق قرار هفتگی قرار بود با خانواده‌اش دیدار کند از ملاقات محروم و به محلی نامشخص منتقل شده است.مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ایرانی ساکن آمریکا نیز در توییتی از"احتمال اعدام مخفیانه نوید افکاری" سخن گفته و نوشته است، بعد از انتقال او به مکانی نامشخص"حبیب و وحید را نیز با کتک به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند."

قوه قضائیه نوید افکاری را متهم کرده که که در ۱۱ مرداد سال ۹۷ حسن ترکمان، کارمند حراست اداره آبفای شیراز را به ضرب چاقو کشته است. دادگاه برای صدور حکم خود به یک فیلم نیز استناد کرده است. اما وکیل نوید می‌گوید، فیلم دوربین‌های مغازه‌ای نزدیک به محل قتل مربوط به"یک ساعت قبل از وقوع جرم" است. یونسی ابراز امیدواری کرد که امکان پذیرش درخواست اعاده دادرسی متهمان به وجود بیاید و تحقیقات نیز مجددا انجام و ادله دادگاه مجددا رسیدگی شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ از رهبران ایران خواست نوید افکاری را اعدام نکنند - BBC News فارسیدونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توییتی از رهبران ایران تقاضا کرده است از اعدام نوید افکاری، کشتی گیر ۲۷ ساله ای که به اتهام قتل یک کارمند حراست محکوم شده اما می گوید تحت شکنجه اقرار کرده و بی گناه است، خودداری کنند. دولت برای پنهان کردن هویت مسئولین خود در شرکتهای گاز در سالهای گذشته با استناد به مفاد قراردادهای حجمی کارگری و تحمیل آن با فریبکاری به کارگرانی که قرارداد یا طرف حساب مستقیم این شرکتها نبوده مردم را با این قراردادها در شرکتهای گاز در سالهای گذشته به گروگان گرفته و در زمان ورود بخش خصوصی که عوامل بسیجی و آخوندزاده ها در آن نقش به سزائی داشته و عمدتا از مهره های کلیدی و یا از عوامل حراستی بوده اند و با ارائه برگه های عضویت به تمامی کارکنان و به کارگرانی که قرارداد مستقیم در این شرکتها بوده و یا ا
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ از رهبران ایران خواست نوید افکاری را اعدام نکنندرئیس جمهور آمریکا از رهبران ایران خواست که از اعدام نوید افکاری٬ کشتی گیر جوان ایرانی خودداری کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ به رژیم ایران: نوید افکاری را اعدام نکنیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ خطاب به رهبران ایران: نوید افکاری را اعدام نکنید | DW | 04.09.2020ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از رهبران ایران خواست نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی را اعدام نکنند. کشتی‌گیران جهان نیز از مقامات ایرانی خواستند حکم اعدام نوید را لغو کنند. مادر نوید افکاری خواستار دادگاه عادلانه شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اهداف سفر وزیر امورخارجه سوییس به تهران از زبان سخنگوی وزارت امورخارجهسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت:‏ محمد جواد ظریف روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه در تهران میزبان «ایگنازیو کاسیس»، وزیر امور خارجه سوییس و هیئت همراه وی خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »