کرونا, ویروس کرونا, شیوع ویروس کرونا, دونالد ترامپ, کووید ۱۹, ‌آمریکا

کرونا, ویروس کرونا

بحران کرونا؛ ابتلاء ۱/۵ میلیون نفر در جهان و بی‌صبری ترامپ | DW | 09.04.2020

شیوع ویروس جدید کرونا در جهان همچنان ادامه دارد. طبق آخرین آمار حدود ۵ / ۱ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم شیوع کرونا بی‌صبرانه در انتظار پایان بحران است.

09/04/2020 09:02:00 ق.ظ

شیوع ویروس جدید کرونا در جهان همچنان ادامه دارد. طبق آخرین آمار حدود ۵ / ۱ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم شیوع کرونا بی‌صبرانه در انتظار پایان بحران است.

شیوع ویروس جدید کرونا در جهان همچنان ادامه دارد. طبق آخرین آمار حدود ۵ / ۱ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم شیوع کرونا بی‌صبرانه در انتظار پایان بحران است.

بیشترین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده شناسایی شده و شمار مبتلایان در این کشور بر بیش از ۴۳۲ هزار نفر بالغ می‌شود.به گزارش دانشگاه جانز هاپیکینز بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر تا کنون (شامگاه چهارشنبه به وقت محلی آمریکا) در ایالات متحده بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان سپرده‌اند.

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه عذرخواهی ورزشکار کره‌ای از اظهاراتش علیه جواد فروغی سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

آمریکا که ۳۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد، به کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا بدل شده‌است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که بر خلاف بی‌خطر توصیف‌کردن کرونا در گذشته حالا از جنگ با "دشمنی نامریی"  سخن می‌گوید، بی‌صبرانه در انتظار پایان بحران است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداو شامگاه چهارشنبه ۲۰ فروردین (۸ آوریل) در نشستی خبری در کاخ سفید گفت که آمریکا در صورت کاهش موارد شناسایی‌شده ابتلا به ویروس جدید کرونا به تدریج می‌تواند به حالت عادی بازگردد.ترامپ تصریح کرد که عادی‌سازی و از سرگیری زندگی و فعالیت‌های عادی در برخی از مناطق آمریکا که از شیوع کرونا کمتر رنج می‌برند، ممکن است سریعتر صورت گیرد. او افزود،"خوب بود اگر می‌شد کشور را با یک صدای زنگ یکباره بازگشایی کرد". headtopics.com

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاصفحه ویژه مطالب علمی در باره ویروس جدید کرونارئیس جمهوری آمریکا از ذکر تاریخی مشخص در این ارتباط خودداری کرد و گفت: «ما باید محتاطانه عمل کنیم».این در حالی است که او دو هفته پیش با اشاره به پیامدهای ناگوار شیوع کرونا برای اقتصاد ایالات متحده گفته بود که ممکن است، محدودیت‌های وضع‌شده را تا پیش از ایام عید پاک بردارد. او اما در نشست خبری روز چهارشنبه گفت که در تصمیمات خود به توصیه کارشناسان اعتماد و تکیه خواهد کرد.

به گفته ترامپ شهروندان آمریکا محدودیت‌ها و موازین وضع‌شده را هر چه بیشتر رعایت کنند، بازگشت کشور به روال عادی نیز سریعتر صورت می‌گیرد.اسپانیا در رتبه‌بندی دانشگاه جانز هاپکیینز در مقام دوم قرار دارد. بنا بر آخرین آمار تا کنون (شامگاه چهارشنبه (۲۰ فروردین) بیش از ۱۴۸ هزار مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در اسپانیا شناسایی شده و نزدیک به ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ درگذشته‌اند. شمار بهبودیافتگان در اسپانیا نیز ۴۸ هزار نفر اعلام شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداگر چه روند گسترش ویروس جدید کرونا در ایتالیا به مراتب کندتر شده است، اما این کشور از لحاظ شمار جانباختگان بیشترین تلفات را داده است.بنا بر آمار دانشگاه جانز هاپکینز نزدیک به ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر در ایتالیا جان خود را بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند. شمار کل مبتلایان شناسایی شده در ایتالیا نزدیک به ۱۴۰ هزار نفر و شمار بهبودیافتگان نیز حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شده است.

کشورهای آلمان (۱۱۳ هزار و ۳۰۰ مبتلا / ۲۳۴۹ فوتی)، فرانسه (۸۳ هزار مبتلا / ۱۰۸۸۷ فوتی)، چین (حدود ۸۳ هزار مبتلا / ۳۳۳۹ فوتی) و ایران (۶۴ هزار و ۵۸۶ مبتلا / ۳۹۹۳ فوتی) در رتبه‌های بعدی فهرست آماری دانشگاه جانز هاپکینز قرار دارند. ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

درود بر ترامپ . ما اقای ترامپ شجاع ، قدرتمند ، وطن دوست ، مستقل را دوست داریم ، زنده باد ترامپ دلیر

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 1 میلیون نفر گذشتشمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا «کووید-19» در سراسر جهان به 1 میلیون و 10 هزار و 193 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کوید-19 در جهان از مرز 1.5 میلیون نفر فراتر رفت

قربانیان مسمومیت الکلی در بحران کرونا؛ ۶۰۰ نفردر هر حالت این جنایت حکومتی بر مشروبخواران است. هیچ چیز بر طبق انتظارشون نیست ولی کماکان منتظر ظهور امام زمان هستن ما مردم ایران اگر نگوییم همه،اما بخش بزرگی از مردم نیازی نداریم که شما مسئولان نظام از جانب ما حرفهایی بزنید و داد و هوارهایی کنید که نه حرف ما مردم است و نه ما به آنها اعتقادی داریم و نه به شماها اعتمادی.

دست‌کم 300 هزار و 600 نفر در جهان از کرونا بهبود یافتندتاکنون 300 هزار و 601 نفر از افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا «کووید-19» در سراسر جهان بهبود یافتند. - خبرگزاری آناتولی

اظهارات متناقض درباره وضعیت کرونا در ایران باعث تشدید بحران می‌شودحمید سهراب‌پور، فوق تخصص بیماری‌های ریوی در گفت‌وگو با آناتولی نسبت به پیامدهای اظهارات متناقض درباره وضعیت کرونا در ایران هشدار داده و آن را «بسیار خطرناک» خواند. - خبرگزاری آناتولی

ترکمنستان همزمان با شیوع کرونا در جهان مراسم ورزش دسته جمعی برگزار کردتلویزیون دولتی ترکمنستان سه‌شنبه شب تصاویری از صدها نفر از شهروندان این کشور را نشان داد که در حال دوچرخه سواری دسته‌جمعی در عشق آباد بودند. مگه توقع دیگه ای داشتی اینا هم می خوان از قاعله کرونا عقب نمونن خدا قوت قهرمان 😐