بحران مهاجران در لامپدوزای ایتالیا؛ شهردار جزیره دست به اعتصاب زد

10/06/1399 03:45:00 ب.ظ

بحران مهاجران در لامپدوزای ایتالیا؛ شهردار جزیره دست به اعتصاب زد جزئیات بیشتر🔽

شهردار جزیره لامپدوزا در اعتراض به وضعیت بحرانی برای پذیرش مهاجران، در بیانیه‌ای اعلام کرد که او و همکارانش دست از کار می‌کشند تا دولت مرکزی ایتالیا پاسخگو باشد. جزیره لامپدوزای ایتالیا بار دیگر با چالش ورود مهاجرانی مواجه است که با پذیرش خطرات فراوان، از دریای مدیترانه می‌گذرند تا به اروپا برسند. تنها در دو روز گذشته ۳۷۰ مهاجر پس از نجات از امواج دریا به این جزیره منتقل شدند.

در میان این مهاجران شمار قابل توجهی زن و کودک دیده می‌شوند که نزدیک به پنجاه نفر از آنها بیمارند و در شرایط بحرانی قرار دارند.

کشتی ناجی مهاجران که «لوییز میشل» نام دارد، بیشتر این مهاجران را به لامپدوزا آورده است. لوییز میشل، با بودجه و ابتکارعمل بنکسی، نقاش و دیوارنگار مشهور بریتانیایی، به تازگی عملیات نجات مهاجران در دریای مدیترانه را آغاز کرده است.

اما لامپدوزا امکان و تجهیزات لازم برای پذیرش این تعداد از مهاجران را ندارد؛ نقدی که مدتهاست توتو مارتلو، شهردار لامپدوزا آن‌ را با دولت مرکزی ایتالیا مطرح کرده ولی تاکنون پاسخ مشخصی دریافت نکرده است. در همین راستا روز دوشنبه شهردار لامپدوزا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام مسئولان شهر برای مدتی نامعلوم دست از کار می‌کشند تا شاید مقامات ایتالیایی پاسخی مشخص به آنها بدهند و به یاری بیایند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.

شبکه حقوق بشر سوریه: از سرنوشت حدود 100 هزار زندانی خبری در دست نیستشبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد که از مارس 2011 تا کنون سرنوشت 99 هزار و 479 نفر که در جریان جنگ سوریه ربوده یا مفقود شده‌اند نامعلوم است. - خبرگزاری آناتولی

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.

ادامه ناآرامی‌ در کنوشا در آستانه سفر دونالد ترامپمعلوم نیست آقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا با خانواده جیکوب بلیک دیدار کند یا نه. نزدیکان آقای بلیک معترضان را به آرامش فراخوانده‌اند.

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.