بحران اوکراین؛ لاوروف شرط می‌گذارد، بلینکن هشدار می‌دهد | DW | 21.01.2022

01/11/1400 04:25 ب.ظ

وزیر خارجه روسیه از همتای آمریکایی‌اش خواست تا به درخواست‌های کرملین پاسخ صریح بدهد. بلینکن نیز هشدار داد حمله به اوکراین واکنشی سریع به دنبال خواهد داشت.

سرگئی لاوروف(راست) و آنتونی بلینکن، وزرای خارجه روسیه و آمریکا، ژنو، ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲آنتونی بلینکن و سرگئی لاوروف، وزرای خارجه آمریکا و روسیه روز جمعه ۲۱ ژانویه در ژنو با یکدیگر دیدار کردند تا راه حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین پیدا کنند.لاوروف در این دیدار بار دیگر تاکید کرد"منتظر یک پاسخ مشخص به تقاضای روسیه" است. روسیه از ناتو خواسته کتبا تعهد دهد که هیچ کشور دیگر اروپای شرقی را به عضویت نمی‌پذیرد.

آنتونی بلینکن و سرگئی لاوروف، وزرای خارجه آمریکا و روسیه روز جمعه ۲۱ ژانویه در ژنو با یکدیگر دیدار کردند تا راه حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین پیدا کنند. لاوروف در این دیدار بار دیگر تاکید کرد"منتظر یک پاسخ مشخص به تقاضای روسیه" است. روسیه از ناتو خواسته کتبا تعهد دهد که هیچ کشور دیگر اروپای شرقی را به عضویت نمی‌پذیرد.

بلینکن در ژنو تاکید کرد انتظار ندارد این مذاکرات متوقف شود و امیدوار است که مسیر دیپلماسی باز بماند. وزیر خارجه آمریکا گفت: «این گفت و گوها بخشی از تلاش‌های دائمی برای آرام کردن اوضاع و جلوگیری از تهاجم دوباره روسیه به اوکراین است.»او همچنین بار دیگر هشدار داد حمله روسیه به اوکراین"یک واکنش سریع، جمعی و جدی" را به دنبال خواهد داشت.

پیش از این دیدار، روسیه سایر درخواست‌هایش از غرب را مشخص کرد: ناتو باید سربازان خارجی‌ و نیز تجهیزات نظامی و سلاح‌هایش را از تمامی کشورهایی که بعد از سال ۱۹۹۷ عضو ناتو شده‌اند، خارج کند. این کشورها شامل بلغارستان و رومانی نیز می‌شوند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

بلینکن: پیشرفت‌هایی در مذاکرات با ایران صورت گرفته و دستیابی به توافق ممکن استآنتونی بلینکن گفت: «ارزیابی شخصی من پس از گفتگو با همه همکارانم این است که بازگشت به پایبندی مشترک [به برجام] همچنان ممکن است.» لااقل عکس خبری فوری تونو یکم مُدرن تر با یه فونت زیباتر و لوگوتون بذارید. کیر ایرانم نیستین خارکسته های امریکایی چین ننتون و گاییده 😂😂😂 دموکراتها خودشون رو به آب و اتیش میزنن که به خاطر لجشون با دولت قبلی هم که شده با جمهوری اسلامی به توافق برسن درحالی که پر جونشون میدونن که آخوند جز زور زبانی دیگری حالیش نمیشه

وزیر خارجه سابق لبنان: ترکیه می‌تواند در حل بحران انرژی به ما کمک کندوزیر امور خارجه سابق لبنان اعلام کرد که ترکیه می‌تواند در حل بحران انرژی به لبنان کمک کند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع اسرائیل به کرونا مبتلا شدرسانه‌های اسرائیل اعلام کردند که وزیر دفاع این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است. - خبرگزاری آناتولی

انتقاد تند رسانه نزدیک به سپاه از اظهارت وزیر خارجه ایران درباره روسیهخبرگزاری تسنیم در یادداشتی وزیر خارجه ایران را به «عدم درک مناسب از نگاه به شرق» متهم کرد و از او به خاطر گفتن از «روبط متوازن با شرق و غرب» انتقاد کرد. ازفردا تومنبرها روحانیون میگن حدبث هست روایت میکنن هرکس باچین وروسیه دوستی کنه وخودشو دراختیار انها قراردهد دربهشت همجوار پیغمبر خواهد بود اخه اوسگول تورو سن نه نه

اعتراض جالب هلندی‌ها به محدویت‌‌های کرونایی به روایت تصویر | DW | 20.01.2022دولت هلند پس از اعمال محدودیت‌های شدید برای مقابله با کرونا حال قول داده تا برخی از محدویت‌ها را لغو کند، اما بسیاری از مراکز فرهنگی هنوز هم تعطیل هستند. تصاویری از اعتراض هلندی‌ها به تعطیلی مراکز فرهنگی:

بایدن: حمله روسیه به اوکراین فاجعه‌ به بار خواهد آورد | DW | 20.01.2022آمریکا بار دیگر روسیه را به تحریم و 'پیامدهای سنگین' در صورت حمله به اوکراین تهدید کرد. رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا هردو به روسیه هشدار داده‌اند که این حمله پیامدهای سیاسی و اقتصادی برای مسکو در بر خواهد داشت. حمایت صریح از اوکراین مث حمایت تاز افغانستان... خدا اوکراین رو بیامرزد...

سرگئی لاوروف(راست) و آنتونی بلینکن، وزرای خارجه روسیه و آمریکا، ژنو، ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲

آنتونی بلینکن و سرگئی لاوروف، وزرای خارجه آمریکا و روسیه روز جمعه ۲۱ ژانویه در ژنو با یکدیگر دیدار کردند تا راه حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین پیدا کنند.

لاوروف در این دیدار بار دیگر تاکید کرد"منتظر یک پاسخ مشخص به تقاضای روسیه" است. روسیه از ناتو خواسته کتبا تعهد دهد که هیچ کشور دیگر اروپای شرقی را به عضویت نمی‌پذیرد.

بلینکن در ژنو تاکید کرد انتظار ندارد این مذاکرات متوقف شود و امیدوار است که مسیر دیپلماسی باز بماند. وزیر خارجه آمریکا گفت: «این گفت و گوها بخشی از تلاش‌های دائمی برای آرام کردن اوضاع و جلوگیری از تهاجم دوباره روسیه به اوکراین است.»او همچنین بار دیگر هشدار داد حمله روسیه به اوکراین"یک واکنش سریع، جمعی و جدی" را به دنبال خواهد داشت.

پیش از این دیدار، روسیه سایر درخواست‌هایش از غرب را مشخص کرد: ناتو باید سربازان خارجی‌ و نیز تجهیزات نظامی و سلاح‌هایش را از تمامی کشورهایی که بعد از سال ۱۹۹۷ عضو ناتو شده‌اند، خارج کند. این کشورها شامل بلغارستان و رومانی نیز می‌شوند.روسیه در هفته‌های اخیر دهها هزار سرباز را به مرزهای اوکراین اعزام کرده است. همچنین تعداد زیادی تانک، جت‌های جنگی و موشک‌های آماده شلیک در مرز اوکراین مستقر شده که باعث نگرانی کشورهای غربی از احتمال حمله روسیه به اوکراین شده است.

غرب بارها مسکو را تهدید کرده در صورت حمله به اوکراین با تحریم‌های شدید روبرو می‌شود. به منظور تلاش برای یافتن یک راه حل دیپلماتیک، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا این هفته به اروپا سفر کرد. او در جریان این سفر تاکنون با وزرای خارجه اوکراین، آلمان، بریتانیا و فرانسه دیدار کرده است.