بد رفتاری با اویغورها؛ چین در اقدامی متقابل چند مسئول آمریکایی و کانادایی را تحریم کرد

27/03/2021 09:30:00 ب.ظ

بد رفتاری با اویغورها؛ چین در اقدامی متقابل چند مسئول آمریکایی و کانادایی را تحریم کرد جزئیات بیشتر🔽

چین, اویغورها

بد رفتاری با اویغورها ؛ چین در اقدامی متقابل چند مسئول آمریکایی و کانادا یی را تحریم کرد جزئیات بیشتر🔽

اتحادیه اروپا، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا روز دوشنبه در تازه‌ترین واکنش به بدرفتاری با اقلیت اویغور تعدادی از مسئولان گذشته و فعلی استان سین‌کیانگ را تحت تحریم ‌های جدید قرار دادند.

چین روز شنبه در واکنش به تحریم‌هایی که به دلیل نحوه برخورد با اقلیت اویغور از سوی واشنگتن و اتاوا علیه پکن وضع شده بود سه شخصیت و یک نهاد آمریکایی و کانادایی را تحریم کرد.وزارت امور خارجه چین با اعلام این تصمیم در بیانیه‌ای تصریح کرد: «دو عضو یک نهاد آمریکایی موسوم به کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی به نام‌های گایل مانشین و تونی پرکینز به همراه مایکل چانگ، نماینده پارلمان کانادا و نیز یک کمیسیون حقوق بشری پارلمان این کشور تحت تحریم‌های پکن قرار گرفته و حق ورود به سرزمین‌ اصلی چین، هنگ‌کنگ و ماکائو را ندارند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

باور کنید من اینا رو بهتر از هر کسی میشناسم.به هیچ عنوان انگیزه انسانی ندارن در دفاع از اقلیتها.یکی رو بالا میبرن.یکی رو زمین میکوبن.به یکی امتیاز میدن.یکی رو میکنن مسئول کنترل اون یکی.اینقدر بین ادیان و باورها تفرقه افکنی میکنن،که چیزی جز نفرت از هم بوجود نمیاد.یهوبی همه از هم فقط شما غربیها میتوانید اینقدر پست و رذل باشید.

شروع بد عزیزی خادم با یک انتخاب عجیب؛ سالی که نکوست...رئیس جدید فدراسیون فوتبال با انتصاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی

وزیر اطلاعات اسرائیل: توافق بد با ایران منجر به جنگ در منطقه می‌شودوزیر اطلاعات اسرائیل: توافق بد با ایران منجر به جنگ در منطقه می‌شود الی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل می گوید توافق بد اتمی با جمهوری اسلامی ایران، منطقه را به سمت جنگ و درگیری نظامی می کشاند. بیشتر بخوانید: بزنید دیگه چی شد پس با برجام یا بدون برجام جایی برای شما اسرائیلیها نیست صبر اسرائیل ب پایتختی اورشلیم اَبَدی نیست. حزب دموکرات و بایدن اشتباه کنند عواقب آن را خواهند دید. از ما گفتن 🤚🚶‍♂️

اسرائیل: توافق «بد» با ایران منطقه را به سوی جنگ سوق می‌دهدایلی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل، روز پنجشنبه 29 آوریل در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «رویترز» گفت، یک توافق «بد» با ایران ممکن است منطقه را به سوی جنگ سوق

۱۹ میلیون ایرانی در شرایط بد حاشیه نشینی زندگی می‌کنند/ با بحران جدی مسکن مواجه هستیمرییس انجمن مدیریت پروژه ایران اظهار داشت: شاهد مشکلات در بحث ازدواج جوانان، حاشیه نشینی و معضلات اجتماعی هستیم امروز 19 میلیون نفر در ایران حاشیه نشین هستند و در بدترین وضعیت زندگی می کنند و به طوری که نه بهداشت دارند و نه سلامت.

Aa چین روز شنبه در واکنش به تحریم‌هایی که به دلیل نحوه برخورد با اقلیت اویغور از سوی واشنگتن و اتاوا علیه پکن وضع شده بود سه شخصیت و یک نهاد آمریکایی و کانادایی را تحریم کرد.به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فدراسیون فوتبال ایران که در سال‌های گذشته تحت ریاست علی کفاشیان و مهدی تاج عملکرد پر حرف و حدیث و پر انتقادی را پشت سر گذاشته، بر خلاف انتظارها با برگزاری مجمع انتخاباتی و ریاست جدید هم ظاهراً قرار نیست روی ریل و مسیر تصمیمات درست و اصولی قرار بگیرد و همچنان شاهد تصمیماتی هستیم که از هر طرف به آن نگاه کنیم نه دلیل موجهی برایش پیدا می‌شود و نه آینده روشنی می‌توان برایش متصور بود.وزیر اطلاعات اسرائیل می گوید توافق بد اتمی با جمهوری اسلامی ایران ، منطقه را به سمت جنگ و درگیری نظامی می کشاند.دهد.

وزارت امور خارجه چین با اعلام این تصمیم در بیانیه‌ای تصریح کرد: «دو عضو یک نهاد آمریکایی موسوم به کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی به نام‌های گایل مانشین و تونی پرکینز به همراه مایکل چانگ، نماینده پارلمان کانادا و نیز یک کمیسیون حقوق بشری پارلمان این کشور تحت تحریم‌های پکن قرار گرفته و حق ورود به سرزمین‌ اصلی چین، هنگ‌کنگ و ماکائو را ندارند.» در بیانیه وزارت امور خارجه چین تاکید شده که ایالات متحده و کانادا پیش‌تر بر اساس «شایعات و اطلاعات نادرست» دست به اعمال تحریم علیه پکن زده‌‌اند. مجتبی خورشیدی همان کسی است که خبر انتصابش به عنوان سرپرست تیم ملی جنجال‌های عنوان شده را بپا کرد و انتقادها به این انتصاب عزیزی خادم از زمان انتشار خبر شروع شده و تا این لحظه همچنان ادامه دارد. در این بیانیه آمده است که مسئولان تحریم شده ضمن منع شدن از هرگونه ارتباط و نیز تجارت با شهروندان، نهاد‌ها و سازمان‌‌های چینی، بایست هرگونه بازی سیاسی در خصوص مسائل مرتبط با استان سین‌کیانگ را متوقف کنند و از هرگونه دخالت در امور داخلی چین بپرهیزند.» از دید وزیر اطلاعات اسرائیل، قدرت‌های جهانی علاوه بر اینکه باید مانع از ادامه توان غنی‌سازی و ساخت موشک بالیستیک توسط جمهوری اسلامی شوند، باید جلوی تامین مالی گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران را که سبب بی‌ثباتی در منطقه می‌شود ،. وزارت امور خارجه چین با طرح چنین هشدارهایی به افراد تحت تحریم در آمریکا و کانادا تهدید کرده که اگر این افراد به هشدارهای یاد شده توجه نکنند «انگشت خود را خواهند سوزاند. برای آگاهی از اهمیت این پست کافی است بدانیم پیش از این شخصی مثل محمدرضا ساکت با آن رزومه قوی در مدیریت باشگاه سپاهان و افتخارات بی‌‌شماری که در این باشگاه به دست آورد و خیلی‌ها او را در قد و قواره ریاست فدراسیون فوتبال می‌دانستند بر عهده داشت است و حالا.» پکن پیشتر در همین ارتباط ضمن هشدار به بریتانیا در خصوص دخالت در امور داخلی چین، چند شخص حقیقی و حقوقی بریتانیایی را نیز تحریم کرده بود. غنی‌سازی اورانیوم و فعالیت موشکی وزیر اطلاعات اسرائیل همچنین گفت: «قدرت‌های جهانی علاوه بر منع ایران از غنی‌سازی اورانیوم و تولید موشک‌های بالستیک، باید از تأمین مالی گروه‌های شبه‌نظامی توسط تهران جلوگیری کنند».

چین به دلیل آنچه از سوی نهاد‌های مدافع حقوق بشر و نیز سازمان‌های بین‌المللی «سرکوب» و حتی «نسل‌کشی» اقلیت مسلمان ایغور در استان سین‌کیانگ خوانده شده به شدت تحت انتقاد کشورهای غربی و جامعه بین‌المللی قرار دارد.. اتحادیه اروپا، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا روز دوشنبه در تازه‌ترین واکنش به بدرفتاری با اقلیت اویغور تعدادی از مسئولان گذشته و فعلی استان سین‌کیانگ را تحت تحریم‌های جدید قرار دادند؛ اقدامی که بلافاصله با واکنش تلافی جویانه پکن علیه مسئولان اروپایی و بریتانیایی همراه شد. . ابهام در این انتخاب مختص رسانه‌ها و منتقدان و پیشکسوتان  فوتبال نیست و اگر سری به صحبت‌های اعضای هیات رئیسه فدراسیون هم بزنید می‌بینید که اگرچه نمی‌خواهند در صحبت‌های خود علنا با تصمیم رئیس فدراسیون مخالفت کنند ولی تلویحاً نارضایتی و بدتر از آن بی خبری خود را از این انتصاب عجیب و پر حرف و حدیث مطرح کرده‌اند.