بحران اوکراین: ماکرون به مسکو می رود، شولتس با بایدن دیدار می‌کند

18/11/1400 09:32:00 ق.ظ

رهبران دو کشور قدرتمند اروپا در تلاشند تا از راه دیپلماسی و بازی کردن نقش «میانجی» مانع وقوع جنگ در مرزهای اتحادیه اروپا و حمله احتمالی روسیه به اوکراین شوند.

رهبران دو کشور قدرتمند اروپا در تلاشند تا از راه دیپلماسی و بازی کردن نقش «میانجی» مانع وقوع جنگ در مرزهای اتحادیه اروپا و حمله احتمالی روسیه به اوکراین شوند. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با هدف «تنش‌زدایی» بین روسیه و غرب امروز دوشنبه ۷ فوریه به مسکو سفر می‌کند. همزمان اولاف شولتس، صدراعظم آلمان قرار است در واشنگتن با جوبایدن دیدار کند.

رهبران دو کشور قدرتمند اروپا در تلاشند تا از راه دیپلماسی مانع وقوع جنگ در مرزهای اتحادیه اروپا و حمله احتمالی روسیه به اوکراین شوند.

آقای ماکرون که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را نیز برعهده دارد قراراست ساعت ۴ بعدازظهر به‌وقت محلی با ولادیمیر پوتین دیدار و گفت‌وگو کند. طبق بیانیه کاخ الیزه در پایان این دیدار که احتمالا طولانی خواهد بود، روسای جمهور دو کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک مقابل دوربین‌ها ظاهر خواهند شد. امانوئل ماکرون که آخرین دیدار رودررویش با ولادیمیر پوتین به سال ۲۰۱۸ برمی‌گردد پیش از این سفر گفت او و همتای روسش مصمم هستند «به عمق مسائل» بروند و همه راه‌های تنش‌زدایی را در دیدار با یکدیگر آزمایش کنند.

امانوئل ماکرون در مصاحبه با «ژورنال دُ دیمانش» تصریح کرده که همراه با آنگلا مرکل، صدراعظم پیشین آلمان پیشنهاد برگزاری نشست اتحادیه اروپا-روسیه را داده‌اند اما اروپایی‌ها سال گذشته ترجیح دادند سیاست «سکوت» را در قبال روسیه دنبال کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

هشدار صدراعظم آلمان به روسیه در باره حمله به اوکراین | DW | 06.02.2022اولاف شولتس، صدراعظم آلمان پیش از سفرش به آمریکا در مورد حمله به اوکراین به مسکو هشدار داد و مسکو را به پیامدهای سنگین تهدید کرد. اپوزیسیون دولت از سفر 'دیرهنگام' شولتس به واشنگتن انتقاد کرده است. در آلمان بر سر خایه مالی واسه آمریکا، شدیدا دعواس حمله نمیکنه 😬 🤣🤣🤣

پیشنهاد اردوغان به مسکو و کی‌ف برای حل بحران اوکراینرئیس‌جمهور ترکیه پیشنهاد بسیار مهمی برای جلوگیری از یک بحران و شاید یک جنگ احتمالی، با گرد هم آوردن رهبران روسیه و اوکراین ارائه کرد. - خبرگزاری آناتولی اینم خودشو مثل قاشق نشسته قاطی هر بحثی می کنه که بگه منم هستم جمع کن فاشیست

«ارتش روسیه در۷۰ درصد از سطح آمادگی برای تهاجم کامل به اوکراین است»بر اساس پیش‌بینی‌ها وقوع یک تهاجم تمام عیار تلفات بسیاری را برجای خواهد گذاشت. شمار این تلفات در میان سربازان اوکراینی بین ۵ تا ۲۵ هزار نفر، در میان نیروهای روس بین ۳ تا ۱۰ هزار نفر و در میان غیرنظامیان بین ۲۵ تا ۵۰ هزار نفر خواهد بود. من که از سیاست چیزی نمیدونم متوجه‌ سیاه بازی روسیه برای به چالش کشیدن امریکا و اروپا و کم رنگ کردن برجام و نوعی باج خواهی و گرانتر کردن گاز به اروپاست روسیه متوجه شده که ایران از نظر منابع مالی ضعیف شده و جیزی از ایران در نمیاد

جیک سالیوان: حمله روسیه به اوکراین می‌تواند همین «فردا» اتفاق بیفتدمشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید آمریکا برای مقابله با روسیه هم گزینه اعزام قوای نظامی و هم استقرار سامانه‌های ضد موشکی در منطقه را در دستور کار دارد.

سالیوان: روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کردجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، ایالات متحده پیش‌بینی می‌کند که روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری «رویتر» سالیوان

ایران و آمریکا بیش از هر زمان دیگری به توافق نزدیک هستند/ طرح غنی‌سازی ۹۰ درصدی، کمک به روسیه برای انحراف اذهان جهانی از بحران اوکراین استنماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: به نظرم امروز چالش اصلی غرب چالش اوکراین است و طرح موضوع غنی سازی ۹۰ درصدی، ایران را به عنوان چالش اصلی مطرح می‌کند و خدمت به روسیه است.