بحرین: روابط دیپلماتیک با اسرائیل برقرار می‌کنیم

21/06/1399 11:39 ب.ظ

بحرین از توافق صلح و برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل تحت نظارت آمریکا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «BNA» بحرین٬ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با حمد بن عیسی آل‎خلیفه پادشاه بحرین و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل تلفنی گفتگو کرد.

بر این اساس٬ دو کشور در خصوص برقراری روابط دیپلماتیک و عادی سازی روابط به توافق رسیدند.

همچنین گفته می‌شود که ترامپ از پادشاه بحرین دعوت کرد تا در مراسم امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط بین اسرائیل و امارات متحده عربی که در تاریخ 15 سپتامبر ماه جاری در کاخ سفید برگزار خواهد شد حضور یابد. پادشاه بحرين نیز ضمن قبول این دعوت عبداللطيف بن راشد الزيانی وزير امور خارجه این کشور را به عنوان مسئول هماهنگی این سفر منصوب کرد.

حمد بن عیسی آل‎خلیفه نیز در این خصوص تاكید كرد كه بر اساس حقوق بین‌الملل و راه حل دو کشور٬ صلح عادلانه و همه‌جانبه ضروری است.گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در 13 اوت اعلام کرد که اسرائیل و امارات متحده عربی در خصوص عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه موافقت کرده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

منابع اسرائیلی: بحرین روابط خود را با اسرائیل عادی می‌کندرسانه رسمی حکومت اسرائیل و همچنین چند خبرنگار این کشور گزارش داده‌اند که بحرین در صدد عادی‌سازی روابطش با اسرائیل است و دونالد ترامپ احتمالا روز جمعه این خبر را اعلام خواهد کرد. بنابر گزارش‌ها، ولیعهد بحرین دوشنبه به واشینگتن می‌رود.

رسانه‌های اسرائیل: ترامپ امروز عادی‌سازی روابط بحرین و اسرائیل را اعلام می‌کندبه گزارش رسانه‌های اسرائیلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز توافق بحرین و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط دوجانبه را اعلام خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

رسانه‌های اسرائیل: بحرین و اسرائیل روابط برقرار می‌کنند - BBC News فارسیگزارش‌های تایید نشده‌ای از توافق اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط منتشر شده است. سایت‌های خبری اسرائیلی به نقل از منابعی ناشناس گفته‌اند که دولت آمریکا در ساعات آینده رسما این خبر را اعلام خواهد کرد.

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین استسازمان آزادی‌بخش فلسطین: توافق بحرین با اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، ضربه خائنانه دیگر به آرمان فلسطین است

پرزیدنت ترامپ از یک «موفقیت تاریخی» دیگر خبر داد؛ بحرین و اسرائیل روابط کامل دیپلماتیک خواهند داشتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

واکنش مقامات دولت و کنگره آمریکا به توافق تاریخی اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک دو کشورصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بحرین از توافق صلح و برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل تحت نظارت آمریکا خبر داد.منامه/خبرگزاری آناتولی

به گزارش خبرگزاری «BNA» بحرین٬ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با حمد بن عیسی آل‎خلیفه پادشاه بحرین و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل تلفنی گفتگو کرد.

بر این اساس٬ دو کشور در خصوص برقراری روابط دیپلماتیک و عادی سازی روابط به توافق رسیدند.

همچنین گفته می‌شود که ترامپ از پادشاه بحرین دعوت کرد تا در مراسم امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط بین اسرائیل و امارات متحده عربی که در تاریخ 15 سپتامبر ماه جاری در کاخ سفید برگزار خواهد شد حضور یابد.

پادشاه بحرين نیز ضمن قبول این دعوت عبداللطيف بن راشد الزيانی وزير امور خارجه این کشور را به عنوان مسئول هماهنگی این سفر منصوب کرد.

حمد بن عیسی آل‎خلیفه نیز در این خصوص تاكید كرد كه بر اساس حقوق بین‌الملل و راه حل دو کشور٬ صلح عادلانه و همه‌جانبه ضروری است.گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در 13 اوت اعلام کرد که اسرائیل و امارات متحده عربی در خصوص عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه موافقت کرده‌اند.

امارات متحده عربی سومین کشور عربی بوده است که با اسرائیل برای عادی‌سازی روابط توافق کرد. پیش از این مصر در سال 1979 و اردن در سال 1994 با اسرائیل نیز به توافق رسیدند. بحرین نیز چهارمین کشور در این روند است.