بخشنامه جدید سازمان زندان‌ها؛ 'نوشدارو پس از مرگ سهراب' | DW | 11.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سه روز پس از مرگ بکتاش آبتین، نویسنده و شاعر زندانی، به دلیل عدم رسیدگی پزشکی، سازمان زندان‌ها بخشنامه‌ای صادر کرده که در آن تصریح شده زندانی بیمار باید فورا و حتی بدون دستور قضایی به بیمارستان منتقل شود.

سازمان زندان‌‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی ایران طی بخشنامه‌ای که روز ۱۹ دی به ادارات کل زندان‌ها در سراسر ایران ارسال شده، مقرراتی را برای برخورد با زندانیان تعیین کرده است.یکی از این بندها"ممنوعیت شکنجه، رفتار تبعیض‌آمیز، اعمال سلیقه بر اساس نوع، جنس و سطح تمکن مالی زندانی" است.

۳۱ مرداد امسال یک گروه سایبری با نام"عدالت علی" با انتشار تصاویری از هک کردن دوربین‌های امنیتی زندان اوین خبر داد. در ویدیویی ۹۰ ثانیه‌ای که این گروه از این اقدام خود منتشر کرده، تصویرهایی از سوءرفتار مسئولان اوین با یک زندانی در محوطه این زندان دیده می‌شود. زندانی از هوش رفته است. اما به‌رغم آن مسئولان زندان با رفتاری خشن او را بر روی زمین می‌کشند.

در این بند به مسئولین زندان‌ها این اجازه داده شده که"در شرایط حاد و اورژانسی، معطل اجازه واحد قضایی نشده بلکه ابتدا متهم به مراکز درمانی داخل یا خارج از زندان جهت مراقبت و نگهداری‌های پزشکی فرستاده شده و در حین یا پس از آن، وضعیت وی به مقام قضایی اطلاع داده شود".روز شنبه ۱۸ دی ماه، ، شاعر و نویسنده زندانی که از مدتها پیش به کرونا مبتلا شده بود، پس از اهمال ماموران و مسئولان زندان اوین در اعزام او به بیمارستان، جانش را از دست داد.

این زندانی عقیدتی را در پاییز گذشته برای مدتی در بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد بستری کرده بودند. او در اعتراض به این انتقال اجباری و بدرفتاری‌هایی که دیده بود، اعتصاب غذا کرد اما مورد تهدید قرار گرفت که در صورت ادامه اعتصاب، شوک الکتریکی خواهد شد. اما موضوع به همین جا خاتمه نیافت، ماموران زندان به بازرسی بدنی هشت زندانی سیاسی پرداختند و به این نیز قانع نشدند. از زنان زندانی خواستند تا اندام جنسی خود را در معرض بازدید زندانبانان قرار دهند.

در حال حاضر حدود دو هزار زندانی زن با اتهامات گوناگون از قتل و قاچاق مواد مخدر تا اتهامات سیاسی و عقیدتی در هفت سوله این زندان نگهداری می‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل برای جذب کمک ۴.۴ میلیارد دلاری به افغانستان از کشورهای جهان استمداد طلبیدسازمان ملل متحد از کشورها و نهادهای بین‌المللی برای اهدای کمک بشردوستانه ۴.۴ میلیارد دلاری به افغانستان در سال ۲۰۲۲ استمداد طلبید؛ رقمی که تقریبا معادل یک چهارم تولید ناخالص داخلی افغانستان است و سه برابر رقمی است این کشور در سال ۲۰۲۱ دریافت کرد. جاوید باد خودم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان بهداشت جهانی: در یک هفته گذشته بیش از ۹ میلیون نفر به امیکرون مبتلا شدندبه گفته رئیس این نهاد بین‌المللی، به دلیل تعطیلات کریسمس و سال نو آمار واقعی به مراتب بیشتر از موارد اعلام‌شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت یک زندانی در مشهد به اعدام به اتهام تخریب ساختمان سازمان تعزیرات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فایل صوتی خدیجه مهدی‌پور از زندان؛ انتقاد از کم‌توجهی به زندانیان سیاسی گمنام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار واشنگتن به تهران: حمله به اتباع آمریکایی «تبعات جدی» به همراه داردایران همزمان با دومین سالگرد ترور فرمانده سابق سپاه قدس ایران که در جریان حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد اسامی ۵۱ آمریکایی را به فهرست متهمان به دست داشتن در این ترور اضافه کرد. HelpRefugees_Indonesia وقتی واشنگتنِ بایدن حکومتی رو تهدید میکنه خیلی خنده‌داره!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پس لرزه‌های کودتا در میانمار؛ آنگ سان سوچی به دلیل استفاده از واکی تاکی به زندان محکوم شددادگاهی در میانمار که تحت حاکمیت نظامیان است، روز دوشنبه آنگ سان سوچی، مقام پیشین این کشور را که با اتهامات متعددی روبرو است، به چهار سال زندان دیگر محکوم کرد. Dear WorldBank Ur Afghan colleagues hv bn waitn for almst 150 days to ur rspnse n dy r left behind in poverty. They all vr adhered to all your transparency n accountability principles WorldBankAfg_pay_Afghan_Employees_salaries DavidMalpassWBG WBG_Poverty HartwigSchafer
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »