بحران کرونا در ایران؛ آمار جان‌باختگان «7 برابر آمار رسمی» است

03/06/1400 12:02 ب.ظ

بحران کرونا در ایران؛ آمار جان‌باختگان «7 برابر آمار رسمی» است العربيه_فارسى

تا « 7 برابر» دانست و اگر تا چهار ماه آینده بیماری کنترل نشود و موج بعدی از راه برسد «باید بدانیم کشور در خطر است».به گزارش روزنامه «جوان»، دوشنبه، 1 شهریور، کوروش هلاکویی نائینی، اعلام کرد «هیچ مدیریتی برای کرونا در ایران وجود ندارد» و «ایران در مورد طغیان‌های بزرگ ناکام است.

به گزارش روزنامه «جوان»، دوشنبه، 1 شهریور، کوروش هلاکویی نائینی، اعلام کرد «هیچ مدیریتی برای کرونا در ایران وجود ندارد» و «ایران در مورد طغیان‌های بزرگ ناکام است.»این استاد اپیدمیولوژی با اشاره به صحبت‌های اخیر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت که آمار فوتی‌های اعلام شده از کرونا را «دونیم تا سه برابر بیشتر» از آمارهای رسمی اعلام شده عنوان کرده بود افزود: «من می‌گویم شما می‌توانید آمار فوتی‌ها را تا 7 برابر کنید.»

هلاکویی همچنین در مورد آمار‌های اعلامی توسط وزارت بهداشت گفت: «داده‌ها را به گونه‌ای مهندسی می‌کنند که اگر شما از من سندی بخواهید سندی ندارم چراکه به داده‌ها دسترسی ندارم و داده‌ها در اختیار نیست.» پیش از این نیز علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران اعلام کرده بود ایران از دادن آمارهای واقعی مبتلایان و فوتی‌های کرونا به سازمان جهانی بهداشت خودداری کرده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

روزنامه جوان: آمار رسمی مرگ و میر بر اثر کرونا ۷ برابر آمار رسمی است

اینفوگرافی| آمار واکسیناسیون کامل کرونا در منطقهاگر قرار باشد دز اول را حساب کنیم، حدود 11 درصد جمعیت ایران واکسینه شده‌اند، اما وقتی دز دوم را حساب می‌کنیم که مهم‌تر است، تنها 5 درصد جمعیت واکسن کامل دریافت کرده‌اند.

جنجال انتشار آمار ابتلا و فوت پس از واکسیناسیون کرونا در ایرانانتشار گزارشی در خصوص نرخ عجیب فوت و بستری بعد از دُز دوم واکسن کرونا و شناخته شدن ایران به عنوان آلوده‌ترین نقطه دنیا به کرونا طی روزهای گذشته حاشیه‌های زیادی به دنبال داشته است.

افزایش شمار بیماران بستری‌ شده در بیمارستان؛ کرونا جان ۶۱۰ نفر دیگر را در ایران گرفتوزارت بهداشت ایران روز دوشنبه گزارش داد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شد و از این تعداد ۵ هزار و ۱۰۸ نفر در بیمارستان‌های کشور بستری شدند که ۱۰۱ مورد بیش از موارد بستری شده روز یکشنبه بود. نسل کشی!!!!! هولوکاستی ۹ میلیونی در زمان قاجار بتوسط احمدشاه و انگلیس ............ تاریخ تکرار میشود هولوکاستی_۹میلیونی

تزریق بیش از 5 میلیارد دوز واکسن کرونا در جهانبیش از 5 میلیارد دوز واکسن کووید-19 تاکنون در سراسر جهان تزریق شده و ترکیه هشتمین کشور از لحاظ میزان واکسیناسیون است. - خبرگزاری آناتولی

با فوت 709 بیمار، بیشترین تلفات روزانه کرونا در ایران ثبت شدبا فوت 709 بیمار، بیشترین تلفات روزانه کرونا در ایران ثبت شد طی شبانه‌روز گذشته 24 هزار و 179 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و 709 بیمار نیز جان باختند.

تا « 7 برابر» دانست و اگر تا چهار ماه آینده بیماری کنترل نشود و موج بعدی از راه برسد «باید بدانیم کشور در خطر است».

به گزارش روزنامه «جوان»، دوشنبه، 1 شهریور، کوروش هلاکویی نائینی، اعلام کرد «هیچ مدیریتی برای کرونا در ایران وجود ندارد» و «ایران در مورد طغیان‌های بزرگ ناکام است.»این استاد اپیدمیولوژی با اشاره به صحبت‌های اخیر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت که آمار فوتی‌های اعلام شده از کرونا را «دونیم تا سه برابر بیشتر» از آمارهای رسمی اعلام شده عنوان کرده بود افزود: «من می‌گویم شما می‌توانید آمار فوتی‌ها را تا 7 برابر کنید.»

هلاکویی همچنین در مورد آمار‌های اعلامی توسط وزارت بهداشت گفت: «داده‌ها را به گونه‌ای مهندسی می‌کنند که اگر شما از من سندی بخواهید سندی ندارم چراکه به داده‌ها دسترسی ندارم و داده‌ها در اختیار نیست.»

پیش از این نیز علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران اعلام کرده بود ایران از دادن آمارهای واقعی مبتلایان و فوتی‌های کرونا به سازمان جهانی بهداشت خودداری کرده است.

هلاکویی تنها راهکار برای پیشگیری از وقوع پیک جدیدکرونا را که به گفته او به مراتب خطرناک‌تر و کشنده‌تر از پیک فعلی است «لاک داون تمام عیار و شبیه حکومت نظامی برای دو هفته»، «واکسیناسیون‌گسترده بالای 70 درصد جمعیت ظرف این چهار ماه» و همچنین «شناسایی و جداسازی افراد بیمار وقرنطینه افرادی است که با بیماران در تماس بوده‌اند» عنوان کرد.

او همچنین محدودیت‌های اعمال شده در ایران برای مهار کرونا را نمادین خواند و گفت: «مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا که به دلیل ضعف مدیریت خود، چرخش ویروس را به حساب گونه‌های جدید ویروس دلتا یا هندی و انگلیسی می‌گذارند، باید محاکمه شوند.»با افزایش آمار مبتلایان و میزان مرگ و میر، یک بیماری عفونی خطرناک به نام قارچ سیاه اخیرا در ایران شایع شده است که در برخی مبتلایانِ بهبودیافته یا در حال بهبودی ویروس کرونا باعث قطع عضو و در مواردی مرگ آن‌ها می‌شود.

کارشناسان معتقدند که استفاده بی‌رویه از «استرویدها»، یعنی داروهای قوی برای جلوگیری از برخی عوارض شدید بیماری کرونا، باعث افزایش ابتلا به قارچ سیاه در میان بیماران کرونایی شده است.

در ایران طبق آمارهای ادعایی توسط مسئولان، تاکنون تنها در مازندران 20 شهروند و در بیمارستان «امام خمینی» تهران 10 شهروند به بیماری عفونی قارچ سیاه مبتلا شدند.

گفته محمدرضا صالحی، متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان امام خمینی «داروی این بیماری در آسیا و ایران کمیاب شده و حال حاضر به دلیل نبود این دارو بیماران مبتلا به این عفونت یا فوت می‎‌کنند یا بینایی خود را از دست می‎‌دهند»

تاخیر در تشخیص و درمان قارچ سیاه احتمال از دست رفتن بینایی، نقص عضو یا حتی مرگ بیمار را افزایش می‌دهد و همچنین تب، سرفه، تنگی نفس، حالت تهوع و استفراغ، خونریزی گوارشی، اسهال، تورم صورت و شکم‌درد برخی از علائم ابتلا به قارچ سیاه است.