بحران ناوگان هواپیمایی ایران با زمین‌گیری نیمی از هواپیماها | DW | 06.12.2021

بر پایه استانداردهای جهانی هواپیما با سن بیش از ۲۰ سال فرسوده محسوب می‌شود، میانگین سن هواپیماها در ایران ۲۵ سال است. بیش از نیمی از هواپیماهای تجاری ایران زمین‌گیر هستند و این خطر در کمین تعداد بیشتری از آنهاست.

هواپیماهای فرسوده, ناوگان هوایی ایران

06/12/2021 11:18:00 ب.ظ

بر پایه استانداردهای جهانی هواپیما با سن بیش از ۲۰ سال فرسوده محسوب می‌شود، میانگین سن هواپیماها در ایران ۲۵ سال است. بیش از نیمی از هواپیماهای تجاری ایران زمین‌گیر هستند و این خطر در کمین تعداد بیشتری از آنهاست.

بر پایه استانداردهای جهانی هواپیما با سن بیش از ۲۰ سال فرسوده محسوب می‌شود، میانگین سن هواپیماها در ایران ۲۵ سال است. بیش از نیمی از هواپیماهای تجاری ایران زمین‌گیر هستند و این خطر در کمین تعداد بیشتری از آنهاست.

شرکت‌های هواپیمایی ایران پیش از امضای توافق هسته‌ای در سال ۹۴ در یکی از بحرانی‌ترین دوره‌های خود در عمر جمهوری اسلامی قرار داشتند و اکنون دوباره در شرایطی مشابه و چه بسا وخیم‌تر قرار دارند.نایب رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی و مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی دوشنبه ۱۵ آذر به خبرگزاری ایرنا گفت، اکنون بیش از نیمی از هواپیماهای ایران"به دلیل نبود قطعات به خصوص موتور" زمین‌گیر هستند.

دستاوردها و دشواری‌های پیش‌روی رئیس جمهوری آمریکا؛ یک سال از اقامت پرزیدنت بایدن در کاخ سفید گذشت

علیرضا برخور در این باره گفته است: «اکنون بیش از ۱۷۰ فروند از هواپیماهای موجود به دلیل نبود منابع مالی لازم و محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها برای تامین قطعات مورد نیاز غیر فعال هستند.»ایران پس از توافق هسته‌ای با شش قدرت جهانی و اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با دو شرکت هواپیماسازی آمریکایی و اروپائی بوئینگ و ایرباس و شرکت ایتالیایی فرانسوی"ای‌تی‌آر" برای دریافت ۲۰۰ فروند هواپیمای مسافربری قرارداد بست.

زمین‌گیری نیمی از هواپیماهای برجامیاز این هواپیماها سه فروند ایرباس و ۱۳ فروند"ای‌تی‌آر" وارد ایران شدند و دریافت بقیه هواپیماها پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در اردیبهشت ۱۳۹۷ و اعمال مجدد تحریم‌ها متوقف شد.مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران‌ایر) اسفند ماه سال پیش گفته بود از هواپیماهای برجامی هم فقط هفت یا هشت فروند فعال هستند و بقیه به علت تامین نشدن قطعات لازم زمین‌گیر شده‌اند. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداو همچنین گفته است که شرکت ایران‌ایر توان پرداخت قسط هواپیماهای برجامی که ۳۳۰ میلیارد تومان می‌شود را ندارد. ظاهرا همین مسئله و تحریم‌های آمریکا مانع چکاپ هواپیماها و تعویض به‌موقع برخی قطعات آنها بوده است.بحث زمین‌گیر بودن بیش از نیمی از هواپیماهای مسافربری ایران پیش از توافق هسته‌ای و پس از آن نیز مطرح بوده است؛ دوره اجرای توافق کوتاه‌تر از آن بود که به احیای قابل اعتنای ناوگانی برسد که وضعیت بحرانی آن به سالیان قبل بازمی‌گردد.

لواندوفسکی و پوتیاس بازیکنان سال فیفا شدند، رونالدو برای شکستن رکورد علی دایی جایزه گرفت - BBC News فارسی

شرکت هواپیمایی ایران‌ایر پس از توافق هسته‌ای ۱۶ فروند هواپیمای نو خرید که ظاهرا نیمی از آنها به خاطر کمبود قطعات زمین‌گیر هستندشادمهر کاظم‌زاده، رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اسفند ۹۷ گفته بود: «بر اساس آمارها از حدود ۲۶۰ هواپیمای موجود در آشیانه ایرلاین‌ها، تنها حدود ۱۵۰ فروند فعال هستند.»

اظهارات مسئولان جمهوری اسلامی در مورد تعداد هواپیماهای زمین‌گیر و فعال در ایران با هم اختلاف دارند اما خوش‌بینانه‌ترین آمارها هم از وخامت اوضاع خبر می‌دهند.یکی از مهم‌ترین علت‌های این اوضاع وخیم مشکلات انباشته شده از دهه‌ها قبل است که سوءمدیریت، ناکارآمدی و فساد آنها را تشدید می‌کند.

هواپیماهای کهنسال‌تر از سن فرسودگیروزنامه دنیای اقتصاد اواخر مهرماه امسال در تحلیلی زیر عنوان"ناوگان هوایی در یک قدمی توقف" به بررسی وضعیت شرکت‌های هواپیمایی و معضلات آنها از جمله کمبود نقدینگی برای خرید قطعات پرداخت.بنابر این گزارش آرمان بیات، کارشناس صنعت هوانوردی تعداد هواپیماهای فعال در ایران را ۱۴۸ فروند عنوان کرده و می‌گوید میانگین سنی این هواپیماها با در نظر گرفتن هواپیماهای برجامی ۲۴ تا ۲۵ سال و بدون لحاظ آنها ۲۷ تا ۲۸ سال است. headtopics.com

دولت اسپانیا به جوانان برای زندگی مستقل از والدین کمک مالی می‌کند

مطابق استانداردهای بین‌المللی هواپیماهای با سن بیش از ۲۰ سال فرسوده به شمار می‌روند و استفاده از آنها پس از دو دهه بسیار پرهزینه است و جز در موارد خاص توجیه اقتصادی ندارد.یکی از پیامدهای فرسودگی ناوگان هواپیمایی ایران بروز بیش از حد معمول نقص فنی و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات است که پروازها را با تاخیر زیاد مواجه می‌کند که در کنار نارضایتی مسافران هزینه شرکت‌ها را افزایش می‌دهد.

دنیای اقتصاد به نقل از یونس دقیق‌کیا، رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی نوشته میزان بهره‌وری عملیاتی هواپیماها یا میانگین تعداد روزهای فعال بودن آنها در ماه در ایران حدود ۱۶ روز است در حالی که متوسط این میزان در دنیا بالای ۲۶ تا ۲۷ روز و برای شرکت‌های به‌روز و کم‌هزینه‌تر نزدیک به ۲۹ روز در ماه است.

"تنفس مصنوعی" برای بیمار در حال مرگاین وضعیت باعث زیان‌ده بودن اغلب شرکت‌های هواپیمایی داخلی شده که حتی با وجود کمک‌های دولتی و سوخت ارزان‌تر به نسبت شرکت‌های خارجی در آستانه ورشکستگی قرار دارند و به گفته علیرضا برخور با"تنفس مصنوعی" زنده نگه داشته شده‌اند.

مدیرعامل ایران‌ایر چندی پیش گفته بود زیان‌های انباشته این شرکت معادل ۸۰۰ میلیون دلار بدهی ارزی و حدود سه هزار میلیارد تومان بدهی ریالی است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدشرکت‌های هواپیمایی ایرانی در دهه‌های گذشته از طریق دور زدن تحریم‌ها یا با ترفندهای اغلب پرهزینه در مواردی موفق به خرید هواپیماهای دست دوم با عمر چند ساله شده‌اند، اما این کار نه قابل تداوم و مطمئن است و نه معضل ناوگان فرسوده هواپیمایی را به طور کامل برطرف می‌کند. headtopics.com

با توجه به توقف دور هفتم مذاکرات احیای برجام در وین در روز جمعه، که نخستین دور از گفت‌وگوها با حضور تیم مذاکره‌کننده دولت ابراهیم رئیسی بود چشم‌انداز دستیابی با توافق و لغو تحریم‌ها چندان روشن نیست.به این ترتیب اگر در مناسبات جمهوری اسلامی با کشورهای غربی، به خصوص با آمریکا تحول مثبتی رخ ندهد یا این کار به درازا بکشد، تعداد هواپیماهای زمین‌گیر ایران مدام افزایش می‌یابد و دیگر با"تنفس مصنوعی" هم نمی‌شود این ناوگان را زنده نگه داشت.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسخبرگزاری"فرانسه" تصاویری از اولین حضور تیم آکروجت نیروی هوایی روسیه را در ایران منتشر کرده است.پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسنمایش تیم آکروجت نیروی هوایی روسیه در جریان برپایی نمایشگاه هوایی در جزیره کیش صورت گرفته است.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسنیروی هوایی روسیه با ۴ فروند هواپیمای جنگنده"سوخو ۲۷" در این نمایشگاه هوایی شرکت کرده است. در ماه‌های اخیر همکاری نظامی ایران و روسیه بیش از گذشته افزایش یافته است.پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباس

در کنار تیم اکروجت روسیه، تیم‌هایی از ایران و لتونی نیز در آسمان جزیره کیش به نمایش پرداخته‌اند.پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسبه گزارش رسانه‌های ایران نمایشگاه هوایی کیش در حالی برگزار شده است که شرکت‌های بزرگ بوئينگ و ايرباس در آن شرکت نکرده‌اند.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسعدم حضور شرکت‌های بوئینگ و ایرباس در نمایشگاه بین‌المللی هوایی کیش در حالی است که اخیرا مجلس نمایندگان آمریکا طرح منع فروش هواپیمای مسافربری به ایران را تصویب کرده است. البته این طرح برای اجرایی شدن نیازمند تایید مجلس سنا و ریاست جمهوری آمریکا است.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسدر مورد ایرباس نیز در هفته‌های اخیر اعلام شد دولت آمریکا مجوز فروش ۱۷ هواپیمای شرکت ایرباس به ایران را صادر کرده است.پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسایرباس یک شرکت اروپایی است، اما از آنجا که بسیاری از قطعات هواپیماهای آن را شرکت‌های آمریکایی تولید می‌کنند فروش ایرباس مستلزم صدور مجوز از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکاست.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسموضوع نوسازی ناوگان هواپیماهای مسافربری ایران بلافاصله پس از اعلام برجام به جریان افتاد و سفارش بیش از صد فروند ایرباس، جزء نخستین معاملات جمهوری اسلامی پس از توافق هسته‌ای بود. عملی شدن این معامله اما به موافقت وزارت خزانه‌داری آمریکا موکول شد.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسنمایشگاه هوایی در جزیره کیشپرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسبه غیر از هواپیماهای مسافربری، ناوگان هوایی نیروهای مسلح ایران نیز فرسوده است. با وقوع انقلاب اسلامی د توان رزمی نیروی هوایی ایران تضعیف شده است.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباسپیش از انقلاب سال ۵۷، ایران جزو قدرتمندترین تیم‌های آکروباسی هوایی با هواپیمای جت در دنیا بود که در چندین رقابت بین‌المللی، مقام‌هایی را نیز کسب کرد. یک سال پس از تشکیل تیم آکروجت تاج طلایی پیش از انقلاب ۱۳۵۷، در مسابقه‌ای با حضور ایران، نیروی هوایی آمریکا و نیروی هوایی بریتانیا، تیم ایران مقام نخست را به دست آورد.

پرواز هواپیماهای روسی بر فراز کیش در غیبت بوئینگ و ایرباس

ادامه مطلب: DW فارسی »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • محمدرضا لطفی | DW | 06.01.2022

در نخستین پادکست 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' در سال ۲۰۲۲ به مرور زندگی هنری محمدرضا لطفی، موسیقیدان، آهنگساز و نوازنده چیره دست تار پرداختیم. در این برنامه به 'آوازخوانی' محمدرضا لطفی در کنسرت‌هایش نیز پرداخته‌ایم.

دستاوردای شورش ۵۷ و سفرش ... پس باید خودمون دست بکار بشیم خوب كه چى ؟ تصور كن كشور خودتون از ٤٢ سال قبل تحت شديدترين تحريم ها بوده؛ ميتونستين يك سال خطوط هوايى تونو اداره كنين. چند مليون مسافر در ايران جابجا شدند، هوايى ؟؟ چندتا حادثه داشتيم ؟؟ چند نفر كشته يا زخمى شدند ؟ اميدوارم شماها كه بر طبل ناتوانى ج ا ميكوبيد، يك سال تحريم بشيد !

خوشا به حال اربابان‌ پليد شما که با تحریم‌های غیر قانونی چنین کمر به نابودی زیر ساختهای اقتصادی ایران و امنیت شهروندان ایرانی بسته اند. و شرم بر شما رسانه های 'حامی حقوق بشر و دموکراسی' كه چنين خفت بار در برابر اين ظلم آشكار خاموش مانده ايد. خسوای اون بخشی که مربوط به بی لیاقتی دولت ماست بخش زیادیش مربوط به عوضی بازی آمریکاوبعد شما اروپاییهای عوضی تر!هستش که بافلج کردن ایران!از طریق بلواوجنگ8ساله وشورش و....تمام سعی خودتونوروهرکدام باندازه خودش،در چاپیدن اعراب کردیدومیکنید!وباتحریم همه جانبه ایران به فقرمادامن زدید!

سرقت بیش از ۹ هزار در منهول فاضلاب در خوزستان طی یک‌سال

کشف بیش از 57 کیلوگرم مواد مخدر در استان وان ترکیه طی یک هفتهنیروهای مبارزه با قاچاق مواد مخدر پلیس استان وان ترکیه طی یک هفته 57 کیلو و 441 گرم مواد مخدر در این استان کشف و ضبط کردند. - خبرگزاری آناتولی حبس ابد بدین به قاچاقچیان مواد مخدر

باقری کنی: ایران از خواست لغو تحریم‌ها عقب‌نشینی نمی‌کند | DW | 05.12.2021به گفته سرپرست مذاکره‌کنندگان ایرانی در وین، دو متن پیشنهادی ایران به طرف‌های مذاکره مبنایی برای ادامه گفت‌وگو هستند. سه کشور اروپایی طرف توافق هسته‌ای، ایران را به نادیده گرفتن نتایج شش دور گفت‌وگو در وین متهم می‌کنند. پدر جان، ما به چه زبونى به شما بفهمونيم كه 'اون ممه رو لولو بُرد' ؟؟ تحريم ها رو لغو كنيد، همه شونو، ما راستى آزمايى ميكنيم؛ تضمينات لازم رو ميگيريم بعد ببينيم چه ميشود. وگرنه، برجام بى برجام. شما كه به اون اعتنا نميكنين، چرا ما بكنيم ؟؟ فراموش نکنید که دولت آمریکا با خروج خود از برجام و اعمال تحریم‌های غیر قانونی بر علیه ملت ایران، برجام را که حاصل تلاش دیپلماتیک طرفین برای مدتی بیش از یک دهه بود نادیده گرفت. این حق ملت ایران است که در مذاکرات پیش رو قوائد بازی را بازنگری کند.

سود استقلال از دربی چقدر بود؟- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimسود استقلال از دربی چقدر بود؟ باشگاه استقلال به واسطه اجرای تبلیغات_محیطی دیدار با پرسپولیس چیزی در حدود ۱۰ میلیارد تومان دریافت خواهد کرد از این مبلغ سه میلیارد تومان حق سازمان لیگ بود که به حساب این سازمان واریز شد

دوری سه‌ هفته‌ای غفوری از میادین فوتبال- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimدوری ۳ هفته‌ای کاپیتان استقلال از میادین فوتبال با اعلام پزشکان استقلال، وریا_غفوری از ناحیه دوقلوی ساق پای راست خود دچار کشیدگی شده و حداقل سه هفته از میادین دور خواهد بود

ایران: از لغو تحریم‌ها عقب‌نشینی نخواهیم کردپس از پایان دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در وین و «بی‌نتیجه» خواندن آن توسط مقامات غربی، علی باقری‌کنی، سرپرست تیم مذاکره‌کننده برنامه_اتمی_ایران iaeagc شورای_حکام_آژانس العربیه_فارسی : مذاکره‌کنندگان غربی تاکید کردند که خواسته‌های ایران در دور هفتم مذاکرات، نقض توافقات شش دور پیشین از گفت‌وگوهای وین به‌شمار می‌رود.. آل_سعود هم گفت، از گاو_شیرده بودن عقب نشینی نمیکنیم... تا زمان مرگ به غرب شیر خواهیم داد... توف به ذات بد ذات شما سعودی ها