بحران اوکراین؛ نیروهای نظامی ایالات متحده وارد رومانی شدند

21/11/1400 06:19:00 ق.ظ

نیروهای آمریکایی که مقرر شده بود از آلمان به رومانی منتقل شوند شامگاه چهار‌شنبه ۲۰ بهمن وارد این کشور شدند تا در صورت گسترش بحران اوکراین بتوانند از جناح شرقی ناتو دفاع کنند.

نیروهای آمریکایی که مقرر شده بود از آلمان به رومانی منتقل شوند شامگاه چهار‌شنبه ۲۰ بهمن وارد این کشور شدند تا در صورت گسترش بحران اوکراین بتوانند از جناح شرقی ناتو دفاع کنند. وزارت دفاع رومانی اعلام کرده که بخشی از این یگان شامگاه چهارشنبه وارد رومانی شدند که به پایگاه نظامی میخائیل کوگالنیچانو در شرق این کشور منتقل خواهند شد.

نیروهای ایالات متحده از سال ۱۹۹۹ تاکنون برای دفعات از این پایگاه که در مجاورت دریای سیاه قرار دارد، استفاده کرده‌اند. رومانی که از سال ۲۰۰۴ به عضویت ناتو درآمده است، همچنین محل استقرار یک سامانه دفاع موشکی بالستیک است.

یگان استریکر که برای استقرار سریع در مکان‌های مورد نظر طراحی شده به ۹۰۰ سرباز آمریکایی می‌پیوندد که در حال حاضر در رومانی به‌سرمی‌برند. بخشی از این ۹۰۰ سرباز جزو نیروهای ناتو هستند و بخشی از آنها نیز طبق توافق دو جانبه ایالات متحده و رومانی به این کشور منتقل شده‌اند.

کشورهای غربی نگران حمله احتمالی روسیه به اوکراین هستند. مسکو علی‌رغم استقرار یکصد هزار نیروی نظامی در مرز اوکراین، اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به این کشور را رد می‌کند. با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن headtopics.com

بازم نگرفتی 🤪

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

تصاویری از اندونزی؛ تمساحی پس از پنج سال از لاستیک دور گردنش رهایی یافتتمساحی ۵.۲ متری در اندونزی پس از ۵ سال از یک حلقه لاستیک موتور سیکلت که دور گردنش گیر کرده بود، رهایی یافت. تایری بر گردنم افکنده دوست/می‌کشد هر جا که خاطرخواه اوست.

بحران اوکراین؛ یک‌صد سرباز آمریکایی وارد رومانی شدندیک‌صد سرباز آمریکایی روز سه‌شنبه ۸ فوریه و در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین برای تقویت متحدان ناتو در شرق اروپا، وارد رومانی شدند.

بحران اوکراین؛ صدر اعظم آلمان از پیشرفت در کاهش تنش‌ها استقبال کرددر این نشست خبری از صدراعظم آلمان درباره خط لوله گاز «نورد استریم ۲» نیز پرسیده شد. سرنوشت این خط لوله که روسیه و آلمان را به هم متصل می‌کند، اکنون به تحریم‌هایی گره خورده که در صورت تهاجم روسیه به اوکراین احتمالا علیه مسکو وضع خواهد شد.

بی‌خبری از «محمد عینی» در سومین هفته از بازداشت توسط اطلاعات رشت

گفتگوی پوتین و مکرون درباره ضمانت‌های امنیتی روسیه و بحران اوکراینروسای جمهور فرانسه و روسیه درباره «ضمانت‌های امنیتی این کشور و همچنین و بحران اوکراین» در مسکو دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

بحران اوکراین؛ دیدار مکرون و پوتین برای گام‌های بیشتر در جبهه دیپلماتیکدر حالی که ایالات متحده نیروهای خود را برای حمایت از متحدان خود در ناتو به اروپای شرقی منتقل و روسیه نیز نیروهای بیشتری را در مرز اوکراین مستقر می‌کند، مکرون روز دوشنبه با همتای خود ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در مسکو دیدار کرد تا قبل از سفر به کیف، خواستار کاهش تنش‌ها شود. نمايندگان محترم كميسيون تلفيق بودجه سلام امروز زمان جدا شدن مردان عمل از مردان ادعا أست همان گونه كه حفظ سلامتي شما بر شانه هاي مدافعان خسته و تنهاي سلامت بوده و هست اكنون برقراري فوق العاده خاص مطالبه ي ست بر ذمه ي شما برقراری فوق_العاده_خاص_با_ضریب۳ مدافعان_نجيب_سلامت