بحران اوکراین؛ گفت‌وگوی بایدن با شولتس و دیپلمات‌های اروپایی | DW | 11.02.2022

23/11/1400 12:02:00 ق.ظ

اتحادیه اروپا به روسیه هشدار داد که در صورت حمله به اوکراین بخش‌های مالی و انرژی این کشور را تحریم خواهد کرد. جو بایدن نیز در یک کنفرانس ویدیویی با صدراعظم آلمان و سران اتحادیه اروپا درباره بحران اوکراین تبادل نظر کرد.

اتحادیه اروپا به روسیه هشدار داد که در صورت حمله به اوکراین بخش‌های مالی و انرژی این کشور را تحریم خواهد کرد. جو بایدن نیز در یک کنفرانس ویدیویی با صدراعظم آلمان و سران اتحادیه اروپا درباره بحران اوکراین تبادل نظر کرد. اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز روز جمعه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه) در تماس تلفنی با تعدادی از سران کشورهای غربی درباره بحران اوکراین رایزنی کرد.

منابع غربی می‌گویند روسیه بیش از ۱۰۰ هزار سرباز و میزان قابل توجهی تجهیزات سنگین را به مرز اوکراین منتقل کرده است.

روسیه از برگزاری مانورهای نظامی بیشتر در مرز با اوکراین خبر داده است. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که روز جمعه ۲۲ بهمن یک رزمایش تاکتیکی با حضور ۴۰۰ سرباز در منطقه روستوف برگزار شده است. در این رزمایش حدود ۷۰ خودروی نظامی از جمله تانک و پهپاد نیز به کار برده شده‌اند.

بایدن پنج‌شنبه‌شب در گفت‌وگو با شبکه"ان‌بی‌سی" در مورد خطرات اقدام احتمالی آمریکا در تخلیه شهروندانش در اوکراین گفت: «رویارویی و نبرد احتمالی نیروهای آمریکایی و روسی عملا یک جنگ جهانی است... ما در آنجا با یک گروه تروریستی روبرو نیستیم بلکه با بزرگترین ارتش جهان (روسیه) سر و کار خواهیم داشت.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

درخواست دوباره بایدن از شهروندان آمریکایی برای ترک اوکراین | DW | 11.02.2022رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که برنامه‌ای برای تخلیه شهروندان آمریکایی از اوکراین در صورت حمله روسیه به این کشور وجود ندارد، زیرا رویارویی نیروهای ایالات متحده و روسیه می‌تواند زمینه‌ساز یک جنگ جهانی شود. انیشتین گفته جنگ جهانی چهارم انسان ها با چوب و چماق به جان هم می افتند، جنگ سوم جهانی یعنی جنگ اتمی و کشوری در آن پیروز نخواهد شد ریده به خودش فک کنم مث افغانستان شبانه فلنگ رو میبنده....

گفت‌وگوی بایدن و سلمان در باره مذاکرات برجام و جنگ یمن | DW | 10.02.2022بایدن پادشاه عربستان را از مذاکرات احیای برجام و تداوم تلاش برای 'ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای' آگاه کرده است. سلمان هم 'تلاش مشترک برای ممانعت از فعالیت‌های مخرب دسته‌جات وابسته به ایران' را ضروری دانسته است. Woooow 🤣🤣🤣🤣

ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا استبا ادامه تنش‌های میان روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین و آغاز رزمایش مشترک روسیه و بلاروس، کشورهای غربی و ناتو این اقدام روسیه را بیانگر خطرناک‌ترین برهه در روسیه اهمیتی نمیدهد. ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا است. العربيه_فارسى

ایران و تامین انرژی، محور اصلی گفت‌وگوی بایدن با پادشاه عربستان سعودیرئیس جمهور آمریکا با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی درباره ایران و تامین انرژی گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

بحران اوکراین؛ هشدار جانسون نسبت به 'فاجعه تمام عیار' | DW | 10.02.2022ملاقات دبیرکل ناتو و نخست‌وزیر بریتانیا و ابراز نگرانی از تشدید مناقشه اوکراین؛ استولتنبرگ تاکید کرد که فرصت برای بازدارندگی مسکو تنگ‌تر می‌شود. جانسون گفت اروپا در خطرناک‌ترین بحران امنیتی به سر می‌برد.

شکست گفتگوهای برلین بر سر بحران اوکراین؛ بایدن نسبت به شروع «جنگ جهانی» هشدار دادرئیس کاخ سفید تاکید کرد: «در صورتی که آمریکایی‌ها و نیروهای روسیه شروع به تیراندازی به سمت یکدیگر کنند باید منتظر وقوع یک جنگ جهانی بود.» الکی انیشتین گفته نمی دانم جنگ جهانی سوم به چه صورت خواهد بود اما این را می دانم در جنگ جهانی چهارم انسان ها با چوب و سنگ و چماق به جنگ هم خواهند رفت بازهم غلط کردنهای روسهاوغریبهاشروع شد!جنگ جهانی سوم روبایدن که هیچ نوه اش هم نمیبینه!هنوزهردوطرف به استعماربیشترمردم وکشورهاشون امیددارند! هروقت نه منابعی بودونه مردمی برای چاپیدن!احتمال جنگ هست بینشون!به بایدن وپوتین بایدگفت ورنزنید!هدفتون قربانی کردن بیشترایرانه اوکراین بهانه!