بحران اوکراین؛ تقویت نیروهای ناتو و تماس تلفنی بایدن و پوتین | DW | 12.02.2022

23/11/1400 10:40:00 ق.ظ

بحران اوکراین لحظه به لحظه شدیدتر می‌شود. آمریکا جهت تقویت نیروهای ناتو در جبهه شرق سربازانی جدید اعزام می‌کند. بایدن و پوتین، روسای جمهوری آمریکا و روسیه قرار است امروز از طریق تماسی تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

بحران اوکراین لحظه به لحظه شدیدتر می‌شود. آمریکا جهت تقویت نیروهای ناتو در جبهه شرق سربازانی جدید اعزام می‌کند. بایدن و پوتین، روسای جمهوری آمریکا و روسیه قرار است امروز از طریق تماسی تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کنند. اولاف شولتس، صدراعظم آلمان قرار است سه‌شنبه آینده برای دیدار و مذاکره با پوتین راهی مسکو شود؛ مأموریتی که با توجه به وضعیت کنونی بسیار دشوار ارزیابی می‌شود.

جیک سالیوان، مشاور امینتی دولت بایدن تصریح کرد، آمریکا حمله روسیه به اوکراین پیش از پایان بازی‌های زمستانی ۲۰۲۲ پکن را ممکن می‌داند. این مسابقات روز ۲۰ فوریه خاتمه می‌یابند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز دیروز جمعه در نشستی ویدیویی با همپیمانان ایالات متحده در مورد بحران اوکراین به رایزنی پرداخت. اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و ینس اشتولتن‌برگ، دبیرکل ناتو از جمله شرکت‌کنندگان در این نشست بودند.

اشتفان هبه‌اشترایت، سخنگوی دولت آلمان با انتشار پیامی در شبکه توئیتر تأکید کرد،"اتحادیه اروپا و ناتو وضعیت حاکم را بسیار بسیار جدی تلقی می‌کنند". وزارت دفاع ایالات متحده روز جمعه ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) اعلام کرد با توجه به انتقال سه هزار سرباز جدید مجموعا پنج هزار سرباز در قالب واحد‌هایی متحرک و انعطاف‌پذیر قادر به انجام ماموریت‌های گوناگون خواهند بود. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ژنرال مک‌کنزی: آمریکا سیستم دفاع ضد موشکی امارات را تقویت می‌کندخبرگزاری رویترز به نقل از فرمانده نظامی آمریکا در خاورمیانه گزارش داد آمریکا با هدف تقویت دفاع هوایی امارات متحده عربی برای مقابله با حمله حوثی‌ها به این کشور کمک نظامی خواهد کرد. اسرائیل با سپر اهنی کمک میکند در مقابله با مزدوران ایران

آمریکا دفاع موشکی امارات را علیه حملات حوثی‌ها تقویت می‌کند | DW | 11.02.2022ژنرال مک‌کنزی، فرمانده سنتکام می‌گوید که آمریکا با هدف تقویت دفاع هوایی و سامانه ضد موشکی امارات متحده عربی، به این کشور برای مقابله با حملات حوثی‌های یمن کمک نظامی خواهد کرد.

بحران اوکراین؛ بایدن با متحدان آمریکا در دو سوی اقیانوس اطلس گفت‌وگو کرد🔺بحران اوکراین؛ بایدن با متحدان آمریکا در دو سوی اقیانوس اطلس گفت‌وگو کرد ▪️رهبران شرکت کننده در این گفت وگوی مجازی بر حمایت از تمامیت ارضی اوکراین تاکید کردند و از علاقه خود برای یافتن راه حل دیپلماتیک به منظور حل بحران سخن گفتند. ⬇️ بیشتر بخوانید: یعنی الان اوکراین هم یه هواپیمای مسافربری آسمان رو تو پایتختش بزنه که جنگ نشه؟

بحران اوکراین؛ جنگنده‌های اف-۱۶ آمریکا از آلمان به رومانی تغییر مکان دادندیک روز پیش از این نیز نیروی هوایی آمریکا از ورود بمب افکن‌های استراتژیک ب-۵۲ خود به بریتانیا برای انجام ماموریت‌های «بلندمدت» خبر داد؛ همچنین نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که چهار ناوشکن دیگر برای تقویت ناوگان ششم ایالات متحده رهسپار منطقه شده‌اند. تا سر هیچی چند نفر رو تیکه و پاره و خونین و مالین نکنن، دست ور نمیدارن انگار! بس کن ای بشرِ... نه_به_جنگ صلح به 🥚چپم😂🍆 این جنگنده ها در برابر سامانه های دفاع هوایی اس ۴۰۰ روسیه نمی توانند موفق بشن

نیروی دریای آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کندنیروی_دریای_آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کند آمریکا به‌دلیل تشدید بحران میان اوکراین و روسیه، به لهستان 3000 سرباز اضافی اعزام می‌کند.

واکنش وزارت خارجه آمریکا به رونمایی موشکی جدید ایرانهراس آمریکا از برنامه دفاع بازدارندگی ایران و واکنش به موشک خیبرشکن: تولید و اشاعه موشک‌های بالستیک توسط ایران، تهدیدی علیه امنیت بین‌المللی ایجاد می‌کند و یک چالش مهم عدم‌ اشاعه‌ای است‌ : هک کردن بلندگو بازار رضای مشهد شعار مرگ بر خامنه ای در سراسر بازار پخش میشود.