برادر یک زندانی سیاسی در سردشت به دست نیروهای نظامی کشته شد

23/07/1400 01:33 ب.ظ

«ژیان علی‌پور»، کولبر اهل سردشت و برادر زندانی سیاسی كُرد، هوشمند علی‌پور در تیراندازی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی کشته شد.این کولبر از پشت مورد اصابت یک گلوله قرار گرفته و گلوله از سینەاش بیرون آمده است. اخبار_ایران آذربایچان_غربی

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو ، در شامگاه شنبه ۲۲ مهر۱۴۰۰، نیروهای هنگ مرزی سردشت مستقر در پایگاه بیتوش به سوی شماری از کولبران تیراندازی کرده و یک کولبر را به قتل رساندند.

هه‌نگاو هویت این کولبر را ژیان علی‌پور اعلام کرده و نوشته است که وی در حین کولبری در ارتفاعات مرزی آلان سردشت و از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله نیروهای هنگ مرزی قرار گرفته‌ است.

گفته شده که این کولبر از ناحیه پشت مورد اصابت یک گلوله قرار گرفته و گلوله از سینەاش بیرون آمده است. «ژیان علی‌پور»، اهل روستای «بیژوی» از توابع سردشت و پدر دو فرزند بود.

ادامه مطلب:
iranwire »

محکومیت یک نماینده مجلس به حبس برای مدیریت کانال تلگرامیبه تخم چپ پدربزرگم

پلیس امنیت تهران به ویدیوی بازداشت خشن یک زن واکنش نشان داد

یک عضو سابق شورای استان غور افغانستان ترور شدیک عوض سابق شورای استان غور افغانستان در حمله مسلحانه افراد ناشناس کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

یک سرباز آذربایجان در پی تیراندازی گروه‌های مسلح ارمنی شهید شدگروه‌های مسلح غیرقانونی ارمنی در منطقه تحت کنترل نیروهای روسیه در قره‌باغ به مواضع ارتش آذربایجان آتش‌ گشودند که در پی آن یک سرباز آذربایجان شهید شد. - خبرگزاری آناتولی

عملیات ربودن یک نظامی پیشین ایران در ترکیه ناکام ماند🔺عملیات ربودن یک نظامی پیشین ایران در ترکیه ناکام ماند ▪️عملیات آدم‌ربایی در استان وان ترکیه برای ربودن یک مقام نظامی پیشین ایرانی، با دخالت سازمان اطلاعات ترکیه و همکاری پلیس این کشور شکست خورد و هشت نفر دستگیر شدند. ⬇️ بیشتر بخوانید: کی بود؟ به تخمم جالبه تا همین یکماه پیش ترکیه در استرداد سیاسیون با آخوندها همکاری می‌کرد اما الان بخاطر آذربایجان موضعش عوض شد 😂

گزارش یک آدم‌ربایی دیگر در ترکیه؛ دستگیری ماموران جمهوری اسلامی

استان‌وایر- «ژیان علی‌پور»، کولبر اهل سردشت و برادر زندانی سیاسی كُرد، هوشمند علی‌پور در تیراندازی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی کشته شد.

به گزارش سازمان حقوق بشری

هه‌نگاو

، در شامگاه شنبه ۲۲ مهر۱۴۰۰، نیروهای هنگ مرزی سردشت مستقر در پایگاه بیتوش به سوی شماری از کولبران تیراندازی کرده و یک کولبر را به قتل رساندند.

هه‌نگاو هویت این کولبر را ژیان علی‌پور اعلام کرده و نوشته است که وی در حین کولبری در ارتفاعات مرزی آلان سردشت و از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله نیروهای هنگ مرزی قرار گرفته‌ است.

گفته شده که این کولبر از ناحیه پشت مورد اصابت یک گلوله قرار گرفته و گلوله از سینەاش بیرون آمده است.

«ژیان علی‌پور»، اهل روستای «بیژوی» از توابع سردشت و پدر دو فرزند بود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: